Wynik wyszukiwania

 

Gospodarstwa domowe zużywają coraz więcej energii, Polacy pracują nad rozwiązaniem

Czy rachunki za domową energię będą jeszcze wyższe? Wiele na to wskazuje. Winne nie są tylko rosnące koszty zakupu, ale także większa konsumpcja. Z najnowszych danych Eurostatu wynika, że gospodarstwa domowe UE w 2021 r. zużyły aż o 6 proc. więcej energii niż rok wcześniej. Rosnące koszty prądu sprawiają, że użytkownicy szukają oszczędności. Konkretne rozwiązania mogą być owocem pracy inżynierów z Krakowa.

Czytaj więcej

 
Wsparcie nawet do 80 proc. kosztów budowy i modernizacji budynków komunalnych zdjęcie

Wsparcie nawet do 80 proc. kosztów budowy i modernizacji budynków komunalnych

Budowa i modernizacja budynków i lokali komunalnych będzie tańsza i łatwiejsza do zrealizowania.

Czytaj więcej

 
Duże zmiany w budownictwie społecznym zdjęcie

Duże zmiany w budownictwie społecznym

Wyższe granty dla gmin, utworzenie Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa i wprowadzenie możliwości dojścia do własności dla najemców i lokatorów mieszkań w programie wspierania społecznego budownictwa czynszowego (program SBC).

Czytaj więcej

 
Wiatr w żagle budownictwa czynszowego zdjęcie

Wiatr w żagle budownictwa czynszowego

Wykończone mieszkanie w dobrej lokalizacji z umiarkowanym czynszem? Dzięki programowi Społecznego Budownictwa Czynszowego (SBC) to realny scenariusz dla coraz większej liczby rodzin. Siódmy nabór wniosków pokazuje, że program rozpędza się na dobre. Do BGK wpłynęło dwa razy więcej wniosków niż w zeszłym roku. Dzięki preferencyjnemu kredytowaniu 41 inwestorów może zbudować nawet 2,1 tys. mieszkań.

Czytaj więcej

 
Kredyt hipoteczny w mBanku - radzimy, na co zwrócić uwagę zdjęcie

Kredyt hipoteczny w mBanku - radzimy, na co zwrócić uwagę

Oferta mBanku w kontekście kredytów hipotecznych jest wyjątkowo korzystna dla osób, które chcą związać się na wiele długich lat z bankiem.

Czytaj więcej

 
Alternatywne źródła energii w gospodarstwach domowych zdjęcie

Alternatywne źródła energii w gospodarstwach domowych

Z każdym rokiem wzrasta świadomość społeczeństwa na temat alternatywnych źródeł pozyskiwania energii. Aby skutecznie wytworzyć prąd dla całego domu, wystarczy posiadać kilka paneli słonecznych lub wiatrak oraz akumulatory do magazynowania pozyskanej energii. Prąd pozyskany z odnawialnych źródeł to nie tylko obniżenie kosztów, ale przede wszystkim uzyskanie niezależności energetycznej.

Czytaj więcej

 
Nowoczesna hala rolnicza sposobem na poprawę wydajności gospodarstwa zdjęcie

Nowoczesna hala rolnicza sposobem na poprawę wydajności gospodarstwa

Hale rolnicze są niezbędnym elementem infrastruktury każdego gospodarstwa rolnego. W ostatnich latach szczególną popularnością wśród rolników cieszą się hale wykonane ze stali. Charakteryzują się one znaczną wytrzymałością, korzystnymi cenami, krótkim czasem budowy i niezwykle dużymi możliwościami rozbudowy.

Czytaj więcej

 
Jak obliczyć podatek od zysku z lokaty bankowej? zdjęcie

Jak obliczyć podatek od zysku z lokaty bankowej?

W Polsce obowiązuje podatek od zysków kapitałowych w wysokości 19%. Dotyczy on również zysków uzyskiwanych z lokat bankowych.

Czytaj więcej

 
Pierwszy rządowy projekt PPP w Polsce ma finansowanie zdjęcie

Pierwszy rządowy projekt PPP w Polsce ma finansowanie

24 sierpnia w siedzibie Banku Gospodarstwa Krajowego odbyło się uroczyste podpisanie umowy dotyczącej finansowania projektu pt. „Budowa budynku Sądu Rejonowego w Nowym Sączu przy ul. Grunwaldzkiej”.

Czytaj więcej

 
Budownictwo pod lupą ekspertów - Forum BUILD4FUTURE 2023 zdjęcie

Budownictwo pod lupą ekspertów - Forum BUILD4FUTURE 2023

Mimo wielu niepokojących zjawisk zachodzących w sektorze budowlanym w całej Europie, podczas styczniowego Forum Gospodarczego Budownictwa BUILD4FUTURE 2023 w Poznaniu nie brakowało słów może jeszcze nie całkiem optymistycznych, ale dających nadzieję na lepszą, niedaleką przyszłość. Znamienici branżowi eksperci, zarządy i dyrekcje największych spółek budowlanych, ekonomiści, analitycy finansowi, inwestorzy, wykonawcy i dystrybutorzy materiałów budowlanych podsumowali ostatnie miesiące i wyznaczyli kierunki krótko i długoterminowych zmian w ich sektorze.

Czytaj więcej

 
Elektronarzędzia zasilane powerbankiem? zdjęcie

Elektronarzędzia zasilane powerbankiem?

Nie każdy jest specjalistą od remontów i prac wykończeniowych, nie wszyscy są też zapalonymi majsterkowiczami. Jednak większość z nas z pewnością zgodzi się, że warto mieć w domu przynajmniej podstawowe elektronarzędzia, najlepiej bezprzewodowe – one na pewno się przydadzą. 

Czytaj więcej

 
Gruz Powstający Podczas Budowy - Jak Prawidłowo Pozbyć Się Odpadów Budowlanych? zdjęcie

Gruz Powstający Podczas Budowy - Jak Prawidłowo Pozbyć Się Odpadów Budowlanych?

Praca na placu budowy czy remont domu nieodłącznie wiąże się z powstawaniem gruzu. Ten typ odpadów nie nadaje się do usuwania wraz ze standardowymi odpadami gospodarstwa domowego. Każdy inwestor, czy to prywatny właściciel domu, czy profesjonalna firma budowlana, ma obowiązek samodzielnie zorganizować utylizację gruzu, pokrywając związane z tym koszty.

Czytaj więcej

 
XIV edycja konferencji Infrastruktura Polska i Budownictwo! 21 marca, hotel Sheraton Grand Warsaw zdjęcie

XIV edycja konferencji Infrastruktura Polska i Budownictwo! 21 marca, hotel Sheraton Grand Warsaw

Wydarzenie organizowane m.in. pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury co roku cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony zarządów generalnych wykonawców, podwykonawców, przewoźników kolejowych, dostawców materiałów oraz instytucji publicznych.

Czytaj więcej

 
Step by step – dobieramy stopnie na schody zdjęcie

Step by step – dobieramy stopnie na schody

Drewno klasyczne, egzotyczne, a może szkło lub blacha? Zobacz inspirujące przykłady schodów wewnętrznych, które wykończono stopniami wykonanymi z tradycyjnych oraz totalnie ekstrawaganckich materiałów.  

Czytaj więcej

 
Lokaty 2017 – co przygotowały banki? zdjęcie

Lokaty 2017 – co przygotowały banki?

Cieszą się ogromną popularnością od wielu lat. Lokaty bankowe, gdyż o nich mowa, to produkty, który znajdziesz w ofercie każdego banku. Czy w 2017 r. lokaty oferowane przez banki będą wysoko oprocentowane?  

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 855