Budynki odpowiadają za aż 42% finalnego zużycia energii, 30% zużycia wody oraz 35% emisji gazów cieplarnianych – wynika z danych Komisji Europejskiej.
Dynamiczny rozwój produkcji we wszystkich sektorach rynku zwiększa zapotrzebowanie na rozwiązania usprawniające procesy produkcyjne oraz zmniejszające koszta zużycia energii w zakładach produkcyjnych.
Energia elektryczna i inne media energetyczne, to jeden z podstawowych elementów funkcjonowania praktycznie wszystkich zakładów przemysłowych i produkcyjnych.
Każdy przedsiębiorca, podczas rozwijania swojego biznesu, jest narażony na wzrost zużycia energii i kosztów.
Krajobraz energetyczny w naszym kraju ulega zmianom – rząd coraz mocniej stawia na Odnawialne Źródła Energii (OZE). Pod koniec sierpnia, w życie weszła nowelizacja ustawy o OZE, dzięki której zgodnie z deklaracjami rządu w 2020 r. Polska ma osiągnąć 15% udział energii odnawialnej w łącznej konsumpcji.
Jak optymalnie wykorzystać energię w produkcji? Gdzie szukać oszczędności? Jak to robią firmy, które mają najlepsze wyniki na rynku?
Z każdym rokiem wzrasta świadomość społeczeństwa na temat alternatywnych źródeł pozyskiwania energii. Aby skutecznie wytworzyć prąd dla całego domu, wystarczy posiadać kilka paneli słonecznych lub wiatrak oraz akumulatory do magazynowania pozyskanej energii. Prąd pozyskany z odnawialnych źródeł to nie tylko obniżenie kosztów, ale przede wszystkim uzyskanie niezależności energetycznej.
Od umiejętnego zaplanowania, a następnie zarządzania energią i mediami technicznymi w znacznej mierze zależy płynna produkcja oraz minimalizacja kosztów. Gdzie szukać oszczędności? W jaki sposób optymalizować procesy? Jak to robią firmy, które mają najlepsze wyniki na rynku?
Przedsiębiorcy zostali włączeni do definicji prosumenta w myśl Ustawy o odnawialnych źródłach energii. Nowelizacja może przyczynić się do wzrostu zainteresowania mikroinstalacjami OZE, a także w kilkuletniej perspektywie przynieść wymierne oszczędności w kosztach zakupu prądu, zwłaszcza małym i średnim firmom.
Bezpłatna Konferencja Techniczna, która odbędzie się 1 czerwca w Białymstoku (Hotel 3 Trio) skierowana jest do specjalistów odpowiedzialnych w zakładach przemysłowych za optymalizację zużycia energii i obniżanie kosztów produkcji, przy jednoczesnym zachowaniu jej płynności i wydajności.
Przyszłość związana z cenami energii to wielka niewiadoma. Eksperci branży energetycznej wskazują, że przyjęta ustawa mająca zapobiec podwyżkom i rozwiązania w niej zaproponowane, tylko odwleka problem w czasie, ale go nie rozwiązuje. Przyszłość związana z cenami energii to wielka niewiadoma.
Nadchodzące zmiany Warunków Technicznych w zakresie współczynników przenikania ciepła oznaczają poprawę komfortu cieplnego dla użytkowników budynków i większe oszczędności energii.
W coraz większym stopniu o ekonomii funkcjonowania transportu wewnętrznego stanowi nie tylko jakość wózków, ale także elektroniczne systemy optymalizujące.
Sieć Carluccio’s wybrała do produkcji ciepłej wody użytkowej w jednej ze swoich nowych restauracji pompę ciepła Aquarea T-CAP. Testy wykazały, że opłaty za prąd w lokalu są dzięki niej czterokrotnie niższe niż w podobnej wielkości restauracji tej samej sieci. To oznacza, że inwestycja powinna zwrócić się firmie w ciągu zaledwie dwóch lat.
Redakcja miesięcznika zaprasza na Konferencję Techniczną Optymalizacja właściwości fasad przeszklonych budynków