To było nie lada wyzwanie dla wszystkich uczestników procesu budowy. W niespełna półtora roku, przy alei Pokoju w Krakowie, powstał imponujący wysokim standardem dom studencki. Już na pierwszy rzut oka widać różnicę pomiędzy nowoczesnym wyglądem budynku Student Depot, a prostym, nieco siermiężnym obliczem większości akademików. Na estetyczny kształt obiektu niemały wpływ ma stolarka okienna, której dostawcą był OknoPlus.
7000 m2 powierzchni użytkowej, 8 kondygnacji, 341 pokoi hotelowych o wysokim standardzie, do tego rowerownia, pralnia i strefa work&chill. Właśnie tak wygląda nowo wybudowany Akademik Student Depot w Gdańsku. Obiekt robi wrażenie, kusząc nie tylko funkcjonalnym wnętrzem na najwyższym poziomie, lecz także atrakcyjną fasadą. Akademik został nagrodzony tytułem Fasada Roku 2020 w kategorii „budynek niemieszkalny nowy”.
Złoty Medal Grupy MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która jest przyznawana – po wnikliwej ocenie ekspertów – innowacyjnym produktom najwyższej jakości. Zapraszamy do poznania laureatów tegorocznego konkursu wśród wystawców Targów EKO-LAS.
Kończy się modernizacja dawnej siedziby Orange przy ul. Prusa 9, która zmienia się w prywatny dom studencki. Z elewacji zniknęły rusztowania, odsłaniając starannie odrestaurowaną fasadę. Architekci z AP Szczepaniak odtworzyli jej historyczne elementy. Budynek jest stonowany i elegancki. Pierwsi studenci wprowadzą się do niego już w październiku.
Przedstawiciele sektora drzewno-meblarskiego stawiają czoła aktualnym wyzwaniom, z którymi musi mierzyć się branża. Tegoroczna edycja targów DREMA 2023 to nie tylko edukacja w zakresie nowych, bardziej efektywnych i ekologicznych rozwiązań, ale również pomoc potrzebującym i działania na rzecz dobra społecznego. Zapraszamy do zapoznania się z ideą akcji LAS DREMY i DREMA DZIECIOM.
W gronie „Złotej 15”, wyłonionej w niezależnym plebiscycie przez przedstawicieli rodzimej branży, znalazły się najlepsze zdaniem respondentów zagraniczne firmy, które przyczyniają się do umacniania pozycji polskiej stolarki otworowej jako lidera europejskiego eksportu. Saint-Gobain Glassolutions zwyciężyło w kategorii „Szkło i szyby” ilością ponad 60% oddanych głosów, wyprzedzając tym samym innych wielkich graczy nominowanych w tej kategorii.
XVII edycja Targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS odbędzie się w dniach 7-9 września 2023 w Mostkach koło Świebodzina.
Plastyfikator do zaprawy to niezwykle istotny składnik, który znacząco wpływa na właściwości mieszanki. Są to substancje dodawane do betonu, zaprawy murarskiej czy tynku, mające za zadanie poprawić ich plastyczność, przyczepność oraz zmniejszyć ilość potrzebnej wody. Wybór odpowiedniego plastyfikatora jest kluczowy dla osiągnięcia optymalnych rezultatów w konstrukcji. Warto więc bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu, aby świadomie podjąć decyzję dotyczącą wyboru plastyfikatora. Na co zwrócić uwagę wybierając plastyfikator do zaprawy?
Tworzywa termoplastyczne można spotkać na co dzień, m.in. w zabawkach, urządzeniach domowych, sprzęcie elektronicznym czy w elementach samochodów. Czym jednak są tego typu materiały i do czego można je wykorzystać? Sprawdź, co warto wiedzieć na temat termoplastów.
Grupa Śnieżka przystąpiła do Polskiego Paktu Plastikowego (PPP). Dzięki udziałowi w tej inicjatywie Śnieżka będzie mogła poszerzyć zakres działań na rzecz wprowadzania obiegu zamkniętego opakowań. Przystąpienie do Paktu jest zgodne z celami Strategii Zrównoważonego Rozwoju Śnieżki 2023+, ogłoszonej na początku bieżącego roku.
23 maja 2023 roku podczas uroczystej gali w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego w Warszawie ogłoszono wyniki konkursu, a także wręczono nagrody laureatom konkursu Saint-Gobain Glass Design Award. Wydarzenie było także okazją do wartościowej dyskusji na temat roli szkła we współczesnej architekturze, w której udział wzięli przedstawiciele organizatora konkursu oraz jurorzy.
Saint-Gobain Glass, światowy lider w dziedzinie produkcji szkła, dołącza do jury IV edycji Konkursu Twój Model Biznesowy. To niezwykłe wydarzenie organizowane przez Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości promuje najbardziej innowacyjne i konkurencyjne pomysły na biznes na terenie Dąbrowy Górniczej. Zaangażowanie Saint-Gobain Glass w ten projekt nie jest przypadkowe. Firma, zaliczana do 100 najbardziej innowacyjnych na świecie, zdecydowała się wesprzeć lokalną przedsiębiorczość, dzieląc się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem.
Aliplast dysponuje pięcioma w pełni zautomatyzowanymi liniami do malowania proszkowego: dwoma lakierniami pionowymi, lakiernią poziomą, poziomą linią lakierniczą dedykowaną płaskim elementom oraz lakiernią akcesoryjną. Wysoką jakość oraz skuteczność kontroli nad parametrami malowania proszkowego w Aliplast potwierdzają uzyskane certyfikaty organizacji Qualicoat. Spółka posiada również poziomą zautomatyzowaną linię do nadawania aluminium powłok dekoracyjnych w kolorach drewnopodobnych.
Ponad 40 proc. Polaków w ostatnich pięciu latach przeprowadzało jakiekolwiek działania z zakresu termomodernizacji. Przeważnie ze względu na komfort cieplny oraz oszczędności. Z kolei największą przeszkodą w podjęciu decyzji o termomodernizacji jest jej zbyt wysoka cena. To wnioski płynące z najnowszego raportu Grupy Atlas pt. „Zimno, cieplej, gorąco… Co Polacy wiedzą o termomodernizacji?”.
To pierwsza tak zaawansowana modernizacja w tej stacji uzdatniania wody od 1972 roku. W I kwartale 2023 roku Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Usług Inżynieryjno-Komunalnych Sp. z o.o. z siedzibą w Sokołowie Podlaskim podpisał kontrakt na pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru przy inwestycji „Przebudowa stacji wodociągowej w Sokołowie Podlaskim”. Zakład zostanie zmodernizowany, co przełoży się na jakość wody oraz zrównoważone zarządzanie tym najważniejszym zasobem.