Szkolenie jest praktycznym warsztatem, który umożliwia prowadzenie cyfrowej książki obiektu budowlanego. Uczestnikom szkolenia zostaną przedstawione:
Postępujące zmiany klimatyczne, zanieczyszczenia powietrza, wylesianie – to wszystko przyczynia się do wzrostu świadomości ekologicznej wśród Polaków. Od dynamicznie rozwijających się branż – takich jak sektor budowlany – oczekujemy zatem zmian, które realnie ograniczą ślad węglowy. Czy jest to możliwe?
Abas Business Solutions Poland został partnerem 72. Ogólnopolskiego Zjazdu Katedr Rachunkowości, który odbędzie się w dniach 24 - 26 września 2025 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Tegoroczna edycja konferencji, odbywająca się pod hasłem „Oblicza i granice rachunkowości – szanse i zagrożenia”, zapowiada się jako wyjątkowe wydarzenie dla naukowców, praktyków i wszystkich zainteresowanych przyszłością rachunkowości w dobie transformacji cyfrowej.
W kontekście przekształcania tradycyjnych zakładów produkcyjnych w inteligentne fabryki, kluczową rolę odgrywa cyfryzacja produkcji oraz wdrożenie zintegrowanych systemów zarządzania przedsiębiorstwem, takich jak system ERP (Enterprise Resource Planning).
Cyberbezpieczeństwo zakładów komunalnych, system kaucyjny, gospodarka odpadami, biogazownie, recykling i zielona transformacja – to kluczowe tematy POLECO 2026. Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska odbędą się 6-8 października 2026 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Szkolenie jest praktycznym warsztatem, który umożliwia prowadzenie cyfrowej książki obiektu budowlanego. Uczestnikom szkolenia zostaną przedstawione:
W ostatnich 20 latach polskie budownictwo przeszło istotną transformację – od tradycyjnych murów po nowoczesne systemy ścienne. Od 2006 roku H+H Polska aktywnie współtworzy zmiany, ewoluując z lokalnego dostawcy w ogólnopolskiego Partnera w budowaniu ścian. Po 20 latach działalności spółka łączy potencjał 11 zakładów produkcyjnych, wyznaczając standardy rentowności, jakości i innowacji w sektorze.
Polska w coraz większym stopniu stawia na zieloną transformację jako kluczowy element swojej strategii rozwoju. Zgodnie z założeniami Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku (PEP2040) oraz Krajowego Planu na rzecz Energii i Klimatu, w najbliższych latach planowane jest znaczące zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii, budowa farm wiatrowych na Bałtyku oraz uruchomienie pierwszej elektrowni jądrowej.
Problem związany z brakiem pracowników spędza dziś sen z powiek inwestorom oraz właścicielom firm budowlanych. Wpływa bowiem na rentowność projektów oraz opóźnienia w realizacji inwestycji.
Kolbat, miedź, grafit czy lit to tylko kilka z surowców, do których dostęp ma decydujące znaczenie dla transformacji energetycznej. Tymczasem w przypadku wielu z nich Europa bazuje na niestabilnych łańcuchach dostaw. Skąd obecnie producenci technologii opierających się na zielonej energii pozyskują kluczowe zasoby? Arup, międzynarodowa firma specjalizująca się w zrównoważonym doradztwie i inżynierii opracowała raport przedstawiający obecny stan surowców najistotniejszych do produkcji i wykorzystania zielonej energii.
Aż 60% zapotrzebowania energetycznego spółek należących do NSG Group w Polsce pokrywa energia ze źródeł odnawialnych. Firma realizuje założenia podpisanej umowy typu PPA i aktywnie oddziałuje na swoich dostawców, by przyłączyli się do działań na rzecz ochrony klimatu. Jest to jeden z przykładów potwierdzających fakt, że polska transformacja energetyczna już się rozpoczęła, a konkretne cele zostały ściśle określone.
Rok 2025 to dla sektora OZE czas wyzwań, które mogą zdecydować o przyszłości zielonej transformacji. Kryzysy gospodarcze i zmieniające się przepisy sprawiają, że inwestycje w odnawialne źródła energii stają się coraz bardziej ryzykowne. Czy technologia magazynowania energii pomoże przełamać ten impas? Czas pokaże, czy nadchodzący rok przyniesie rewolucję, czy zatrzymamy się w martwym punkcie.
W marcu w Strasburgu, Parlament Europejski zatwierdził zmiany w przepisach dotyczących ogrzewania domów. Zgodnie z nowymi zapisami dyrektywy, do 2040 roku planowane jest całkowite wycofanie z użytku kotłów na paliwa kopalne. Ponadto, już od przyszłego roku wprowadzony zostanie zakaz dotowania zakupu takich urządzeń. Tym samym era ogrzewania gazowego dobiega końca, co oznacza duże zmiany m.in. dla branży deweloperskiej. Nowe regulacje UE mają szansę stać się impulsem do rozwoju ekoinwestycji.
Świat w najbliższych latach czeka transformacja energetyczna. Zmniejszy się udział paliw kopalnych w miksie energetycznym, a wzrośnie znaczenie energetyki odnawialnej.