Artykuł Dodaj artykuł

Zalety ocieplania oraz izolacji pianą poliuretanową

Budowa domu to wieloetapowy proces. Jednym z kroków, które trzeba przejść na drodze do zakończenia inwestycji, jest wybór odpowiedniej termoizolacji.

PCC Prodex logo

Budowa domu to wieloetapowy proces. Jednym z kroków, które trzeba przejść na drodze do zakończenia inwestycji, jest wybór odpowiedniej termoizolacji. W naszym kraju zmienna pogoda wymusza ocieplanie budynków. Na szczęście rynek materiałów izolacyjnych dynamicznie się rozwija i oferuje coraz nowocześniejsze rozwiązania – wśród nich innowacyjne systemy z wykorzystaniem pianek PUR.

Pianki PUR jako przełom w termoizolacji

Poszukiwanie idealnego materiału, który najlepiej spełni swoje zadanie w dziedzinie izolacji cieplnej domów i mieszkań, przez lata stanowiło przedmiot zainteresowania zarówno firm budowlanych, jak i ich klientów. Najpopularniejsze materiały, stosowane do tego celu to styropian, wełna mineralna, a także wciąż zyskujące na popularności systemy z wykorzystaniem pianek poliuretanowych (nazywanych też piankami PUR).

Wprowadzenie na rynek materiałów termoizolacyjnych w postaci pianek PUR stanowiło prawdziwą rewolucję, dlatego, że wszystkie najpowszechniejsze wady tradycyjnych systemów zostały wyeliminowane. Zniknęły problemy z połączeniem jednej płyty z drugą, a co za tym idzie, z powstawaniem mostków termicznych. Izolacja natryskowa jest praktycznie pozbawiona łączeń i można zastosować ją wszędzie tam, gdzie ciężko by było dopasować sztywniejszy materiał – na przykład na poddaszu. Pianka szczelnie przylega do każdej powierzchni, ciepło nie ucieka, a na ogrzewaniu można zaoszczędzić znacznie więcej, niż używając na przykład styropianu.

Pianki poliuretanowe przyszłością ocieplania budynków

Termoizolacja z wykorzystaniem poliuretanów jest nie tylko wydajna, ale także szybka w realizacji. Tradycyjne ocieplanie wełną lub styropianem może trwać nawet kilkanaście dni, zwłaszcza jeśli pojawia się potrzeba pracy na małych bądź trudnodostępnych powierzchniach. Izolacja natryskowa jest możliwa do wykonania w o wiele krótszym czasie, ocieplenie poddasza można ukończyć nawet w 1 dzień! Ponadto jest to materiał wyjątkowo bezpieczny dla zdrowia ludzkiego, zapobiegający rozwojowi pleśni i innych niebezpiecznych substancji.

W ostatnich latach pianki poliuretanowe, w szczególności innowacyjne produkty PCC Prodex  zyskują na popularności i wypierają z rynku materiały tradycyjne. Co więcej, pianki PUR znajdują zastosowanie nie tylko w najbardziej oczywistym obszarze, jakim jest termoizolacja budynków, ale także w różnorakim przemyśle, stanowiąc na przykład idealne wypełnienie kanap samochodowych albo siodełek w rowerach. Oferta grupy PCC z dziedziny poliuretanów to przede wszystkim produkty sprzedawane z serii Ekoprodur, idealne do izolacji wszelkich powierzchni budowlanych oraz marka Crossin dedykowana dla firm będących autoryzowanymi wykonawcami o podobnym przeznaczeniu. W innych branżach, na przykład w sporcie, sprawdzą się piany otrzymywane za pomocą produktów Ekoproflex, które umożliwiają uzyskanie pian o podwyższonej wytrzymałości.

Pianki poliuretanowe to nowoczesne, innowacyjne rozwiązanie dla każdego, komu zależy na szybkim i efektywnym ociepleniu domu. Być może już niedługo będzie to najpopularniejszy materiał, skalą zastosowania dalece przewyższający wełnę i styropian.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.