Artykuł Dodaj artykuł

Baumit NanoporColor – długotrwała czystość elewacji

Odpowiednio zabezpieczona fasada zachowuje pierwotne kolory oraz strukturę na wiele lat. Dlatego też warto wybierać produkty elewacyjne gwarantujące ochronę przed kurzem, mikroorganizmami czy niekorzystnym oddziaływaniem promieniu UV.

Odpowiednio zabezpieczona fasada zachowuje pierwotne kolory oraz strukturę na wiele lat. Dlatego też warto wybierać produkty elewacyjne gwarantujące ochronę przed kurzem, mikroorganizmami czy niekorzystnym oddziaływaniem promieniu UV. Farba Baumit NanoporColor z systemem Anti-Aging pozwala utrzymać nieskazitelnie czystą fasadę przez długi czas, a także wykorzystuje siły natury, by z większą mocą pełnić swoje ochronne funkcje.

Nanotechnologia w służbie piękna!

Technologia Nanopor firmy
Baumit zapewnia
samooczyszczające się wyprawy
wierzchnie, fot. Baumit

Nanotechnologia od kilku lat rewolucjonizuje rynek. Dziedzina ta zajmuje się tworzeniem i badaniem bardzo małych struktur, a także budową materiałów na poziomie atomowym. Znalazła ona szerokie zastosowanie w naukach przyrodniczych, np. w energetyce i ochronie środowiska, informatyce, medycynie i farmacji. Z powodzeniem jest ona także wykorzystywana podczas produkcji materiałów budowlanych. Nanocząsteczki sprawiają bowiem, że powierzchnie są odporne na pękanie i zarysowania, trwale zabezpieczone przed korozją i wyjątkowo gładkie. Właściwości te wykorzystuje stworzony przez firmę Baumit system Nanopor przeznaczony do ochrony fasad. Wierzchnie wyprawy elewacji wykonane materiałami Baumit Nanopor stanowią samoczyszczące się powierzchnie. Jest to możliwe dzięki nanocząsteczkom zawartym w tynku NanoporTop i farbie NanoporColor z oferty firmy Baumit, które tworzą mikropowierzchnię o gładkiej strukturze. Faktura ta powoduje, że cząsteczki brudu i kurzu przylegające do fasady zostają usunięte pod wpływem działania sił natury, czyli wiatru i deszczu. Co więcej, system Baumit Nanopor tworzy strukturę o wysokiej paroprzepuszczalności, co pozwala na swobodne odparowywanie wilgoci ze ścian budynków. Dodatkowo opatentowany przez firmę Baumit Anti-Aging System umożliwia utrzymanie czystej elewacji dwukrotnie dłużej, niż podczas stosowania tradycyjnych wypraw.

Fasada pod dobrą ochroną

Farba NanoporColor firmy
Baumit, fot. Baumit

NanoporColor z oferty firmy Baumit jest mineralną farbą na bazie szkła wodnego – silikatu, modyfikowaną nanocząsteczkami i przeznaczoną do dekoracyjnego wykończenia fasady, jak również wnętrz. Specjalnie opracowana receptura, mikrostruktura powierzchni oraz specjalny dodatek nanokrystaliczny i nieorganiczny powodują, że powierzchnie malowane farbą NanoporColor posiadają zdecydowanie większą odporność na zabrudzenia niż powierzchnie pokryte innymi powłokami. Baumit NanoporColor można stosować jako ochronę i estetyczne kształtowanie elewacji na starych i nowych podłożach mineralnych oraz tynkach i zaprawach szpachlowych, jak również na betonie. Jest także polecana do renowacji obiektów zabytkowych i nowych oraz do malowania bezspoinowych systemów ociepleniowych. Nieprzecenioną właściwością dekoracyjnej farby NanoporColor jest wysychanie bez naprężeń, a co za tym idzie, brak tzw. naskórka. Dodatkowo powłoka wykonana NanoporColor jest bardzo odporna na wpływy atmosferyczne, wyróżnia ją także hydrofobowość oraz wysoka przepuszczalność pary wodnej i CO2, przy jednoczesnej bardzo niewielkiej podatności na zabrudzenia. Farba NanoporColor firmy Baumit jest także niepalna i łatwa w użyciu, a jej kolory można wybierać z palety ponad 200 barw wg wzornika Baumit COME!, co pozwala indywidualnie dobrać odcień pasujący do pozostałych elementów domu.

Renowacja fasady wykonywana jest raz na kilka lub kilkanaście lat. Ze względu na koszty tej inwestycji warto wybierać produkty najwyższej jakości, które zagwarantują długotrwałą ochronę murów budynku. Farba dekoracyjna NanoporColor z oferty firmy Baumit do wykonywania wierzchniej warstwy wyprawy zapewni czystość i świeżość elewacji dwukrotnie dłużej niż przy zastosowaniu tradycyjnych farb. Oznacza to, że fasada na długie lata będzie dumą mieszkańców.

Baumit NanoporColor, op. 25 kg, cena brutto/op. 827,18 zł
Producent: Baumit
www.baumit.com

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.