Wynik wyszukiwania

 
Zrównoważone węzły betonowe ważnym elementem zielonej transformacji w budownictwie zdjęcie

Zrównoważone węzły betonowe ważnym elementem zielonej transformacji w budownictwie

Beton jest drugim po wodzie, najczęściej używanym materiałem w budownictwie. Jego zrównoważona produkcja ma olbrzymi wpływ na zieloną transformację i dekarbonizację branży. Na tę chwilę nie wynaleziono alternatywnego materiału, który mógłby zaspokoić potrzeby infrastrukturalne i mieszkaniowe. Dlatego wytwarzanie betonu wymaga stałej modernizacji zakładów, by czynić je bardziej zrównoważonymi.

Czytaj więcej

 
Gotowe mieszanki betonowe - sprawdzona pomoc w domu i ogrodzie zdjęcie

Gotowe mieszanki betonowe - sprawdzona pomoc w domu i ogrodzie

Gotowe zaprawy betonowe sprawdzają się w wielu sytuacjach – zarówno przy większych realizacjach, jak również drobnych naprawach i wielu pracach w ogrodzie oraz kształtowaniu architektury krajobrazu. Co więcej ich oferta jest szeroka, dzięki czemu możemy z łatwością dobrać produkt o parametrach oraz właściwościach odpowiadających naszym potrzebom.

Czytaj więcej

 
Jakie piły do betonu? zdjęcie

Jakie piły do betonu?

Piła do cięcia betonu jest elektronarzędziem używanym do precyzyjnego cięcia przez różne materiały, w tym beton. Piła ta wykorzystuje ostrze, które jest zazwyczaj zakończone diamentem i specjalnie zaprojektowane do cięcia przez gęste materiały, takie jak kamień lub asfalt.

Czytaj więcej

 
Beton polerowany czy posadzka żywiczna - które rozwiązanie lepiej sprawdzi się w obiektach komercyjnych? zdjęcie

Beton polerowany czy posadzka żywiczna - które rozwiązanie lepiej sprawdzi się w obiektach komercyjnych?

Beton polerowany w ostatnich latach zyskuje na popularności w budynkach komercyjnych, m.in. dzięki udoskonalonym technikom szlifowania, które pozwalają uzyskać coraz bardziej atrakcyjne wykończenie tej posadzki.

Czytaj więcej

 
Prefabrykaty betonowe: przyszłość szybkiego i trwałego budownictwa zdjęcie

Prefabrykaty betonowe: przyszłość szybkiego i trwałego budownictwa

Współczesne budownictwo stawia na innowacje, które pozwalają na skrócenie czasu realizacji inwestycji, jednocześnie nie rezygnując z jakości i trwałości. Jednym z rozwiązań, które zdobywają coraz większą popularność, są prefabrykaty betonowe. Prefabrykaty betonowe, znane również jako gotowe elementy betonowe, zdobywają coraz większą popularność w branży budowlanej. Są one produkowane w specjalistycznych zakładach, a następnie transportowane na miejsce budowy, gdzie są montowane. Dlaczego warto się na nie zdecydować i jakie korzyści przynoszą?

Czytaj więcej

 
W jaki sposób można zabezpieczyć posadzkę betonową? zdjęcie

W jaki sposób można zabezpieczyć posadzkę betonową?

Posadzki betonowe są jednym z najpopularniejszych rodzajów posadzek w budynkach przemysłowych, handlowych, a coraz częściej także i mieszkalnych. Ceni się je przede wszystkim za wytrzymałość oraz łatwość utrzymania. Jednak, aby upewnić się, że betonowa posadzka będzie służyła przez długi czas, należy ją odpowiednio zabezpieczyć. Dostępnych rozwiązań w tym przypadku jest przynajmniej kilka.

Czytaj więcej

 
Ocena wilgotności podłoża betonowego pod posadzki żywiczne zdjęcie

Ocena wilgotności podłoża betonowego pod posadzki żywiczne

Wilgotność, inaczej zawartość wody (H2O) w podłożu betonowym, to jeden z najważniejszych parametrów, które decydują o tym, czy jest ono odpowiednio przygotowane do wykonania na nim posadzek żywicznych.

Czytaj więcej

 
Bloczki z betonu komórkowego H+H, a wpływ na środowisko naturalne. Rekarbonatyzacja betonu komórkowego to zysk dla klimatu zdjęcie

Bloczki z betonu komórkowego H+H, a wpływ na środowisko naturalne. Rekarbonatyzacja betonu komórkowego to zysk dla klimatu

Czy gotowe ściany mogą aktywnie wspomagać klimat? Te wykonane z bloczków z betonu komórkowego, przez cały okres styczności z atmosferą, pochłaniają CO2, mając wpływ na zmniejszanie ilości gazów cieplarnianych.

Czytaj więcej

 
Wodnoprzepuszczalny beton zapewni retencję wody w miastach zdjęcie

Wodnoprzepuszczalny beton zapewni retencję wody w miastach

Wodoprzepuszczalny beton Hydromedia zapewni możliwość skutecznej retencji wody opadowej w miastach i wykorzystania jej do nawadniania roślinność lub odprowadzania do systemów retencji. Producentem jest firma Lafarge tworząca innowacyjne i zrównoważone rozwiązania budowlane, a materiał posiada już rekomendacje odpowiednich krajowych instytucji badawczych.

Czytaj więcej

 
Szambo betonowe: od czego zacząć? zdjęcie

Szambo betonowe: od czego zacząć?

Dopasowanie szamba betonowego nie tylko do potrzeb, ale i do specyfiki projektu może niekiedy być sporym wyzwaniem. Warto zatem podejść do problemu w sposób systematyczny. Zaczynając od najważniejszych rzeczy, łatwiej będzie nie popełnić błędu.

Czytaj więcej

 
Cele klimatyczne pozostają wciąż aktualne. Grupa Górażdże wprowadza na rynek niskoemisyjny beton EcoCrete zdjęcie

Cele klimatyczne pozostają wciąż aktualne. Grupa Górażdże wprowadza na rynek niskoemisyjny beton EcoCrete

Grupa Górażdże, jeden z europejskich liderów w obszarze produkcji cementu i betonu oraz spółka należąca do koncernu HeidelbergCement, wprowadza na rynek innowacyjną linię produktów EcoCrete – nowy rodzaj betonu o znacząco obniżonej emisji dwutlenku węgla.

Czytaj więcej

 
Szamba betonowe - na co zwrócić uwagę w czasie zakupów? zdjęcie

Szamba betonowe - na co zwrócić uwagę w czasie zakupów?

Jesteś z Zawiercia? Mieszkasz obecnie w tym mieście? A może jesteś z okolic? W takim razie na pewno ten artykuł Cię zainteresuje. Jeśli bowiem szukasz solidnych zbiorników betonowych na nieczystości, to mamy dobre wieści. W końcu są na rynku naprawdę bardzo dobre firmy, które zajmują się tym konkretnym zagadnieniem.

Czytaj więcej

 
Baumit zamieszał na jesiennych targach Bricomarché zdjęcie

Baumit zamieszał na jesiennych targach Bricomarché

W dniach 5-6 września 2023 w Poznaniu odbyła się kolejna, dwunasta edycja wewnętrznych targów budowlanych Bricomarché. Sporo pozytywnego zamieszania podczas wydarzenia wywołała firma Baumit, prezentując pierwszy na rynku beton w rozpuszczalnym worku.

Czytaj więcej

 
Profesjonalne wiercenie w betonie a remont mieszkania zdjęcie

Profesjonalne wiercenie w betonie a remont mieszkania

Beton jest jednym z najtwardszych materiałów, które powszechnie stosuje się w budownictwie.

Czytaj więcej

 
Beton odporny na mróz zdjęcie

Beton odporny na mróz

Jak zabezpieczyć beton przed destrukcją mrozową? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwano podczas seminarium zorganizowanego przez Stowarzyszenie Producentów Chemii Budowlanej. Aktualny stan wiedzy, praktyczne porady oraz stan najnowszych badań zaprezentowali naukowcy i praktycy. Stowarzyszenie planuje kolejne wydarzenia z zakresu technologii betonu.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 1313