Wynik wyszukiwania

 
Unia Europejska zabroni używania pomp ciepła? Fakty i mity o pompach ciepła zdjęcie

Unia Europejska zabroni używania pomp ciepła? Fakty i mity o pompach ciepła

Pompy ciepła są coraz popularniejszym rozwiązaniem służącym do ogrzewania domów i budynków. Według danych PORT PC sprzedaż tych urządzeń wzrosła w Polsce w 2022 roku o 120%. Wciąż jednak w przestrzeni publicznej funkcjonuje wiele mitów związanych z ich instalacją. Co warto wiedzieć o pompach ciepła przed podjęciem decyzji o ich zakupie i montażu?

Czytaj więcej

 
Ogrzewanie gazowe czy pompa ciepła - porównanie zdjęcie

Ogrzewanie gazowe czy pompa ciepła - porównanie

Ogrzewanie gazowe czy pompa ciepła – porównanie. Wydarzenie online rozpocznie się w najbliższą środę, 20 lipca br., o godz. 10:00. Zachęcamy do rejestracji pod linkiem.

Czytaj więcej

 
Pompa – najważniejszy element przepompowni zdjęcie

Pompa – najważniejszy element przepompowni

Przepompownie składają się z wielu elementów, ale zdecydowanie najważniejszym z nich jest pompa lub ich zestaw. Bez działającej i efektywnej pompy przepompownia jest tylko zbiornikiem na ścieki. Na rynku dostępne są różne rodzaje pomp, każdy dostosowany do innych warunków.

Czytaj więcej

 
Nieregularny dostęp do ciepłej wody w domu? Rozwiązaniem jest pompa obiegowa! zdjęcie

Nieregularny dostęp do ciepłej wody w domu? Rozwiązaniem jest pompa obiegowa!

Brak ciepłej wody najbardziej odczuwalny jest przy krótkich czynnościach, takich jak mycie rąk. Jednak taki stan rzeczy nie musi trwać wiecznie. Sprawdź możliwość instalacji pompy obiegowej w domu i ciesz się ciepłą wodą od razu po odkręceniu kurka!

Czytaj więcej

 
Panasonic zaprasza na webinar pt.: Pompa ciepła na fundamencie, na ścianie czy może na dachu? zdjęcie

Panasonic zaprasza na webinar pt.: Pompa ciepła na fundamencie, na ścianie czy może na dachu?

Wydarzenie online rozpocznie się już w najbliższą środę, 26 października br., o godz. 10:00.

Czytaj więcej

 
Nowa pompa ciepła Aquarea generacji J typu monoblok od Panasonic już dostępna  zdjęcie

Nowa pompa ciepła Aquarea generacji J typu monoblok od Panasonic już dostępna

Panasonic ogłosił najnowszy produkt w swoim asortymencie pomp ciepła woda-powietrze Aquarea – niezwykle wydajny system monoblok generacji J z czynnikiem chłodniczym R32. Idealna do nowych instalacji i domów niskoenergetycznych, pompa ciepła łączy wysokowydajny system w jedną kompaktową jednostkę zewnętrzną.

Czytaj więcej

 
Punkt biwalentny w instalacji pomp ciepła – niedoceniany klucz do oszczędności zdjęcie

Punkt biwalentny w instalacji pomp ciepła – niedoceniany klucz do oszczędności

Kiedy myślimy o pompach ciepła, wyobrażamy sobie ekologiczne i energooszczędne źródło ogrzewania, które pomaga obniżyć nasze rachunki. Jednak rzeczywistość może być bardziej złożona. Wiele instalacji grzewczych nie uwzględnia współczynnika biwalentnego. A to wpływa na ich gorszą wydajność i wyższe koszty użytkowania. Wyjaśniamy, czym jest punkt biwalentny i jaką rolę odgrywa w procesie wyboru pompy ciepła.

Czytaj więcej

 
Masz pompę ciepła i dużo płacisz za prąd? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów! zdjęcie

Masz pompę ciepła i dużo płacisz za prąd? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów!

Chociaż boom na pompy ciepła trwa w najlepsze, coraz częściej można usłyszeć głosy użytkowników, którzy spodziewali się po nich większej efektywności energetycznej. Okazuje się, że problem nie leży jednak w samej pompie ciepła, ale w błędach, które są popełniane podczas jej doboru i instalacji. Wyjaśniamy, co może mieć wpływ na zbyt wysokie koszty działania pompy.

Czytaj więcej

 
Pompy ciepła dla osób prywatnych i biznesu zdjęcie

Pompy ciepła dla osób prywatnych i biznesu

Obecnie coraz większą popularność wśród osób prywatnych i biznesu zdobywają pompy ciepła. Jest to związane przede wszystkim z rosnącą świadomością ekologiczną oraz dążeniem do oszczędzania energii. Pompy ciepła są nowoczesnym rozwiązaniem, które umożliwia skuteczne wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych.

Czytaj więcej

 
Nowoczesne rozwiązania dla domu - jakie warto rozważyć? zdjęcie

Nowoczesne rozwiązania dla domu - jakie warto rozważyć?

Nowoczesny dom musi być przede wszystkim w pełni bezpieczny, a także ekonomiczny i ekologiczny. Dlatego też warto rozważyć dobór rozwiązań, które pozwolą osiągnąć zamierzone cele, a jednocześnie zoptymalizować wydatki. Wbrew pozorom dotyczy to nie tylko nowo budowanych nieruchomości, lecz również tych, które chcemy nieco odświeżyć, nadając im zupełnie nowy wyraz.

Czytaj więcej

 
Na co zwrócić uwagę przy wyborze pompy ciepła? zdjęcie

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pompy ciepła?

Pompy ciepła są coraz częściej wybieranymi urządzeniami do ogrzewania naszych domów. Warto w nie zainwestować, ponieważ to ekologiczne i oszczędne rozwiązania, które pozwalają na uzyskanie energii cieplnej z odnawialnych źródeł, takich jak powietrze, woda czy ziemia. Pompę ciepła można wykorzystać do ogrzewania domu, podgrzewania wody użytkowej czy klimatyzacji pomieszczeń. Swoją funkcję jednak będzie spełniała tylko wtedy, kiedy odpowiednio przemyślimy zakup i postawimy na urządzenie najlepiej dopasowane do naszych potrzeb.

Czytaj więcej

 
“Rodzaj odbiornika, a wpływ na dobór pompy ciepła”, czyli Panasonic Heating & Cooling Solutions zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu “Webinarowa Środa” zdjęcie

“Rodzaj odbiornika, a wpływ na dobór pompy ciepła”, czyli Panasonic Heating & Cooling Solutions zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu “Webinarowa Środa”

Już w najbliższą środę, 13 września br. o godz. 10:00, Panasonic Heating & Cooling Solutions zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu “Webinarowa Środa” organizowane z redakcją GlobEnergia. Webinar, który poprowadzi ekspert Panasonic, Jacek Drozd, będzie poświęcony tematowi wyboru odpowiedniej pompy ciepła w kontekście rodzajów odbiorników ciepła.

Czytaj więcej

 
Porównanie kosztów użytkowania pompy ciepła i tradycyjnych rozwiązań grzewczych zdjęcie

Porównanie kosztów użytkowania pompy ciepła i tradycyjnych rozwiązań grzewczych

Narastający kryzys energetyczny wywołany m.in. przez wojnę na Ukrainie sprawia, że ogrzewanie domów staje coraz większym wydatkiem. Właściciele budynków mieszkalnych poszukują skutecznych alternatyw dla tradycyjnych kotłów zasilanych paliwem stałym lub gazem. Inwestycja w nowoczesne, niskoemisyjne i oszczędne źródło ciepła interesuje szczególnie te osoby, które są dopiero na etapie budowy.

Czytaj więcej

 
System sterowania kaskadowego Panasonic Aquarea zapewnia kontrolę nawet nad 10 pompami ciepła zdjęcie

System sterowania kaskadowego Panasonic Aquarea zapewnia kontrolę nawet nad 10 pompami ciepła

Rozwiązanie przeznaczone dla małych hoteli, supermarketów, restauracji w kontekście projektów związanych z centralnym ogrzewaniem

Czytaj więcej

 
Ciepło z ziemi ogrzeje wodę w nowej pływalni w Kaliszu zdjęcie

Ciepło z ziemi ogrzeje wodę w nowej pływalni w Kaliszu

Budowana przez Grupę Antczak w Kaliszu nowoczesna pływalnia będzie ogrzewana ciepłem z ziemi.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 22771