Wynik wyszukiwania

 
Światło ma znaczenie: wywiad z Radosławem Zacheją, prezesem firmy Bright Lights zdjęcie

Światło ma znaczenie: wywiad z Radosławem Zacheją, prezesem firmy Bright Lights

W swoich projektach łączy systemy oświetleniowe, multimedia, sztukę i technologie. Tworzy w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania. Radosław Zacheja, prezes firmy Bright Lights o oświetleniu wie wszystko. W rozmowie z nami opowiedział o swojej fascynacji światłem, doświadczeniu i inspiracjach.  

Czytaj więcej

 
Lighting designer: zawód przyszłości? zdjęcie

Lighting designer: zawód przyszłości?

Podkreśla charakter obiektu, poprawia nastrój, a nawet... motywuje do pracy. Świadomie zaprojektowane oświetlenie może zdziałać cuda. Dlatego architekci coraz częściej decydują się na współpracę z projektantami systemów oświetleniowych. Jak wygląda ich współpraca?

Czytaj więcej

 
Moody-Woody House: z miłości do natury zdjęcie

Moody-Woody House: z miłości do natury

Dom otwarty na naturę, wkomponowany w leśny krajobraz, stworzony z poszanowaniem spektakularnego otoczenia. Miejsce, gdzie nastrój budowany jest naturalnym światłem, drewnianymi akcentami, a wnętrze wypełnia zapach czystego powietrza.

Czytaj więcej

 
Mieszkanie z elementami stylu steampunkowego.  Jak je zaaranżować? zdjęcie

Mieszkanie z elementami stylu steampunkowego. Jak je zaaranżować?

Sherlock Holmes, Miasto zaginionych dzieci, Planeta Skarbów czy Złoty Kompas – na pewno niektórzy z was mieli okazję obejrzeć te fantastyczne filmy przygodowe. W ostatnim czasie fascynacja wiekiem pary i XIX-wieczną rewolucją przemysłową zyskuje na popularności i staje się inspiracją dla architektów i projektantów wnętrz.

Czytaj więcej

 
W zdrowym domu zdrowy tynk zdjęcie

W zdrowym domu zdrowy tynk

„Oddychający” tynk w realizacji Domu Optymalnego

Czytaj więcej

 
Tytuł Budowa Roku 2015 dla Masztu Wolności! zdjęcie

Tytuł Budowa Roku 2015 dla Masztu Wolności!

Maszt Wolności – niezwykła konstrukcja upamiętniająca Powstanie Warszawskie, zlokalizowana na Rondzie Radosława w Warszawie, została wyróżniona tytułem „Budowa Roku 2015”

Czytaj więcej

 
Drzwi do zadań specjalnych od firmy WIŚNIOWSKI zdjęcie

Drzwi do zadań specjalnych od firmy WIŚNIOWSKI

Model AW DS ZGP EI30 to stalowe drzwi praktycznie niemożliwe do sforsowania - nie straszny im dym, ogień ani najcięższe ciosy. 

Czytaj więcej

 
Mieszkasz w bloku? Nie pozwól, aby usłyszeli to Twoi sąsiedzi! zdjęcie

Mieszkasz w bloku? Nie pozwól, aby usłyszeli to Twoi sąsiedzi!

Od głośnego kichania, przez awantury z wybornymi dialogami, po imprezy z niezbyt atrakcyjną dla otoczenia muzyką. Wszystkie te sytuacje doskonale zna wielu z nas. Lista odgłosów, jakie słyszymy, jako sąsiedzi jest jednak znacznie dłuższa. Sami także możemy nie zdawać sobie sprawy, że nasze otoczenie słyszy, kiedy głośniej rozmawiamy, upuścimy coś ciężkiego lub… spuścimy wodę w toalecie. Czy powinniśmy przyzwyczaić się do takich „atrakcji” czy może postawić na unormowanie naszej prywatności? Na co zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania i jak skutecznie je wyciszyć?

Czytaj więcej

 
Oficjalne odsłonięcie Masztu Wolności zdjęcie

Oficjalne odsłonięcie Masztu Wolności

Kaliski deweloper, FB Antczak właśnie zakończył realizację Masztu Wolności w Warszawie. 10 listopada 2014r, przy udziale inwestorów, wykonawców i władz miejskich dokonano oficjalnego odsłonięcia konstrukcji. Stolica zyskała ważny symbol narodowy, dorównując tym samym najważniejszym ośrodkom europejskim – Berlinowi, Paryżowi, Lizbonie.  

Czytaj więcej

 
Korzystanie z łazienki to Twoja sprawa. Czy na pewno nie słyszą Cię inni? zdjęcie

Korzystanie z łazienki to Twoja sprawa. Czy na pewno nie słyszą Cię inni?

Łazienka jest miejscem, w którym powinniśmy czuć się komfortowo, nieważne, czy chcemy pośpiewać pod prysznicem, skorzystać z toalety, czy wypłakać swoje smutki. Jak zatem zapewnić sobie chwilę prywatności?

Czytaj więcej

 
Radosne żółcienie - Kolekcja odcieni z Katalogu Inspiracji Tikkurila zdjęcie

Radosne żółcienie - Kolekcja odcieni z Katalogu Inspiracji Tikkurila

Prawdziwa eksplozja energii i radości. Słoneczne, cytrusowe barwy – wyraziste bądź pastelowe – idealne nie tylko dla niepoprawnych optymistów.

Czytaj więcej

 

Schiedel - Bright Green Expo, Kopenhaga

W dniach 7-18 grudnia 2009 w Kopenhadze odbędzie się Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmiany Klimatu. Poświęcona ona zostanie strategiom mającym na celu spowolnienie globalnego ocieplenia, produkcji i wykorzystaniu alternatywnej energii oraz w

Czytaj więcej

 
Klienci mają swoją wizję  podłogi... zdjęcie

Klienci mają swoją wizję podłogi...

Klienci mają swoją wizję  podłogi, zadaniem producenta jest umożliwienie jej realizacji – rozmowa z Radosławem Rossa, Prezesem Zarządu Ever Home SA

Czytaj więcej

 
Wróciły czasy świetności „Babilonu” zdjęcie

Wróciły czasy świetności „Babilonu”

Nowe budynki kontrastujące ze starymi ukazują, jak szybko w otaczającym nas świecie wszystko się zmienia. Coraz wyższe standardy w zakresie efektywności energetycznej stają się silnym impulsem, w wyniku którego na znaczeniu zyskuje rekonstrukcja i adaptacja budynków połączona z poprawą jego parametrów cieplnych i odnowieniem elewacji. 

Czytaj więcej

 
Architekci serwowali z ATLASEM zdjęcie

Architekci serwowali z ATLASEM

Na co dzień łączą pasję i precyzję. W miniony weekend połączyli je ze sportem. W dniach 7-9 czerwca, na poznańskim obiekcie Kortowo Tennis Club, architekci-tenisiści spotkali się na XXIII Mistrzostwach Polski Architektów w Tenisie. Jednym ze sponsorów zawodów TennisArchiCup 2013 była firma ATLAS.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 56