Wynik wyszukiwania

 
Jak zrobić przydomowy murek? zdjęcie

Jak zrobić przydomowy murek?

Przydomowe murki stanowią integralną część kompozycji w naszych ogrodach. Ich role mogą być różnorakie, w zależności od indywidualnych preferencji posiadacza ogrodu. Jednym z najpopularniejszych zastosowań przydomowych murków jest oczywiście oddzielenie od siebie poszczególnych kompozycji kwiatów.

Czytaj więcej

 
W poszukiwaniu idealnego ogrodzenia: recenzja. Murki gabionowe Zenturo Super zdjęcie

W poszukiwaniu idealnego ogrodzenia: recenzja. Murki gabionowe Zenturo Super

Anne L. z Auderghem szukała ogrodzenia i bramy, które idealnie pasowałyby do jej tarasu. Po wielu poszukiwaniach w Internecie i wizycie na stoisku Betafence w Batibouw, znalazła idealne rozwiązanie: murek gabionowy z paneli Zenturo Super. Poznaj jej recenzję.

Czytaj więcej

 
Murki, ogrodzenia, rabaty – gotowe bloczki ułatwią urządzanie ogrodu zdjęcie

Murki, ogrodzenia, rabaty – gotowe bloczki ułatwią urządzanie ogrodu

Mała architektura ogrodowa to nie tylko altany, pergole czy donice. To także skarpy, murki, ogrodzenia, obrzeża rabat czy trawników. Wszystkie one mogą być wykonane z betonowych elementów – bloczków, palisad, gazonów, co bardzo ułatwia urządzanie ogrodu.

Czytaj więcej

 
Detale wychodzą z cienia – murek oporowy Polbruk Grando zdjęcie

Detale wychodzą z cienia – murek oporowy Polbruk Grando

Choć nie jest tajemnicą, że szkopuł tkwi w szczegółach, a o całościowym wyrazie decydują detale, zasady te szczególnie wymowne są w praktyce. I tak, tworząc aranżację we własnym ogrodzie warto pamiętać, że nawet wybrana z największym pietyzmem roślinność czy idealnie dopasowana nawierzchnia nie zapewnią końcowego sukcesu. 

Czytaj więcej

 
Bohaterzy z ukrycia – jak wykorzystać palisady, murki i obrzeża w krajobrazie ogrodu? zdjęcie

Bohaterzy z ukrycia – jak wykorzystać palisady, murki i obrzeża w krajobrazie ogrodu?

Elementy wykończeniowe takie jak palisady, murki czy obrzeża, choć bywają niepozorne i zwykle traktowane są jak akcesoria, stanowią istotny szczegół, który często decyduje o charakterze całej ogrodowej aranżacji. Oto kilka możliwości i pomysłów na zastosowanie ich w projektach przestrzeni wokół domu.

Czytaj więcej

 
Zabezpiecz swój murek gabionowy zdjęcie

Zabezpiecz swój murek gabionowy

Dostępna jest już listwa zamykająca, która skutecznie uniemożliwi wyjmowanie wypełnienia z Twojego murku gabionowego.

Czytaj więcej

 
Duży efekt małej architektury – murek Grando i Palisada Łamana firmy Polbruk zdjęcie

Duży efekt małej architektury – murek Grando i Palisada Łamana firmy Polbruk

Śmiało można powiedzieć, że ogród to pewnego rodzaju dzieło natury stworzone ręką człowieka z roślinności oraz różnego rodzaju dodatków. Dopełnieniem, a zarazem urozmaiceniem ogrodowego obrazu jest nie tylko perfekcyjnie ułożona nawierzchnia, ale również efektowne wykończenie powierzchni spacerowych oraz ich otoczenia. Przy pomocy elementów małej architektury – murków łamanych Grando oraz Palisady Łamanej firmy Polbruk zbudować można wyjątkowe kompozycje wzbogacające przestrzeń.

Czytaj więcej

 
Zbliża się sezon ognisk i grilli zdjęcie

Zbliża się sezon ognisk i grilli

Wiosna i lato zachęcają do przygotowania posiłków na świeżym powietrzu. Jeśli w Waszym ogrodzie nie ma jeszcze grilla, paleniska lub miejsca na ognisko, podpowiadamy, jak szybko je wybudować z gotowych elementów betonowych.

Czytaj więcej

 
Gotowe mieszanki betonowe - sprawdzona pomoc w domu i ogrodzie zdjęcie

Gotowe mieszanki betonowe - sprawdzona pomoc w domu i ogrodzie

Gotowe zaprawy betonowe sprawdzają się w wielu sytuacjach – zarówno przy większych realizacjach, jak również drobnych naprawach i wielu pracach w ogrodzie oraz kształtowaniu architektury krajobrazu. Co więcej ich oferta jest szeroka, dzięki czemu możemy z łatwością dobrać produkt o parametrach oraz właściwościach odpowiadających naszym potrzebom.

Czytaj więcej

 
Murki niekoniecznie murowane, czyli jak poprawnie wykonać murki oporowe  w ogrodzie zdjęcie

Murki niekoniecznie murowane, czyli jak poprawnie wykonać murki oporowe w ogrodzie

Murki i ścianki oporowe, to częsty element pojawiający się w ogrodach, który pełnić może zarówno rolę umacniającą skarpy, jak również ozdobną i uzupełniającą krajobraz płaskiego terenu. 

Czytaj więcej

 
Innowacje na targach Batimat zdjęcie

Innowacje na targach Batimat

Na paryskich targach budowlanych firma Betafence zaprezentowała elegancki murek z Zenturo oraz swój najnowszy słup Quixolid, na którym odwiedzający samodzielnie montowali panele Nylofor 3D.

Czytaj więcej

 
Gazony - materiał do tworzenia niezwykłych kompozycji w ogrodzie zdjęcie

Gazony - materiał do tworzenia niezwykłych kompozycji w ogrodzie

Odpowiednio dobrane rośliny, soczyście zielony trawnik, harmonijne alejki oraz wielobarwne kwiaty to podstawa przyjemnej aury w ogrodzie. Jednak, by nadać mu naprawdę oryginalnego charakteru, warto pójść o krok dalej i sięgnąć po dodatkowe elementy.   

Czytaj więcej

 
F-Lox i Zenturo - słupy do zadań specjalnych zdjęcie

F-Lox i Zenturo - słupy do zadań specjalnych

Niektóre rodzaje ogrodzeń potrzebują wyjątkowych słupów, które ułatwią ich montaż. Dziś przedstawimy dwa: F-Lox Super dedykowany przesłonom Screeno Wave oraz Zenturo, przygotowany z myślą o murkach gabionowych.  

Czytaj więcej

 
MURKI OPOROWE W OGRODZIE zdjęcie

MURKI OPOROWE W OGRODZIE

Zróżnicowana pod względem rzeźby terenu działka wymaga zabezpieczenia skarp, uskoków, bocznych krawędzi schodów. Jest to z jednej strony pewne utrudnienie projektowe, z drugiej jednak znakomity pretekst do zaprojektowania ciekawego ogrodu.

Czytaj więcej

 
Idzie jesień przez ogródek - jak uporządkować posesję przed zimnymi miesiącami zdjęcie

Idzie jesień przez ogródek - jak uporządkować posesję przed zimnymi miesiącami

Uprzątnięcie spadających liści, koszenie trawników, pielenie grządek, przesadzanie kwiatów i krzewów - to jedne z najczęściej wykonywanych w ogrodzie prac w czasie jesiennych miesięcy.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 46