W niniejszym, trzecim wydaniu książki „Obliczanie konstrukcji żelbetowych według Eurokodu 2”, podobnie jak w poprzednich dwóch wydaniach, zaprezentowano podstawowe zasady obliczania elementów żelbetowych według normy PN-EN 1992-1-1:2008 „Projektowanie konstrukcji z betonu. Część 1-1. Reguły ogólne i reguły dla budynków”.
Od 1 stycznia 2021 r. projektanci i inwestorzy muszą się liczyć z nowymi wymaganiami dla budynków, dotyczącymi niższego współczynnika przenikania ciepła przez przegrody (U) oraz maksymalnego zapotrzebowania budynku na energię pierwotną (Ep).
Nadchodzące zmiany Warunków Technicznych w zakresie współczynników przenikania ciepła oznaczają poprawę komfortu cieplnego dla użytkowników budynków i większe oszczędności energii.
Marzec 2020 roku jest miesiącem, w którym państwa członkowskie Unii Europejskiej powinny dostosować do swoich przepisów postanowienia najnowszej dyrektywy o efektywności energetycznej budynków, czyli tzw. dyrektywy EPBD 2018/844.
Balkony i loggie to dodatkowa przestrzeń użytkowa i większy komfort mieszkańców. Choć pomysłów na ich zaaranżowanie jest wiele, to wszyscy jesteśmy zgodni co do ich powierzchni – im większa, tym lepiej. Jak to pogodzić z systemem ociepleń budynków, który wymusza zastosowanie coraz grubszych płyt termoizolacyjnych? Jest na to sposób!
Od 1 stycznia 2021 roku zaczną obowiązywać nowe, bardziej wymagające przepisy dotyczące ochrony termicznej budynków.
Nowy kalkulator liniowych mostków cieplnych od Schöck jest już dostępny! Dzięki rozwiązaniu wiodącego producenta łączników termoizolacyjnych możliwe jest profesjonalne obliczanie parametrów z zakresu fizyki budowli dla balkonów, attyk i balustrad.
Najwyższej jakości produkty wyjątkowo odporne na działania czynników zewnętrznych to wizytówka szwedzkiej marki Hagmans. Jedna z wiodących europejskich firm, stawiając na ciągły rozwój, troskę o środowisko naturalne oraz innowacyjne rozwiązania, udowadnia, że w dziedzinie nowoczesnych produktów do zabezpieczania podłóg, dachów, ścian, drewna czy karoserii samochodowej, pozostaje zdecydowanym liderem.
Stało się. Sukcesywne zmiany w przepisach budowlanych zapoczątkowane jeszcze w 2014 roku, wraz z hukiem sylwestrowych fajerwerków przybrały finałowy kształt. N
Ocieplenie to nie tylko sposób na domowe oszczędności z tytułu ogrzewania czy chłodzenia budynku, lecz przede wszystkim warunek konieczny, jeśli chcemy mieszkać zdrowo, a przy tym również ekologicznie.
#TermoPoradnik: o tym warto pamiętać planując ocieplenie domu
Najnowszy zintegrowany z jednostką wewnętrzną zbiornik cwu tworzy jeden, kompletny system w połączeniu z jednostką zewnętrzną.
Tynk stanowi warstwę wykończeniową w systemie ocieplania budynków ETICS (zwaną dawniej BSO, Bezspoinowy System Ociepleń). Jego powierzchnia powinna być stosunkowo gładka, zachowująca ciągłość, pozbawiona spękań i ubytków, a przy tym trwała i odporna na działanie czynników atmosferycznych.
Do budowy Deepspota, czyli najgłębszego basenu do nurkowania na świecie, który powstaje w Mszczonowie, używane są produkty marki ATLAS.
Choć świat kroczy ekologiczną ścieżką zmian, to nie każdy sektor gospodarki jest tak samo traktowany.