Artykuł Dodaj artykuł

Pompa ciepła Panasonic Aquarea All-in-One najlepsza w testach

Pompa ciepła Aquarea All-in-One T-CAP uzyskała najwyższy współczynnik efektywności sezonowej SCOP w testach przeprowadzonych przez Duński Instytut Technologiczny. 

Logo PanasonicPompa ciepła Aquarea All-in-One T-CAP uzyskała najwyższy współczynnik efektywności sezonowej SCOP w testach przeprowadzonych przez Duński Instytut Technologiczny. Jednostka okazała się najlepsza spośród 83 przetestowanych urządzeń typu powietrze-woda. W sumie w przygotowanym przez Instytut zestawieniu znalazło się aż piętnaście pomp ciepła Panasonic przeznaczonych dla budynków mieszkalnych, co potwierdza iż osiągana przez nie moc oraz efektywność energetyczna są zgodne ze specyfikacją.

Best in test 2015 - Pompa ciepła PanasonicLaboratorium badawcze Duńskiego Instytutu Technologicznego przetestowało ponad 200 dostępnych na rynku pomp ciepła i stworzyło ranking prezentujący jednostki wyróżniające się najlepszym współczynnikiem efektywności sezonowej. Spośród urządzeń typu powietrze-woda pierwsze miejsce na liście zajęła pompa ciepła Panasonic Aquarea T CAP 9kW, która osiągnęła najwyższy w branży współczynnik SCOP na poziomie 4,84. Urządzenie było testowane przy mocy wyjściowej 9,29 kW, w temperaturze -10° C. Ostatecznie na liście znalazło się piętnaście urządzeń firmy Panasonic.

Jednostka Aquarea typu All-in-One to wydajne rozwiązanie, które w jednej obudowie integruje moduł hydrauliczny Aquarea oraz 200-litrowy zasobnik c.w.u. Dzięki temu zapewnia ogrzewanie, chłodzenie, jak również produkcję ciepłej wody. Jednocześnie całe urządzenie charakteryzuje się stosunkowo niewielkimi rozmiarami: 1827 x 600 x 720 mm (wysokość x szerokość x głębokość), dzięki czemu nie zajmuje zbyt dużo miejsca i może z łatwością być zainstalowane w pomieszczeniu gospodarczym. Ponadto udogodnieniem jest możliwość zdalnego sterowania systemem za pomocą tabletu bądź smartfonu.

Z kolei seria T-CAP to najnowszy rodzaj pomp ciepła, które zapewniają stałą nominalną wydajność grzewczą nawet w temperaturach sięgających -15°C. Jednostki te testowane są w temperaturze -27°C, co gwarantuje ich efektywność i stabilną pracę w klimacie północnoeuropejskim. Oprócz tego pompy Aquarea T-CAP są proste w instalacji, a użytkownikom zapewniają efektywne ogrzewanie domu i wody użytkowej przy jednoczesnej redukcji rocznego zużycia energii. Co więcej, łatwo je zintegrować z większością systemów grzewczych i są kompatybilne z innymi energooszczędnymi źródłami energii, jak panele słoneczne.

- Obecność w zestawieniu piętnastu pomp ciepła Panasonic to potwierdzenie wysokiej jakości naszych urządzeń oraz ich skuteczności w praktycznym działaniu. Myślę, że dla klientów to też bardzo dobre źródło informacji, które pozwala porównać rozwiązania różnych producentów, zweryfikować ich rzetelność, jak również efektywność samych urządzeń - mówi Tomasz Lenarczyk, Sales and Product Manager w firmie Panasonic.

Artykuł został dodany przez firmę

Panasonic Marketing Europe Gmbh

Firma Panasonic liderem w branży ogrzewania i klimatyzacji. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i chłodniczych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.