Wynik wyszukiwania

 
Fotowoltaika na dachu hal przemysłowych. Nowa moda czy już standard? zdjęcie

Fotowoltaika na dachu hal przemysłowych. Nowa moda czy już standard?

Instalacja fotowoltaiczna jest rozwiązaniem, o które najczęściej, w kontekście proekologicznych technologii, pytają inwestorzy oraz najemcy hal przemysłowych. I nie ma się co dziwić – jej montaż pozwala na zasilenie obiektu w zieloną energię, a korzystanie z niej pozytywnie wpływa nie tylko na środowisko, ale także na postrzeganie firmy przez jej otoczenie biznesowe. Co więcej, w dobie rosnących cen energii, ta pozyskana ze słońca pozwala znacząco redukować bieżące koszty związane z utrzymaniem budynku. Czy montaż paneli fotowoltaicznych na dachach magazynów oraz zakładów produkcyjnych to na razie tylko nowa moda czy może już standard?

Czytaj więcej

 

Rynek budowlany czekają zmiany – fotowoltaika na blokach, stabilizacja cen

Od stycznia do maja 2022 r. rozpoczęto budowę o 19,5% mniej mieszkań niż w roku ubiegłym. W maju banki udzieliły o 43% mniej kredytów hipotecznych. Prognozy zwiastują znaczne wyhamowanie na rynku budowlanym w ciągu najbliższych dwóch lat. Jednak w nadchodzących miesiącach sytuacja i ceny materiałów prawdopodobnie się ustabilizują. Rosnące ceny energii i ogrzewania zwiększą potrzeby modernizacji budynków i wyposażania ich w magazyny energii oraz instalacje słoneczne. Pomimo chwilowych turbulencji, branża OZE, w tym fotowoltaika, nabierze wiatru w żagle.

Czytaj więcej

 
Czy tania fotowoltaika się opłaca? zdjęcie

Czy tania fotowoltaika się opłaca?

W ostatniej dekadzie zbudowano wiele instalacji fotowoltaicznych, z których duża część znajduje się dziś w połowie cyklu swojego życia. Obserwując instalacje PV w małych i średnich przedsiębiorstwach, najczęstsze problemy wynikają z oszczędności podczas wyboru falownika oraz z niestosowania się do instrukcji producenta podczas montażu komponentów. Jakie można wyciągnąć z tego wnioski? Jeden na pewno – tanio i szybko się nie opłaca.

Czytaj więcej

 

Fotowoltaika połączy siły z wiatrakami?

Na początku listopada br. Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że rozpoczęło prace nad wprowadzeniem tzw. cable pooling, czyli rozwiązania dającego możliwość współdzielenia infrastruktury energetycznej pomiędzy farmami wiatrowymi a słonecznymi. Pomysł chwalą obie sektory z branży OZE.

Czytaj więcej

 

5 niezbędnych elementów nowoczesnej termomodernizacji budynku: okna, drzwi, styropian, pompa ciepła, fotowoltaika

Wiele budynków mieszkalnych w Polsce nie spełnia standardów w zakresie energooszczędności. Część z nich to „wampiry energetyczne”, czyli obiekty zużywające najwięcej energii. Rozwiązaniem, które poprawia komfort użytkowania budynków i pozwala zaoszczędzić na ich ogrzewaniu jest dobrze wykonana termomodernizacja. Na czym polega ten proces i jako są jego kluczowe elementy?

Czytaj więcej

 
Co to jest fotowoltaika? W jaki sposób obniża rachunki za prąd? zdjęcie

Co to jest fotowoltaika? W jaki sposób obniża rachunki za prąd?

Zauważyłeś, że w ostatnim czasie Twój rachunek za prąd wzrósł? Na ceny energii elektrycznej nie masz zbyt dużego wpływu.

Czytaj więcej

 
Fotowoltaika w magazynach - Kwestie administracyjne, o których należy pamiętać zdjęcie

Fotowoltaika w magazynach - Kwestie administracyjne, o których należy pamiętać

Instalacje fotowoltaiczne w magazynach są rozwiązaniem ekologicznym i opłacalnym, jednak niektóre kwestie administracyjne mogą ograniczać ich zastosowanie.

Czytaj więcej

 

Pięć najpopularniejszych mitów na temat fotowoltaiki

Pomimo tego, że fotowoltaika rozwija się prężnie i cieszy się dużym zainteresowaniem, wciąż na jej temat funkcjonują różne mity. Poniżej wspólnie z ekspertami z Manitu Solar zestawiamy je z faktami.

Czytaj więcej

 
Trina Solar współpracuje z pięcioma innymi producentami fotowoltaiki, aby stworzyć Otwarty Sojusz Ekologiczny w zakresie fotowoltaiki 700 W+ zdjęcie

Trina Solar współpracuje z pięcioma innymi producentami fotowoltaiki, aby stworzyć Otwarty Sojusz Ekologiczny w zakresie fotowoltaiki 700 W+

Sojusz, na którego czele stoi Trina Solar, stanowi aktualizację poprzedniego programu dotyczącego mocy 600 W+ i pomoże w standaryzacji produkcji modułów fotowoltaicznych o mocy 700 W+.

Czytaj więcej

 
Eksperci Stowarzyszenia DAFA o pracach  nad „Wytycznymi projektowania, montażu i eksploatacji fotowoltaiki na dachach płaskich” zdjęcie

Eksperci Stowarzyszenia DAFA o pracach nad „Wytycznymi projektowania, montażu i eksploatacji fotowoltaiki na dachach płaskich”

Branża fotowoltaiczna jest jedną z tych dziedzin, w których technologia wyprzedziła legislację. Efektem tego jest brak uwarunkowań prawnych i norm doprecyzowujących rozwiązania, które funkcjonują na polskim rynku już od lat.

Czytaj więcej

 
Dach płaski z fotowoltaiką - jak ocieplić, żeby nie żałować? zdjęcie

Dach płaski z fotowoltaiką - jak ocieplić, żeby nie żałować?

Zrównoważony rozwój i odnawialne źródła energii to pojęcia, które wymienia się dziś przez wszystkie przypadki. Pamiętajmy jednak, że ich sens nie ogranicza się do wpływu budynków na środowisko – to także bezawaryjność i trwałość na długie lata materiałów i konstrukcji, które je tworzą. W tym kontekście szczególnym wyzwaniem staje się ocieplenie dachów płaskich z fotowoltaiką. O jakich ryzykach należy wiedzieć oraz jak je zminimalizować poprzez dobór odpowiedniego rozwiązania?

Czytaj więcej

 
Fotowoltaika - ekologiczny sposób na tańszą energię zdjęcie

Fotowoltaika - ekologiczny sposób na tańszą energię

Inwestycja w panele fotowoltaiczne to rozwiązanie, które pozwala obniżyć koszty zużywanej energii elektrycznej i jednocześnie zadbać o ekologię. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na pozyskiwanie energii ze słońca szczególnie, że koszty instalacji fotowoltaicznej z każdym rokiem są coraz bardziej przystępne. W dużej mierze jest to zasługą licznych dotacji i programów oferujących dofinansowania inwestycję w OZE. Jakie korzyści niesie nam energia elektryczna pozyskiwana ze słońca?

Czytaj więcej

 
Nowoczesne rozwiązania dla domu - jakie warto rozważyć? zdjęcie

Nowoczesne rozwiązania dla domu - jakie warto rozważyć?

Nowoczesny dom musi być przede wszystkim w pełni bezpieczny, a także ekonomiczny i ekologiczny. Dlatego też warto rozważyć dobór rozwiązań, które pozwolą osiągnąć zamierzone cele, a jednocześnie zoptymalizować wydatki. Wbrew pozorom dotyczy to nie tylko nowo budowanych nieruchomości, lecz również tych, które chcemy nieco odświeżyć, nadając im zupełnie nowy wyraz.

Czytaj więcej

 
Co na dachu w 2023 roku - krótki przegląd zdjęcie

Co na dachu w 2023 roku - krótki przegląd

Trendsetterzy i specjaliści od marketingu starają się odpowiedzieć na pytanie, co będzie modne i popularne przez kolejnych 12 miesięcy we wszystkich dziedzinach naszego życia – modzie, aranżacji wnętrz, motoryzacji czy żywieniu. My spróbujemy przewidzieć, jakie trendy będą królować w 2023 roku na polskich dachach!

Czytaj więcej

 

Szanse i wyzwania branży OZE w 2022 r.

Nowe regulacje prawne, zmiany finansowania i dofinansowania, rozwój nowych technologii, kryzysy i wyzwania - mało jest tak dynamicznie rozwijających się branż jak rynek OZE w Polsce, w tym fotowoltaika. Przyszły rok szykuje się pełen wyzwań, zarówno dla eko firm jak i eko konsumentów.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 157