Wynik wyszukiwania

 

50 mln zł na innowacje drogowe

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiły konkurs w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia „Rozwój Innowacji Drogowych”. Na wsparcie badań naukowych i prac rozwojowych w obszarze drogownictwa obie instytucje przeznaczyły po 25 mln zł.

Czytaj więcej

 
Nowa era budownictwa okiem praktyków zdjęcie

Nowa era budownictwa okiem praktyków

3 marca w hotelu The Westin Warsaw odbyła się XI edycja konferencji „Infrastruktura Polska i Budownictwo” zorganizowana przez Executive Club. Zaproszeni eksperci przybliżyli aktualne zagadnienia podczas całodniowej serii debat, podzielonych na trzy tematyczne panele dyskusyjne oraz dwa wystąpienia. Zwieńczeniem wydarzenia była wieczorna gala rozdania „Diamentów Infrastruktury i Budownictwa”, dla najbardziej wyróżniających się podmiotów w branżach. Konferencja odbyła się pod patronatem honorowym Ministerstwa Infrastruktury.

Czytaj więcej

 
Bezpiecznie dotrzeć do celu, czyli o problematyce eksploatacji dróg Konferencja na Targach „Infrastruktura 2012” zdjęcie

Bezpiecznie dotrzeć do celu, czyli o problematyce eksploatacji dróg Konferencja na Targach „Infrastruktura 2012”

Jak rozwiązać wiele skomplikowanych zagadnień związanych z naturalnym procesem zużywania dróg dowiedzą się uczestnicy konferencji „Problematyka eksploatacji dróg” przygotowanej przez  Instytut Badawczy Dróg i Mostów.

Czytaj więcej

 
Co zrobić dla rozwoju infrastruktury  w Polsce? Debaty dla wykonawców, podwykonawców inwestorów na Targach „Infrastruktura 2012” zdjęcie

Co zrobić dla rozwoju infrastruktury w Polsce? Debaty dla wykonawców, podwykonawców inwestorów na Targach „Infrastruktura 2012”

Projekty kolejowe, drogowe oraz samorządowe, a także działania na linii: inwestor – wykonawca – podwykonawca, to główne motywy dwóch debat zaplanowanych pierwszego dnia X Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz  Zarządzania Ruchem.

Czytaj więcej

 
Ruszyła rejestracja online - Targi „Infrastruktura 2012” już za dwa miesiące zdjęcie

Ruszyła rejestracja online - Targi „Infrastruktura 2012” już za dwa miesiące

Rozpoczęło się wielkie odliczanie. Zainteresowani udziałem w X Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego, Kolejowego i Zarządzania Ruchem „Infrastruktura 2012” oraz możliwością zbadania rynku i nawiązania bezpośrednich kontaktów handlowych z inwestorami zastępczymi, wykonawcami i dostawcami rozwiązań infrastrukturalnych, mogą już dokonać rejestracji on-line.

Czytaj więcej

 
Wszystko (p)o kolei - Sektor Kolejowy na Targach „Infrastruktura 2012” zdjęcie

Wszystko (p)o kolei - Sektor Kolejowy na Targach „Infrastruktura 2012”

Rozbudowa systemu transportowego jest od wielu lat jednym z kluczowych zagadnień w Polsce.

Czytaj więcej

 

To jeszcze nie koniec problemów w drogownictwie

Od 2008 roku rośnie liczba upadłości w branży. W pierwszej kolejności problemy miały firmy działające na rynku mieszkaniowym, natomiast ostatnie miesiące to głównie problemy wykonawców dróg. Paradoksalnie pomimo że nakłady GDDKiA mają wzrosnąć w tym roku o 11% do rekordowych 29,3 mld PLN (uważamy, iż wykonane zostanie ok. 90% planu, a reszta środków zostanie przesunięta na przyszły rok) wielu drogowców znalazło się nad krawędzią.

Czytaj więcej

 
Prosta droga do rozwoju infrastruktury zdjęcie

Prosta droga do rozwoju infrastruktury

Jubileuszowa edycja X Targów Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem „Infrastruktura”

Czytaj więcej

 
Efektywne trzy dni Targów Infrastruktura zdjęcie

Efektywne trzy dni Targów Infrastruktura

Podczas IX Międzynarodowych Targów Infrastruktury Miejskiej i Drogowej Infrastruktura 2011, które odbyły się w dniach 15-17 listopada w Centrum MT Polska w Warszawie, swoją ofertę dotyczącą infrastruktury miejskiej i drogowej przedstawiło 117 wystawców z Polski i zagranicy.

Czytaj więcej

 
Nowe metody diagnostyki nawierzchni dróg na Targach Infrastruktura zdjęcie

Nowe metody diagnostyki nawierzchni dróg na Targach Infrastruktura

Nowe metody diagnostyki nawierzchni dróg za pomocą nowoczesnych narzędzi, jak ugięciomierz laserowy TSD i dynamiczny HWD, system radarowy 3DR czy system do pomiaru hałaśliwości nawierzchni CPX, zostaną zaprezentowane podczas seminarium organizowanego 15 listopada na Targach Infrastruktura 2011.

Czytaj więcej

 
Kielce znów staną się stolicą drogownictwa zdjęcie

Kielce znów staną się stolicą drogownictwa

Ciężki sprzęt, surowce i narzędzia, oprogramowanie komputerowe, inżynieria ruchu drogowego, a nawet doradztwo finansowe – co łączy te produkty i usługi? Wszystkie są niezbędne przy budowie dróg ekspresowych i autostrad. Już we wtorek przedstawiciele firm zapewniających obsługę tych inwestycji, po raz siedemnasty spotkają się w Kielcach na corocznych Targach Autostrada Polska.

Czytaj więcej

 
XVII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA POLSKA 2010 zdjęcie

XVII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA POLSKA 2010

XVII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska odbyły się w Kielcach w dniach od 11 do 14 maja br. Wzięło w nich udział ponad 700 firm z 25 krajów.

Czytaj więcej

 
10 000 osób nie może się mylić! 21 wystawa branż projektowych znów w sieci! zdjęcie

10 000 osób nie może się mylić! 21 wystawa branż projektowych znów w sieci!

10 czerwca rozpocznie się XXI edycja PROCAD EXPO czyli ogólnopolska wystawa użytkowników systemów CAD. W zeszłym roku PROCAD zaryzykował i zorganizował wystawę całkowicie On-Line.

Czytaj więcej

 
KyivBuild (29 lutego - 2 marca 2012) zdjęcie

KyivBuild (29 lutego - 2 marca 2012)

KyivBuild 2012 będzie już 16 edycją dynamicznie rozwijających się targów branży budowlanej, odbywających się na Ukrainie. Poprzedni rok to ponad 10 tys. metrów powierzchni wystawienniczej, na której wystawiały się firmy  26 krajów. Targi niezmiennie cieszą się wielkim zainteresowaniem – poprzednią edycję odwiedziło ponad 14 tys. zwiedzających.

Czytaj więcej

 
Targi „Infrastruktura” 2014 były miejscem branżowej ogólnopolskiej debaty zdjęcie

Targi „Infrastruktura” 2014 były miejscem branżowej ogólnopolskiej debaty

Zakończyły się XII Targi Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem „Infrastruktura” 2014. Przez dwa dni Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska w Warszawie było miejscem, w którym przedstawiciele sektora publicznego i prywatnego rozmawiali o rozwoju infrastruktury w Polsce.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 17