Artykuł Dodaj artykuł

Elewacja na specjalne zamówienie - Platinium Business Park IV

12 pięter, 13 tys. mkw., umowa najmu na cały budynek podpisana jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Platinium Business Park IV to jeden z czterech budynków zespołu biurowego Platinium Bis, powstającego w nowym warszawskim city – Służewcu Przemysłowym. Cała ślusarka aluminiowa została dostarczona przez Reynaers Polska.

12 pięter, 13 tys. mkw., umowa najmu na cały budynek podpisana jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Platinium Business Park IV to jeden z czterech budynków zespołu biurowego Platinium Bis, powstającego w nowym warszawskim city – Służewcu Przemysłowym. Cała ślusarka aluminiowa została dostarczona przez Reynaers Polska.

Platinium Business Park IV to wysokiej klasy biurowiec usytuowany na Mokotowie, przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej, 10 minut jazdy samochodem na lotnisko i 15 min do centrum Warszawy. Przestrzeń biurowa została zaprojektowana jako biura typu „open space”, z możliwością podziału na mniejsze jednostki na etapie aranżacji wnętrz. Swoistą ciekawostką związaną z kompleksem jest fakt, że cała powierzchnia została wynajęta jeszcze przed rozpoczęciem budowy.

Przenikające się bryły

Platinium Business Park IV

Konstrukcja budynku Platinium IV to 2 przenikające się prostopadłościenne bryły. Pierwsza z nich, tworząca ciężką podstawę, nawiązuje rozwiązaniem kubaturowo-materiałowym do istniejącego budynku B1, oraz wysokością do pozostałych budynków na działce. Druga prostopadłościenna bryła, została wycofana w głąb działki i wznosi się na wysokość 12 kondygnacji, tworząc w ten sposób tło dla 7-kondygnacyjnych budynków widocznych od ulicy Wołoskiej.

Indywidualne rozwiązanie elewacji od Reynaers

Architektom z Pracowni Grupa 5 zależało na stworzeniu prostej bryły z powtarzalną elegancką elewacją, pozwalającą na dostosowanie kompleksu do potrzeb przyszłych użytkowników. Na przeważającej części elewacji zastosowano specjalnie dla tego budynku zaprojektowane indywidualne rozwiązanie Reynaers CS 99-HV-SG. Główną cechą tych konstrukcji jest możliwość wykonywania wielkogabarytowych elementów na bazie profili okiennych montowanych na budynku szeregowo (tzw. okna pasmowe). Dzięki zastosowaniu w profilach aluminiowych wielokomorowych izolatorów o szerokości 41 mm, całość elewacji osiągnęła wysoki poziom izolacyjności termicznej.

Platinium Business Park IV

W konstrukcji Reynaers zastosowano aluminiowe panele nieprzezierne, przeszklenia stałe oraz uchylne okna w wersji z niewidocznymi z zewnętrz profilami aluminiowymi, skrzydła z szybą klejoną spoiwem konstrukcyjnym (szklenie strukturalne). Tego typu możliwości pozwoliły na bardzo ciekawe ukształtowanie elewacji – elementem wyróżniającym Platinium IV są tzw. „świecące żyletki”, stanowiące po zmroku efektowną iluminację.

Część elewacji została wykonana w oparciu o sprawdzoną w poprzednich realizacjach Grupy 5 (np. Harmony Office Center) ścianę osłonową słupowo-ryglową Reynaers CW 50-SC. W tym rozwiązaniu szklenie jest mocowane mechanicznie za pomocą ciągłych listew mocujących wewnętrzną taflę szyby zespolonej – z wewnątrz elewacji nie są widoczne profile aluminiowe, a jedynie 20-milimetrowej szerokości fuga silikonowa. W niektórych modułach ściany osłonowej, za pomocą specjalnego profilu adaptacyjnego, zostały wpięte okna uchylne CS99-HV-SG
z niewidocznymi z zewnętrz profilami aluminiowymi skrzydła.

Platinium Business Park IV

Na parterze, zarówno w konstrukcje CS 99-HV-SG jak i w CW 50-SC zostały zamontowane drzwi wykonane w systemie okienno-drzwiowym Reynaers CS 86-HI. Wewnątrz budynku zastosowano aluminiowe konstrukcje wewnętrzne, w tym konstrukcje drzwi dymoszczelnych, wykonane z nowo wprowadzonego na rynek systemu do wykonywania wewnętrznych ścian działowych i drzwi CI 45.

Platinium Business Park IV / „Platinium Bis” Budynek B2

Architekci: Grupa 5 Sp. z o.o.
Inwestor: GTC Sp. z o.o.
Rok budowy: 2010-2011
Wykonawca ślusarki aluminiowej: Reconal
Użyte systemy Reynaers: CS 99-HV-SG (rozwiązanie indywidualne), CW 50-SC,
CS 86-HI, CI 45

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.