Artykuł Dodaj artykuł

„Zrobimy cię na biało!”, czyli biel w trzech odsłonach ATLASA

Biel nie jest nudna - biel jest nadal w modzie! Udowadnia to ATLAS, wprowadzając na rynek białe farby wewnętrzne jako rozwinięcie swojego asortymentu do wykończenia ścian i sufitów, komplementarne wobec swojego portfolio. ATLAS ecoFarba, optiFarba i proFarba to trzy profesjonalne i eleganckie powłoki malarskie będące odpowiedzią na realne potrzeby rynku: fachowców i inwestorów.

Atlas logo
 
 

Biel nie jest nudna - biel jest nadal w modzie! Udowadnia to ATLAS, wprowadzając na rynek białe farby wewnętrzne jako rozwinięcie swojego asortymentu do wykończenia ścian i sufitów, komplementarne wobec swojego portfolio. ATLAS ecoFarba, optiFarba i proFarba to trzy profesjonalne i eleganckie powłoki malarskie będące odpowiedzią na realne potrzeby rynku: fachowców i inwestorów.

Z bielą we wnętrzach wiążą się różne mity. Sterylna, nudna, zimna, bezosobowa, kojarzona ze szpitalami, instytucjami, szkołami. Nic bardziej mylnego. To czystość, świeżość, spokój, elegancja. To, jak będziemy ją odbierać, zależy od tego, jak urządzimy pomieszczenie, od dodatków i stylu, w jakim utrzymane jest wnętrze. Biel to kolor uniwersalny, niezmiennie modny, otwierający przed nami ogrom możliwości aranżacyjnych.

Atlas ecofarbaJest idealnym tłem dla designerskich akcesoriów, dzieł sztuki i mebli w krzykliwych kolorach, które dzięki niej są doskonale wyeksponowane, współbudując na bazie kontrastu barw nowoczesny charakter pomieszczenia. Białe wykończenie ścian optycznie powiększa wnętrze (w szczególności w połączeniu z lustrami i dużą ilością światła słonecznego), a biel zestawiona z pastelami, tworzy atmosferę wyciszenia i spokoju. Harmonijnie łączy się z drewnianymi melbami i rustykalnymi detalami. Stanowi jeden z głównych elementów modnych obecnie stylów urządzenia wnętrz: skandynawskiego czy minimalistycznego, jak i klasycznego, w którym stawiamy na naturalną elegancję. Jednak aby cieszyć się pięknem bieli w domu przez długie lata, potrzebne są profesjonalne powłoki malarskie.

Tu z pomocą przychodzi ATLAS, który rozszerzając swoją ofertę produktów do wykończenia ścian i sufitów, wprowadza trzy białe farby. ATLAS ecoFarba, optiFarba i proFarba to odpowiedź na potrzeby inwestorów i fachowych wykonawców, którzy poszukują nie tylko produktów kompatybilnych wobec zastosowanych na wcześniejszych etapach materiałów (np. gładzi), ale i wysokiej jakości: łatwych w aplikacji i zapewniających długotrwały efekt ochronno-dekoracyjny.

- Nasze trzy białe farby to naturalny krok w rozwoju portfolio – mówi Jacek Bik, Kierownik Grupy Produktowej Ściany i Dekoracje. – Jeżeli chodzi o wykończenie ścian i sufitów, naszym klientom oferujemy od dawna profesjonalne grunty, gładzie, zaprawy naprawcze i tynkarskie.  Wprowadzenie do oferty farb wewnętrznych, będących ostateczną powłoką wykończeniową, komplementarnych wobec innych produktów marki ATLAS, było jedynie kwestią czasu. Obecnie, zarówno inwestorzy, jak i wykonawcy, mogą korzystać z jeszcze pełniejszej gamy rozwiązań ATLASA.

ATLAS ecoFarba jest farbą akrylową. Wysoce wydajna i dobrze kryjąca, tworzy perfekcyjnie gładkie matowe wykończenie, maskujące niedoskonałości podłoża. Śnieżnobiała powłoka o wysokiej paroprzepuszczalności umożliwia swobodne „oddychanie ścian”. Ogromną zaletą ecoFarby jest bardzo niewielka zawartość LZO – siedmiokrotnie niższa od dopuszczonej w polskiej normie.

Atlas optifarbaDrugą farbą wewnętrzną do ścian i sufitów, oferowaną przez firmę ATLAS, jest lateksowa optiFarba. Bardzo dobra siła krycia i odporność na zmywanie (nie wybłyszcza się, nie traci koloru) oraz działanie promieni UV, zapewniają trwałą powłokę o eleganckim matowym wykończeniu. Podobnie jak ecoFarba, optiFarba jest paroprzepuszczalna. Efekt Tiksotropowa sprawia, że łatwo rozprowadza się go po powierzchniach (zarówno ścianach, jak i sufitach) i nie skapuje on z narzędzi. Ekologiczna i przyjazna środowisku, posiada znikomą, bliską zeru zawartość LZO (trzydziestokrotnie niższą od dopuszczonej w polskiej normie). 

Atlas profarbaI wreszcie farba do zadań specjalnych, polecana do pomieszczeń, w których ściany wymagają częstego mycia, np. pokojów dziecięcych, przedpokojów, kuchni. Lateksowa ATLAS proFarba jest wysoce odporna na zmywanie i szorowanie, a także promienie UV (nie żółknie), dzięki czemu jej śnieżnobiała matowa powłoka na długie lata zdobi wnętrza. Unikalna receptura sprawia, że utworzony film jest perfekcyjnie gładki, nawet na niedoskonałych podłożach. ATLAS proFarba charakteryzuje się znakomitą siłą krycia, co przyspiesza prace wykończeniowe, a efekt tiksotropii – ułatwia aplikację: farba idealnie się rozprowadza i nie kapie, co pozwala zachować czystość w miejscu pracy. Tak, jak eco- i optiFarba, produkt jest paroprzepuszczalny.

Wszystkie trzy farby zostały przetestowane pod katem aplikacji metodą natryskową. Są rekomendowane przez Graco, producenta urządzeń do natrysku hydrodynamicznego. To dodatkowy atut, usprawniający pracę wykonawcy i realizację projektu inwestora, zwłaszcza przy dużych powierzchniach.

Nowe biały farby ATLASA są dostępne w sprzedaży od marca. To nieprzypadkowa data. Nadejście wiosny zachęca nas do porządków, kreatywnych zmian w otoczeniu, odświeżenia wnętrz naszych mieszkań i domów, tworzenia nowych aranżacji. A odświeżona wiosenna oferta łódzkiego producenta właśnie takie rozwiązania umożliwia. Zaś dzięki właściwościom produktów, czystość i elegancja bieli będą nam towarzyszyły przez wiele wiosen.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.