Piła do cięcia betonu jest elektronarzędziem używanym do precyzyjnego cięcia przez różne materiały, w tym beton. Piła ta wykorzystuje ostrze, które jest zazwyczaj zakończone diamentem i specjalnie zaprojektowane do cięcia przez gęste materiały, takie jak kamień lub asfalt.
Czy gotowe ściany mogą aktywnie wspomagać klimat? Te wykonane z bloczków z betonu komórkowego, przez cały okres styczności z atmosferą, pochłaniają CO2, mając wpływ na zmniejszanie ilości gazów cieplarnianych.
Śruba fischer ULTRACUT FBS II pod względem nośności i wytrzymałości może śmiało konkurować z każdą kotwą chemiczną, a jej zastosowanie pozwala skrócić czas wiązania - przekonuje Tomasz Sikora, ekspert marki fischer.
Japoński producent prezentuje nowy, interesujący projekt, który odegrał kluczową rolę w poprawie komfortu termicznego oraz jakości powietrza w klinice medycznej Carella w Białymstoku. Dobrej jakości klimatyzacja jest nie tylko istotna dla samopoczucia pacjentów, ale także wpływa na ich zdrowie i bezpieczeństwo. Dlatego właściciel placówki postawił na japońską technologię, aby spełnić wysokie wymagania związane z zapewnieniem optymalnych warunków dla swoich pacjentów, jednocześnie dbając o niskie koszty eksploatacji.
Podczas budowy domu czy jego remontu jednym z podstawowych wyzwań, z jakimi przychodzi nam się zmierzyć, jest wykończenie powierzchni ścian wewnętrznych. Te bardzo często wykonane są z betonu lub płyt kartonowo-gipsowych. Podpowiadamy jak je wykończyć, by zapewnić sobie przestrzeń do życia, która będzie komfortowa zarówno pod względem estetycznym, jak i użytkowym.
Branża budowlana to ciągle rozwijające się zagadnienie, jednak jego materiałem przewodnim wciąż pozostaje powszechnie stosowany beton. Przemysł tworzy coraz to nowsze domieszki i dodatki do betonu. Rozwijane są także technologie przetwórstwa.
Premierowe kolekcje marki Opoczno, polskiego producenta płytek ceramicznych i gresowych, zaskakują niecodzienną interpretacją betonu.
Elewacja jest wizytówką każdego budynku. Dlatego warto sprawić, żeby wyglądała schludnie, atrakcyjnie i nowocześnie. Tutaj z pomocą przychodzą dwa produkty – ATLAS Lakier Metaliczny i ATLAS Cermit BA-M. Dzięki nim, w zależności od potrzeb, uzyskamy na elewacji efekt metalu lub betonu.
System Budowy H+H to kompleksowe rozwiązanie przeznaczone do prac murarskich podczas wznoszenia domu. Obejmuje zarówno bloczki silikatowe, elementy z betonu komórkowego, nadproża, zaprawy, jak i niezbędne akcesoria. Wszystkie materiały powstają z naturalnych surowców, nie uwalniają szkodliwych substancji i mogą być poddawane recyklingowi. Warto jednak pamiętać o podstawowych zasadach budowy z betonu komórkowego i z silikatów - pozwoli to na powstanie ścian o najlepszych parametrach i właściwościach.
Xypex to unikalny chemiczny sposób skutecznego i trwałego uszczelniania betonu oraz zabezpieczania go przed szkodliwym działaniem wody i innych płynów, łącznie z substancjami o dużej agresywności chemicznej.
Odpowiednia pielęgnacja betonu jest bardzo ważnym elementem prawidłowego wykończenia procesu jego wytworzenia, od którego zależna będzie później jego trwałość i jakość podczas codziennego użytkowania.
Beton architektoniczny, nazywany betonem licowym, eksponowanym, strukturalnym czy elewacyjnym, choć posiada właściwości zwykłego betonu, wyróżnia się wieloma walorami estetycznymi.
Parterowy dom w Mławie to przykład tego jak wpisać bryłę w klimat niewielkiej miejscowości, z zachowaniem nowoczesnej funkcjonalności. Dom otoczony jest ceglaną fasadą, która przechodzi w ogrodzenie działki, tworząc małe ogrody-patia. Zapraszamy na prezentację zwycięskiego projektu domu w kategorii obiekty prywatne w głosowaniu publiczności Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w ramach cyklu Finaliści i laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL. Podczas wywiadu Jaime Gaztelu z pracowni James & Mau opowie o realizacji, swojej pracowni, ciekawych projektach i planach na przyszłość. Widzimy się 12 października 2022 o godz. 11:00. Zapisz się już teraz.
Lider rynku zamocowań, firma fischer, rozszerza swoją ofertę śrub do betonu o dwa nowe warianty. Pierwszy z nich to ULTRACUT FBS II ze stali nierdzewnej (A4) do pojedynczego mocowania. Specjalnie hartowana, czerwona końcówka umożliwia szybką i bezpieczną instalację. Drugi wariant to ULTRACUT FBS II 6 z jego nową aprobatą do wielokrotnego zakotwienia systemów nienośnych. fischer Polska sp. z o.o.
Jest designersko i nowocześnie, a przy tym niezwykle… ciepło. Taki efekt daje zastosowanie w aranżacji modnych, naturalnych materiałów. Doskonale wiedzą o tym projektanci oświetlenia.