Strategicznym celem PDD na 2022 rok jest podjęcie współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego w Polsce. Współpraca rozpocznie się od programu pilotażowego, który zakłada budowę 10 przedszkoli i żłobków w technologii drewnianej prefabrykowanej. Nowe energooszczędne budynki zostaną przekazane gminom na zasadach najmu długoterminowego z prawem dojścia do własności.
Dobiegła końca największa w historii Śnieżki akcja wyprzedażowa dedykowana jednostkom samorządowym.
Podczas webinarów, które odbędą się 9 i 10 czerwca, będzie można uzyskać informacje na temat tego kto i jak może wykorzystać środki z tarczy antykryzysowej. Jakie nowe działania dla średnich przedsiębiorstw zaproponuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości? Jakie zmiany są planowane w procesie inwestycyjno-budowlanym? A na jakie wsparcie mogą liczyć samorządy? Na pytania odpowiedzą eksperci m.in. z PARP, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwa Rozwoju.
Od 8 do 10 kwietnia 2026 roku Targi Kielce znów staną się miejscem, gdzie branża gospodarki odpadami spotyka się, testuje i wybiera technologie jutra.
Targi EKOTECH 2026 w Targach Kielce to miejsce skutecznych rozmów biznesowych dla firm działających w obszarze ekologii, recyklingu i gospodarki komunalnej. Wydarzenie odbędzie się równolegle z targami AUTOSTRADA – Nowa Infrastruktura.
W obliczu rosnących wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi, transformacją gospodarki w kierunku obiegu zamkniętego oraz dynamicznymi zmianami legislacyjnymi, branża ochrony środowiska i gospodarki komunalnej potrzebuje miejsca do prezentacji innowacji, wymiany doświadczeń i budowania relacji biznesowych. Taką przestrzenią są Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO, które odbędą się 6-8 października 2026 roku w Poznaniu.
W dniach 12-14 marca 2025 roku w warszawskim EXPO XXI odbędą się Targi Elektrotechnika 2025, jedno z kluczowych wydarzeń branży elektrotechnicznej, automatyki i energetyki. Uczestnicy będą mieli okazję poznać nowoczesne technologie, wziąć udział w inspirujących dyskusjach oraz nawiązać wartościowe kontakty biznesowe.
Cyberbezpieczeństwo zakładów komunalnych, system kaucyjny, gospodarka odpadami, biogazownie, recykling i zielona transformacja – to kluczowe tematy POLECO 2026. Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska odbędą się 6-8 października 2026 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Nowoczesne technologie środowiskowe, debaty o trendach i najbardziej aktualnych dla branży tematach – tak wyglądały targi POLECO 2025, które zgromadziły w Poznaniu przedstawicieli biznesu, samorządów i instytucji publicznych. Ofertę wystawców z siedmiu krajów obejrzało ponad 5 500 uczestników.
Podkarpacie dynamicznie zmienia swoje oblicze: dawne hale fabryczne ustępują miejsca nowej gospodarce, a poprzemysłowe miasta regionu zyskują nową tożsamość. Już 2 grudnia 2025 r. w Rzeszowie w hotelu Bristol odbędzie się III edycja konferencji „Inspirujące Transformacje Miejskie”, poświęcona właśnie tym ważnym przemianom. Partnerem strategicznym wydarzenia jest QEMETICA.
Ustawa krajobrazowa budzi wiele emocji. Z jednej strony miała zagwarantować pomoc w okiełznaniu chaosu reklamowego jaki panuje w wielu miejscach, w tym także w ścisłych centrach metropolii, a z drugiej jednak zmiany te wiążą się z dużymi kosztami.
Już po raz kolejny samorządy będą mogły ubiegać się o nagrodę Orła Polskiego Samorządu, przyznawaną przez Radę Programową Narodowego Programu Promocji Polska Przedsiębiorczość. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.
Na energooszczędne budynki użyteczności publicznej Narodowy Fundusz przeznacza 290 mln zł z programu Lemur. Dziś rusza druga edycja programu.
W dniach 28–30 stycznia 2026 roku w warszawskim centrum EXPO XXI odbędzie się 23. edycja Międzynarodowych Targów Elektrotechnika. To wydarzenie, które od lat pełni rolę największego w Polsce forum wymiany wiedzy technicznej i biznesowej, integrując potrzeby techników, przedsiębiorców, samorządów, świata nauki, użytkowników końcowych, a także studentów i uczniów. Organizatorzy podkreślają, że tegoroczny program został skonstruowany tak, by zaoferować uczestnikom pełne doświadczenie edukacyjne, biznesowe i technologiczne.
Targi Ekotech, to wydarzenie dedykowane branży komunalnej, które już od ćwierć wieku odgrywa kluczową rolę w rozwoju całego sektora, a także polskich miast i samorządów. Swoje najnowsze rozwiązania i maszyny prezentują dziesiątki czołowych firm, oferując innowacyjne systemy zarządzania odpadami, które znacząco poprawiają efektywność gospodarowania zasobami. Dopełnieniem są liczne fora, konferencje i spotkania, stanowiące doskonałą okazję do inspiracji.