Wynik wyszukiwania

 
Naturalne piękno i wysoka trwałość zaklęte w tynku mozaikowym zdjęcie

Naturalne piękno i wysoka trwałość zaklęte w tynku mozaikowym

Sposobów na efektowne wykończenie elewacji jest dzisiaj całe mnóstwo., co daje nam dużą swobodę w zakresie ich dekoracji. Wśród wielu dostępnych rozwiązań szczególną uwagę na pewno warto zwrócić na tynki mozaikowe. Rozwój ich wzornictwa sprawił, że w ostatnich latach zyskują one coraz większą popularność, przeżywając swoją „drugą młodość”. Przyjrzyjmy im się zatem nieco bliżej.

Czytaj więcej

 
W jaki sposób wykończyć klatki schodowe w budynku wielorodzinnym? zdjęcie

W jaki sposób wykończyć klatki schodowe w budynku wielorodzinnym?

Wykończenie klatek schodowych w budynkach wielorodzinnych w znacznym stopniu wpływa na estetykę, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo całej nieruchomości. Klatki schodowe są pierwszym miejscem, które odwiedzają mieszkańcy i goście, dlatego ważne jest, aby zadbać o wygląd tej przestrzeni. Omawiamy krótko poszczególne aspekty wykończenia, zwracamy uwagę na najlepsze materiały i wyjaśniamy, dlaczego warto zastosować tynk mozaikowy zewnętrzny do pokrycia ścian klatki.

Czytaj więcej

 
Tynkowanie na wyższym biegu zdjęcie

Tynkowanie na wyższym biegu

Tynki cementowo-wapienne z racji długiej listy swoich zalet, wciąż pozostają w czołówce najchętniej wybieranych materiałów do wykończenia ścian, a producenci stale rozwijają ich technologię, podnosząc ich atrakcyjność. W efekcie te tradycyjne tynki można obecnie spotkać w kilku różnych odmianach, z których każda – prócz zbioru wspólnych cech – oferuje inwestorom i wykonawcom dodatkowe korzyści. I tak, gdy zależy nam na sprawnym przeprowadzeniu prac, oczekiwania te spełni tynk o właściwościach szybkowiążących. 

Czytaj więcej

 
Biały lub barwiony w masie, doskonały tynk mineralny – Optoplast EcoFinish marki OPTOLITH zdjęcie

Biały lub barwiony w masie, doskonały tynk mineralny – Optoplast EcoFinish marki OPTOLITH

Drobnoziarnisty, zbrojony włóknem tynk mineralny Optoplast EcoFinish marki OPTOLITH tworzy szlachetną strukturę o wysokim stopniu białości, tym samym nie wymagając malowania. Może być również barwiony w masie. Ten powstały na bazie wapna, cementu i wyselekcjonowanych kruszyw produkt jest wyjątkowo łatwy w nanoszeniu i obróbce, bez strat materiałowych. EcoFinish opatrzony znakiem NIE DO PODROBIENIA dostępny jest w szerokiej gamie uziarnienia.

Czytaj więcej

 
Tynki cementowo-wapienne – rodzaje i ich właściwości zdjęcie

Tynki cementowo-wapienne – rodzaje i ich właściwości

Jest znany i powszechnie stosowany od wielu lat podczas prac remontowo-budowlanych. Jego właściwości sprawiają, że pomimo dostępu do innych technologii, inwestorzy oraz wykonawcy chętnie wykańczają nimi ściany i sufity przed ich finalną dekoracją. Bo bez względu na to, czy decydujemy się je pomalować farbą, wykleić tapetą czy położyć na nich płytki, tynk cementowo-wapienny to zawsze świetny wybór. Dlaczego jest tak chętnie stosowany? Jakie są jego rodzaje i co mają one nam do zaoferowania? Już wyjaśniamy.

Czytaj więcej

 
Tynk potrafi, czyli współczesne tynki elewacyjne i ich możliwości zdjęcie

Tynk potrafi, czyli współczesne tynki elewacyjne i ich możliwości

Niezmiennie od lat tynk to najpopularniejszy sposób na wykończenia elewacji. Współczesne rozwiązania niczym jednak nie przypominają mało atrakcyjnych wypraw wierzchnich sprzed lat. Postęp technologiczny sprawił, że architekci, inwestorzy i wykonawcy mają dziś do dyspozycji całą gamę produktów, dzięki którym mogą wypływać na szerokie wody „kreatywności” i osiągać najrozmaitsze efekty na systemach ociepleń.

Czytaj więcej

 
Ocieplanie fasady otynkowanej wełną kamienną. Kiedy warto wykorzystać płytę lamellową? zdjęcie

Ocieplanie fasady otynkowanej wełną kamienną. Kiedy warto wykorzystać płytę lamellową?

Wełna kamienna od dziesiątek lat sprawdza się bardzo dobrze przy ocieplaniu ścian zewnętrznych metodą lekką mokrą.

Czytaj więcej

 
Klasyczna mozaika na ścianie – Nowy tynk mozaikowy Malfarb Taurus Natural zdjęcie

Klasyczna mozaika na ścianie – Nowy tynk mozaikowy Malfarb Taurus Natural

Na początku marca tego roku do ogólnopolskiej sprzedaży wejdzie nowy produkt marki Malfarb  –  tynk mozaikowy Malfarb Taurus Natural. Nowość produktowa poszerza kolekcję tynków strukturalnych Malfarb Taurus.

Czytaj więcej

 
Poradnik wykonawcy. Jak ocieplać fasady otynkowane wełną kamienną? zdjęcie

Poradnik wykonawcy. Jak ocieplać fasady otynkowane wełną kamienną?

Wczesna jesień to praktycznie ostatni dzwonek na wykonanie ociepleń ścian metodą lekką mokrą, znaną także jako ETICS. Powód? Pogoda.

Czytaj więcej

 
Promocja marki Dryvit. Grunt Color Prime Plus za 0,99 zł netto przy zakupie tynku HYBRID na 230 m2 zdjęcie

Promocja marki Dryvit. Grunt Color Prime Plus za 0,99 zł netto przy zakupie tynku HYBRID na 230 m2

Firma Dryvit Systems USA (Europe), producent wysokiej jakości systemów ociepleń i materiałów elewacyjnych, ogłasza promocyjne warunki zakupu tynku HYBRID.

Czytaj więcej

 
Jaki tynk wybrać, by elewacja zachowała świeży wygląd przez lata? zdjęcie

Jaki tynk wybrać, by elewacja zachowała świeży wygląd przez lata?

Zadbana elewacja to bardzo ważny element każdego budynku. Wpływa bowiem na wygląd całej posesji, a jej estetyka tworzy scenerię dla naszego życia, stanowiąc ważny element przydomowej strefy wypoczynku.

Czytaj więcej

 
Piękna elewacja na lata? Postaw na duet premium: ATLAS TYNK SILIKONOWY oraz farba silikonowa ATLAS SALTA N PLUS zdjęcie

Piękna elewacja na lata? Postaw na duet premium: ATLAS TYNK SILIKONOWY oraz farba silikonowa ATLAS SALTA N PLUS

Elewacja jest wizytówką każdego budynku. Staranne jej wykonanie, z wykorzystaniem rozwiązań systemowych, jest gwarancją pięknego wyglądu fasady przez wiele lat. Taką gwarancję dają produkty ATLAS – tynk silikonowy oraz farba silikonowa ATLAS SALTA N PLUS. Dzięki nim ściany zewnętrzne budynków przez wiele lat będą urzekać swoim wyglądem.

Czytaj więcej

 
Kreatywne struktury, czyli krótka rozprawa o tynku modelowanym zdjęcie

Kreatywne struktury, czyli krótka rozprawa o tynku modelowanym

Każdy chce, aby jego dom wyglądał jak z obrazka. Realizując marzenie o własnych czterech kątach staramy się więc, aby elewacja była niepowtarzalna i gwarantowała wyjątkowe doznania estetyczne, a zarazem tworzyła niezwykły klimat miejsca, sprzyjający wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Poświęcamy sporo uwagi, by wybrać odpowiednie wykończenie budynku, coraz częściej poszukując odwołań do samej natury.

Czytaj więcej

 
Harmonia doskonała zdjęcie

Harmonia doskonała

Jeśli szukacie budynku idealnie wpisującego się w otoczenie, ten dom z pewnością jest tego doskonałym przykładem.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 815