Trendy dotyczące stolarki otworowej nie są równoznaczne z modą, którą znamy ze świata odzieży, designu czy motoryzacji. Jednak również i tu zachodzą zmiany - dotyczące nie tylko energooszczędności i funkcjonalności, ale także designu. Czego szukają obecnie inwestorzy? Na to pytanie odpowiada Rafał Buczek, ekspert z firmy AWILUX.
To było nie lada wyzwanie dla wszystkich uczestników procesu budowy. W niespełna półtora roku, przy alei Pokoju w Krakowie, powstał imponujący wysokim standardem dom studencki. Już na pierwszy rzut oka widać różnicę pomiędzy nowoczesnym wyglądem budynku Student Depot, a prostym, nieco siermiężnym obliczem większości akademików. Na estetyczny kształt obiektu niemały wpływ ma stolarka okienna, której dostawcą był OknoPlus.
Charakterystyczne domy w stylu kostki, także w wersji szeregowej, to ikoniczne projekty z okresu PRL. Proste, pozbawione detali oraz ozdobników budynki cieszyły się szczególną popularnością w latach 70. XX wieku, stanowiąc ówczesny przykład praktycznej architektury. Jak przeprowadzić ich renowację? Jak ważną rolę w tych pracach stanowi wymiana okien? Na te pytania odpowiada Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX.
Sytuacja na rynku szkła i pokrewnych sektorów z branży budownictwa a także sugestie wystawców i partnerów branżowych skłoniły Zarząd Grupy MTP do podjęcia decyzji o przeniesieniu ekspozycji targów Glass do flagowej oferty targów WinDoor-tech, które potrwają od 31 stycznia do 3 lutego 2023 r. – Połączenie tematyki targów Glass, WinDoor-tech i Budmy sprawi, że będzie to największa światowa wystawa polskiej branży stolarki otworowej oraz jej potencjału, łącząca nowoczesny rynek szklarski z technologiami przyszłości wykorzystywanymi m.in. przy produkcji okien i drzwi – deklaruje Mateusz Szymczak, dyrektor WinDoor-tech.
Wysłużona stolarka okienna w starym budynku często jest przyczyną jego niskiej efektywności energetycznej. Wymieniając okna z zastosowaniem montażu trójwarstwowego w systemie SWS, skutecznie zapobiegniemy ucieczce ciepła tą drogą, a dzięki wykorzystaniu powłok uszczelniających Soudatight zamiast taśm paroizolacyjnych – całe przedsięwzięcie zrealizujemy wyjątkowo sprawnie i szybko.
Każdy wyrób z czasem osiąga kres swojej żywotności. Dotyczy to również okien i drzwi zewnętrznych, które są stale narażone na działanie wilgoci, promieniowania słonecznego i zmiennych temperatur. Nawet, jeśli wciąż mamy do tych produktów sentyment, gdyż służyły nam przez wiele lat, przychodzi moment na ich wymianę. Przełom lata i jesieni to dobry moment, by zamienić starą, zużytą już stolarkę okienno-drzwiową na nowoczesne, bardziej energooszczędne produkty.
Rokrocznie przedstawiciele świata wnętrz i architektury prognozują najnowsze lub powracające trendy, które będą nas zachwycać przez kolejne dwanaście miesięcy. Jak będzie wyglądał rok 2019 w przypadku stolarki otworowej? Ekspert firmy Awilux przedstawia najnowsze trendy okienne.
Odpowiednio dobrana osłona okienna wpływa na wiele istotnych aspektów – od kontroli nad światłem, prywatnością oraz efektywnością energetyczną, po temperaturę w pomieszczeniu oraz odczuwane samopoczucie. Może być również stylowym uzupełnieniem aranżacji budynku, podkreślającym jego indywidualne cechy. Jakie więc kryteria należy wziąć pod uwagę podczas wyboru idealnej rolety okiennej? Jakie rozwiązania są aktualnie dostępne na rynku? Na te pytania odpowiada ekspert firmy AWILUX – Rafał Buczek.
Bazujące na sprawdzonych systemach okiennych bluENERGY i bluSYNEGO, okna bluSAFETY to nowa propozycja produktowa od Abakus Okna. Wyposażone są w szereg rozwiązań i innowacji zabezpieczających przed włamaniem i nieprzewidzianymi zdarzeniami. Dodatkowo, teraz w ramach akcji promocyjnej, okna bluSAFETY dostępne są w cenie standardowej stolarki. (regulamin promocji dostępny na stronie producenta)
W nowoczesnych domach możemy wykorzystać zdobycze współczesnych technologii do codziennego sterowania i automatyki budynku.
Choć letnie miesiące i temperatury powyżej 30⁰C sprzyjają wakacyjnym rozrywkom, jednocześnie bywają one również uciążliwe. Zbyt wysoka temperatura skutecznie utrudnia możliwość koncentracji, jak i odpoczynku. Jak zatem stworzyć właściwy klimat, by przebywanie wewnątrz budynku dawało ukojenie w upalne dni?
Gdy szczelność, estetyka oraz izolacyjność akustyczna okien pozostawiają już wiele do życzenia, przychodzi czas na wymianę starych wyrobów na nowe. Nowoczesna stolarka okienna oferuje szereg korzyści, jednak warunkiem ich osiągnięcia jest prawidłowy montaż tego typu rozwiązań. Jak przeprowadzić inwestycję i na co zwrócić uwagę na etapie prac montażowych?
Jak w ciągu ostatniego ćwierćwiecza zmieniała się branża okienna?
Rynek stolarki okiennej pełny jest nowoczesnych rozwiązań, spełniających rosnące wymagania inwestorów - od niezmiennie królujących okien PVC, „goniących” ich popularność rozwiązań aluminiowych, po stolarkę z drewna, szczególnie lubianą przez zwolenników naturalnych rozwiązań. Jakie okna zatem wybrać? Kwestię różnic pomiędzy każdym z tych systemów wyjaśnia Rafał Buczek, ekspert z firmy AWILUX, dostawcy rozwiązań okiennych oraz drzwiowych w klasie premium.
Wydarzenia ostatniego roku wywołały niemałą rewolucję w organizacji pracy wielu firm. Z początkiem wybuchu pandemii koronawirusa, w bardzo szybkim tempie i bez wcześniejszego przygotowania przenieśliśmy się z biur do domów.