Wynik wyszukiwania

 

Postępowanie konkursowe NCBR na wybór domów jednorodzinnych, w których zainstalowane zostaną innowacyjne systemy magazynowania ciepła i chłodu, wentylacji oraz magazynowania energii elektrycznej

Postępowanie konkursowe NCBR na wybór domów jednorodzinnych, w których zainstalowane zostaną innowacyjne systemy magazynowania ciepła i chłodu, wentylacji oraz magazynowania energii elektrycznej, opracowanych w przedsięwzięciach  „Magazynowanie ciepła i chłodu”, „Wentylacja dla szkół i domów” oraz „Magazynowanie energii elektrycznej”

Czytaj więcej

 
Eleganckie domy na multifunkcyjnym osiedlu zdjęcie

Eleganckie domy na multifunkcyjnym osiedlu

Eleganckie, minimalistyczne, idealne do życia dla rodzin z dziećmi. Multifunkcyjne osiedle ROBYG Jagodno łączy w sobie wszystkie zalety dużego miasta i spokojnej, ale jednocześnie dynamicznie rozwijającej się dzielnicy. Tam również znajdują się komfortowe domy szeregowe i atrialne, które w tym roku otrzymały tytuł Fasady Roku 2022 w kategorii „budynek jednorodzinny nowy”.

Czytaj więcej

 
Ciepły, zdrowy i oszczędny dom zdjęcie

Ciepły, zdrowy i oszczędny dom

Pośpiesz się, ociepl dom i mieszkaj komfortowo!

Czytaj więcej

 
Pompy ciepła w domach jednorodzinnych - jakie są korzyści i wady? zdjęcie

Pompy ciepła w domach jednorodzinnych - jakie są korzyści i wady?

Pompy ciepła stały się w ostatnich latach coraz popularniejszym rozwiązaniem w dziedzinie ogrzewania domów jednorodzinnych. To ekologiczne i oszczędne rozwiązanie, które ma wiele korzyści, ale także pewne wady. Przyjrzyjmy się im.

Czytaj więcej

 

Polskie Domy Drewniane kupiły grunt w Pułtusku. Powstanie osiedle domów jednorodzinnych

Polskie Domy Drewniane kupiły grunt w Pułtusku przy ul. Granicznej o łącznej powierzchni 23 109 mkw.

Czytaj więcej

 
Elementy kanalizacji zewnętrznej w domu jednorodzinnym zdjęcie

Elementy kanalizacji zewnętrznej w domu jednorodzinnym

System kanalizacji zewnętrznej zbudowany jest z kilku elementów, w tym z rur kanalizacyjnych i studzienek, które mają za zadanie odprowadzać ścieki do kanalizacji miejskiej lub oczyszczalni. Musi być regularnie czyszczony i konserwowany, by spełniać swoją funkcję i uniknąć blokad. Spotkać można zarówno kanalizacje zewnętrzne zbiorcze, jednak w przypadku domów jednorodzinnych zwykle jest to kanalizacja indywidualna.

Czytaj więcej

 
Dom modułowy klasy premium to nowość na polskim rynku. Jakie są etapy jego realizacji? zdjęcie

Dom modułowy klasy premium to nowość na polskim rynku. Jakie są etapy jego realizacji?

Czy proces budowy wymarzonego domu musi być okupiony stresem? Coraz więcej osób stawia na komfort – nie tylko ten przyszły, kiedy już zamieszkamy we własnym M, ale też towarzyszący samej jego realizacji.

Czytaj więcej

 
Dom, który posiada w sobie DNA wyjątkowego modelu Ferrari. Nowy projekt REFORM ARCHITEKT zdjęcie

Dom, który posiada w sobie DNA wyjątkowego modelu Ferrari. Nowy projekt REFORM ARCHITEKT

Inspiracją do stworzenia projektu MONZA CASA dla Marcina Tomaszewskiego z REFORM ARCHITEKT był zjawiskowy model Ferrari - Monza.

Czytaj więcej

 
Jak przebiega budowa domu na wąskiej działce? zdjęcie

Jak przebiega budowa domu na wąskiej działce?

Wąskie działki, mające mniej niż 16 metrów szerokości, wydają się problematyczne pod względem możliwości wybudowania na nich domu i zagospodarowania terenu wokół niego.

Czytaj więcej

 
Rekuperacja w domu jednorodzinnym – dlaczego warto zdjęcie

Rekuperacja w domu jednorodzinnym – dlaczego warto

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła istnieje na rynku od lat, ale nadal niektórzy zastanawiają się jeszcze, dlaczego system rekuperacji w domu jednorodzinnym miałby być lepszy od tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej.

Czytaj więcej

 
Rolety w domu jednorodzinnym. Wygoda i funkcjonalność w jednym produkcie zdjęcie

Rolety w domu jednorodzinnym. Wygoda i funkcjonalność w jednym produkcie

Coraz częściej w nowo budowanych domach i budynkach wielorodzinnych montowane są rolety zewnętrzne, które jednocześnie zapewniają odpowiednie zaciemnienie wnętrz i ich ochronę przed wzrokiem przechodniów i sąsiadów.

Czytaj więcej

 
Jak obliczyć koszt budowy domu szkieletowego? zdjęcie

Jak obliczyć koszt budowy domu szkieletowego?

Domy szkieletowe są obecnie wykonywane wedle nowoczesnej technologii. Prezentują się szczególnie urokliwie, a co najważniejsze można je postawić w ciągu kilku miesięcy, o co trudno przy domku murowanym. Jednocześnie taka konstrukcja powstaje z gotowych prefabrykatów, co sprawia, że dom szkieletowy jest znacznie tańszą inwestycją niż murowany. Pozwala to zatem spełnić marzenie wielu osób o własnych czterech kątach. Podpowiadamy dzisiaj, jakie są ceny domów szkieletowych i jak obliczyć koszty budowy.

Czytaj więcej

 
Mnóstwo ciekawostek dla domu i ogrodu w Targach Kielce już 15 i 16 kwietnia! Będzie gwiazda telewizji TTV Dominik Strzelec. zdjęcie

Mnóstwo ciekawostek dla domu i ogrodu w Targach Kielce już 15 i 16 kwietnia! Będzie gwiazda telewizji TTV Dominik Strzelec.

Wiele odmian roślin, narzędzia do pielęgnacji ogrodu, inteligentne roboty koszące, mobilne sauny, domowe strefy relaksu, nowoczesne żaluzje fasadowe, kominki i wiele innych materiałów do wyposażenia domu i ogrodu znajdziecie podczas tegorocznej edycji targów Dom, Ogród i Ty już 15 i 16 kwietnia w Targach Kielce. Gościem specjalnym będzie Dominik Strzelec, gwiazda programów telewizji TTV i HGTV.

Czytaj więcej

 
Dom w zabudowie bliźniaczej – co warto o nim wiedzieć? zdjęcie

Dom w zabudowie bliźniaczej – co warto o nim wiedzieć?

Pod pojęciem popularnego „bliźniaka” kryje się znacznie więcej niż projekt domu, który będą współdzielić dwie rodziny.

Czytaj więcej

 
Rekord: 5 dni do gotowego domu zdjęcie

Rekord: 5 dni do gotowego domu

Pierwszy w Polsce dom z systemowych prefabrykatów STEICO powstał w Lubaszu

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 5932