Konfederacja Budownictwa i Nieruchomości, jako kolejna organizacja branży budowlanej, skierowała pismo do Ministerstwa Rozwoju w sprawie zaplanowanych zmian w Rozporządzeniu z 2013 roku w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie w zakresie izolacyjności cieplnej budynków, które mają wejść w życie od 1 stycznia 2021. Konfederacja zdecydowanie popiera wprowadzenie kolejnego, ostatniego już etapu zmian zapisanych w Warunków Technicznych.
Od ponad trzech lat żyjemy w świadomości tego, że niedługo, a dokładnie od 2021 roku do użytku będzie można oddawać tylko domy pasywne.
Mały, lekki i poręczny, odpowiedni do różnych zastosowań
Innowacyjny system okienny bazujący na aluminiowych usztywnieniach – Schüco ThermoPlus – będzie teraz dostępny pod nową nazwą Schüco Alu Inside, która pełniej oddaje nowatorski charakter rozwiązania.
Mówiąc o tarasach, do niedawna postęp kojarzyliśmy z syntetycznymi odpowiednikami, zastępującymi naturalne materiały. Obecnie obserwujemy ponowną synergię sił natury i ludzkiej innowacyjności. Jednym z jej owoców są tarasowe deski Gardin Natur. O upodabnianiu do drewna, zachowując przy tym użytkowe walory kompozytu, opowiada Piotr Lisowski, ekspert od tarasów w JAF Polska.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że ponad 85 tys. konsumentów złożyło wniosek o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych z programu Mój Prąd 3.0. Oznacza to wykorzystanie środków na poziomie255 mln zł – blisko 50% – z przeznaczonej puli, wynoszącej 534 mln zł. Osoby chcące otrzymać dofinansowanie muszą się więc spieszyć.
Do mody powraca materiał popularny w latach 80. i 90. ubiegłego wieku, który jeszcze do niedawna kojarzył się ze szkolnymi parapetami czy klatkami schodowymi bloków z wielkiej płyty.
Średnie ceny ofertowe są coraz niższe, ale jakich ofert jest na rynku najwięcej i czy rzeczywiście można kupić mieszkanie dużo taniej niż przed rokiem?
Okres pandemii nie sprzyjał organizacji targów i konferencji. Jednak mimo tej trudnej sytuacji, w Arena Gliwice odbyło się najważniejsze w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie infrastrukturalne roku, czyli infraMOST 2021 V4 Expo & Multi-Conference. Dwa lata temu na infraMOST spotkaliśmy się w Wiśle w Hotelu Gołębiewski.
Grzyb na ścianie to częsty problem pojawiający się w wielu domach i mieszkaniach, również w tych nowych. Objawia się w postaci nieestetycznych wykwitów i powoduje nieprzyjemny zapach, jednak przede wszystkim jest groźny dla zdrowia osób, które przebywają w takim pomieszczeniu. Z tego artykułu dowiesz się skąd bierze się grzyb w mieszkaniu, jak się go pozbyć i co zrobić, aby nie wrócił.
Niezwykle nowoczesna, zawsze niezawodna, pozwalająca na wyrażenie swojego charakteru oraz prawdziwie kompleksowa – nowa kolekcja LARGA od marki Cersanit oferuje wszystko to, czego w swojej łazience oczekuje dzisiejszy konsument. Wybierając spośród bogatego portfolio mebli, umywalek, produktów toaletowych, wanien, kabin oraz armatury łazienkowej, będziemy w stanie wykreować wnętrze, które perfekcyjnie łączy formę z funkcjonalnością i daje nam szansę na poszerzenie naszych aranżacyjnych horyzontów.
W dniu 27 marca 2014 roku odbyła się w Warszawie ósma edycja Konferencji „BIOGAZ – praktyczne aspekty inwestycji w zieloną energię”, która jest odpowiedzią na wymagania Dyrektywy 2009/28/WE obligującej do zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii w bilansie energetycznym do 15% do 2020 r.
W marcu polskie prawo powinno zostać zaktualizowane o unijną dyrektywę EPBD. Celem nowych przepisów jest przeprowadzenie kompleksowej modernizacji wszystkich budynków w naszym kraju - od domów prywatnych po wielkie biurowce. Wszystko po to, by w jak największym stopniu zredukować zużycie energii i zadbać o środowisko. Jakie zadania czekają nas do 2050 roku i co uda się dzięki nim osiągnąć dla naszego zdrowia, środowiska i portfela?
Zmieniające się wymagania norm budowlanych w zakresie termoizolacyjności budynków oraz rosnące koszty energii zmuszają do przeprowadzania termomodernizacji obiektów powstałych kilkadziesiąt, ale też nawet kilkanaście lat temu.
Podczas pandemii Polacy wolą życie na wsi. Chociaż ceny działek poszły w górę, a wraz z nimi wzrosły koszty materiałów budowlanych i robocizny, nie rezygnujemy z marzenia o domu za miastem. Eksperci przewidują, że będzie coraz drożej, dlatego budowę powinniśmy rozpocząć już teraz.