Inwestycja o wartości 8 mln zł w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK"
Już po raz siódmy z kolei wspólne stoisko firm szwajcarskich pojawiło się na targach POLEKO w Poznaniu. Analogicznie do lat poprzednich, Pawilon Szwajcarski został zorganizowany przez Swiss Business Hub Polska na zlecenie Energie-Cluster – stowarzyszenia wspierającego szwajcarskie przedsiębiorstwa w dziedzinie efektywności energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii.
Wczoraj na terenie Międzynarodowych Tragów Gdańskich odbyło się uroczyste wręczenie statuetek Ambasadora Targów. To honorowe wyróżnienie przyznaje Polska Izba Przemysłu Targowego.
Dolnośląska Izba Gospodarcza to organizacja zajmująca się wspieraniem rozwoju lokalnych przedsiębiorstw i reprezentowaniem ich interesów w dialogu z administracją państwową oraz samorządową. Dostarcza również możliwość korzystania z szeregu szkoleń, informacji o możliwościach dofinansowania.
Wczoraj Polska Izba Przemysłu Targowego po raz czwarty przyznała tytuł Ambasadora Targów. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy w historii konkursu tytuł otrzymały dwie osoby.
„DiverCITY – miasto dla wszystkich” to pierwsza organizowana na taką skalę konferencja poświęcona planowaniu przestrzennemu i rozwojowi miast z perspektywy nie tylko wielkich inwestycji infrastrukturalnych, ale też niewielkich zmian w przestrzeni.
W Gdańsku przy ul. Okopowej zakończył się właśnie, trwający kilka miesięcy remont kapitalny sali konferencyjnej zwanej potocznie "Okrąglakiem", w której zbiera się Sejmik Województwa Pomorskiego. Obiekt o unikalnej architekturze w skali europejskiej już od wielu lat czekał na remont i przywrócenie należnej ze względu na spełnianą funkcję świetności detalu architektonicznego i wystroju wnętrz.
Na budowie stadionu miejskiego w Łodzi prace idą pełną parą. W drugiej połowie stycznia rozpoczął się kolejny etap inwestycji polegający na montażu konstrukcji stalowej zadaszenia trybun.
Podczas V Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi doceniono najlepsze firmy regionu. Laureatem nagrody specjalnej została GRUPA ATLAS.
W połowie czerwca weszła w życie nowelizacja zaostrzająca przepisy dotyczące wycinki drzew, a od 17 lipca br. obowiązuje nowe rozporządzenie ws. opłat za usunięcie drzew i krzewów.
W warszawskim hotelu Gromada 20 czerwca 2015r. odbyła się Wielka Gala „Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki”.
Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki – Ogólnopolski Program Umacniania Wiarygodności to inicjatywa, której celem jest kreowanie i umacnianie etycznych norm oraz standardów w czterech obszarach: przedsiębiorczości, samorządu, instytucji oraz w ochronie zdrowia.
Przez długie dekady nie działo się nic. Teraz każde duże miasto chce mieć nie tylko nowoczesny stadion, ale i wielką halę widowiskowo-sportową. Największy do niedawna i najnowocześniejszy katowicki „Spodek” stanie się reliktem dawno minionej p
Samorządy, przedsiębiorcy i osoby prywatne mogą sięgnąć po dofinansowanie na oszczędzanie energii, ograniczenie szkodliwych emisji do powietrza i rozwój odnawialnych źródeł energii.
W Poznaniu trwają targi POLEKO. W drugi dzień odbyło się 20 wydarzeń branżowych, które przyciągnęły słuchaczy zainteresowanych najświeższymi doświadczeniami z zakresu gospodarki odpadami, recyklingu czy też finansowania inwestycji oraz rozwojubranży OZE.