Artykuł Dodaj artykuł

Czym się kierować przy wyborze nowych drzwi?

Wybór drzwi to nie lada wyzwanie, a na pewno dużo trudniejsze, niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać.

Wybór drzwi to nie lada wyzwanie, a na pewno dużo trudniejsze, niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Czym się kierować przy wyborze drzwi? Na co zwrócić uwagę, by służyły nam jak najdłużej oraz by cieszyły nasze oczy?

drzwi zewnętrzne

Drzwi są podstawnym elementem wyposażenia mieszkania

Tuż obok ścian, podłogi i sufitu. Dlatego ich zakup powinien być przemyślany. Dobre Drzwi muszą charakteryzować się trwałością materiałów, funkcjonalnością i estetycznym wykonaniem. Powinny dawać nam poczucie bezpieczeństwa. Jeśli nasze mieszkanie ulokowane jest w nieciekawej okolicy, warto przemyśleć zakup drzwi antywłamaniowych. Wykorzystanie stalowych elementów sprawia, że ich konstrukcja jest stabilna, Takie drzwi zawierają dodatkowe bolce antywłamaniowe, łączące je z ościeżnicą. To dodatkowy element bezpieczeństwa zaraz po (przynajmniej) potrójnych zawiasach wzmocnionych metalowymi wstawkami i wzmocnionych zamkach.

Drzwi a względy estetyczne

Drzwi są wizytówką każdego domu, więc jeśli zależy ci na ciekawym projekcie, a zarazem bezpieczeństwie, warto przyjrzeć się modelom wykonanym z lekkiego i trwałego aluminium. Materiały, z których wykonane są drzwi drewniane, z hartowanego szkła czy z aluminium czynią je lekkimi konstrukcjami, a dodatkowe elementy dekoracyjne (na przykład z metalu) mogą stanowić ich ładne wykończenie. Na szczęście współcześnie produkuje się wiele modeli, spełniających obie funkcje – ochronną i estetyczną. Obecnie trudno znaleźć na ryku coś jedynie trwałego, ale brzydkiego lub tylko ładnego, ale łatwego do zniszczenia.

Cechy dobrych drzwi

Jest kilka uniwersalnych cech, które czynią drzwi dobrymi. Sprawdźmy je!

  • Trwałość,
  • Dźwiękoszczelność,
  • Termoizolacja,
  • Szerokość (minimum 90 centymetrów).

Jak widać, kwestie estetyczne schodzą tu na dalszy plan. Drzwi muszą przede wszystkim spełniać funkcję ochronną. Wyjątkiem są te wykonane ze szkła.

Drzwi szklane

Ten model zastosujemy wewnątrz pomieszczenia. Nie ma chyba bardziej eleganckiego materiału. Warto zwrócić uwagę, że nie tylko wygląda efektownie i nowocześnie, ale też jest odporne na wilgoć, dlatego najlepiej sprawdzi się do łazienek. Dodatkowo, jeśli nasze mieszanie jest dość ciemne, szklane drzwi wniosą nieco światła do pomieszczeń i optycznie je powiększą. Nie trzeba też martwić się o potencjalne uszkodzenia – materiał wykorzystywany przy produkcji takich modeli jest hartowany, wzmacniany i sklejany. W przypadku, gdy w grę wchodzi prywatność, możemy rozważyć zakup konstrukcji ze szkła mrożonego lub barwionego. Trzeba jednak pamiętać o dość wysokiej cenie i o odpowiedniej pielęgnacji.

Montaż

Nie każdy jest złotą rączką, a jeśli zależy nam na szybkiej wymianie drzwi, warto, aby zajęli się tym specjaliści. Oczywiście trzeba liczyć się z kosztami. Do ceny podstawowej wliczana jest usługa, która – w zależności od systemu i materiału – może wahać się w granicy 50 do 500 złotych. Szczególnie wymagające mogą okazać się modele ze szkła. Jednak pamiętajmy, że zamawiając drzwi z montażem, zyskujemy gwarancję fachowego wstawienia drzwi, aby dobrze spełniały swoje zadania przez długi czas. Sklepy w cennikach swych usług powinny podać, ile kosztuje wstawienie konkretnego modelu.

Mamy nadzieję, że wiesz już, czym kierować się podczas wyboru. Dobrze przemyśl swoją decyzję, ponieważ takiego zakupy dokonuje się na lata.

Artykuł sponsorowany