Artykuł Dodaj artykuł

Panasonic wyjaśnia, w jaki sposób otrzymać dofinansowanie na zakup pomp ciepła

W odpowiedzi na pojawiające się pytania dotyczące możliwości otrzymania dofinansowania na zakup nowej pompy ciepła, Panasonic Heating&Cooling Solutions przygotował darmowy, praktyczny przewodnik dla tych, którzy chcą skorzystać z programu “Czyste Powietrze”. Wyjaśnił w nim, jakie warunki należy spełniać oraz jakie kroki podjąć, aby otrzymać wsparcie finansowe.

W odpowiedzi na pojawiające się pytania dotyczące możliwości otrzymania dofinansowania na zakup nowej pompy ciepła, Panasonic Heating&Cooling Solutions przygotował darmowy, praktyczny przewodnik dla tych, którzy chcą skorzystać z programu “Czyste Powietrze”. Wyjaśnił w nim, jakie warunki należy spełniać oraz jakie kroki podjąć, aby otrzymać wsparcie finansowe. Pełną treść poradnika można znaleźć pod linkiem: Blog - Program Czyste Powietrze (panasonic.eu).

Poradnik panasonic Czyste Powietrze

Czym jest program “Czyste Powietrze”?

Program “Czyste Powietrze” to inicjatywa rządowa mająca na celu poprawę jakości powietrza w Polsce poprzez wspieranie ekologicznych modernizacji budynków oraz wymianę nieefektywnych źródeł ciepła na bardziej przyjazne środowisku technologie. Obecna edycja skupia się na promowaniu inwestycji w ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak pompy ciepła. Te nowoczesne rozwiązania korzystają z energii odnawialnych, takich jak powietrze czy grunt, aby dostarczać ciepło do budynków, minimalizując negatywny wpływ na środowisko.

Zalety instalacji pompy ciepła

Wymiana przestarzałych, nieefektywnych źródeł ogrzewania na pompy ciepła niesie liczne korzyści. Przede wszystkim przyczynia się do niższego zużycia energii elektrycznej, co prowadzi do oszczędności na rachunkach za ogrzewanie. Pompy ciepła dostarczają także stabilną temperaturę w pomieszczeniach, a ich bezobsługowe działanie ułatwia codzienne życie. Warto również podkreślić, że korzystanie z pomp ciepła utrzymuje kotłownię w czystości i przyczynia się do redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Wysokość dofinansowania

Program Czyste Powietrze oferuje wsparcie finansowe na modernizację budynków jednorodzinnych. Dotacje są realizowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za pośrednictwem Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Oferowane są trzy poziomy dofinansowania, uzależnione od dochodów inwestora i zakresu termomodernizacji. Maksymalne dofinansowanie może wynieść nawet 100 200 zł.

Artykuł został dodany przez firmę

Panasonic Marketing Europe Gmbh

Firma Panasonic liderem w branży ogrzewania i klimatyzacji. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i chłodniczych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.