Wynik wyszukiwania

 
Pierwszy w Polsce eksperymentalny odcinek drogi otwarty na Mazurach zdjęcie

Pierwszy w Polsce eksperymentalny odcinek drogi otwarty na Mazurach

W województwie warmińsko-mazurskim otwarto właśnie pierwszy w Polsce, eksperymentalny odcinek drogi, przy budowie którego wykorzystano unikalne rozwiązanie dostarczone przez firmę Lehigh Technologies, należącą do Grupy Michelin. Technologia polega na modyfikowaniu asfaltu mikronizowanymi pyłami gumowymi produkowanymi z opon wycofanych z eksploatacji. Inwestorem odcinka jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Czytaj więcej

 
Jak pobudzić pracę mózgu i wspierać kreatywność? Pomysły na domowe eksperymenty zdjęcie

Jak pobudzić pracę mózgu i wspierać kreatywność? Pomysły na domowe eksperymenty

Ludzkie ciało, a szczególnie nasz mózg, to wyjątkowe laboratorium, w którym dzieją się rzeczy niezwykłe. Jego funkcjonowanie skrywa wciąż wiele tajemnic. Jak zatem pobudzić pracę mózgu i wspierać swoją kreatywność? Pomoże w tym odpowiednia dieta, bogata w zdrowe tłuszcze i „dobre” bakterie. Prezentujemy też związane z tym tematem ciekawe eksperymenty, które można wykonać razem z dziećmi w domu.

Czytaj więcej

 

Budynki drewniane bezpieczne i ogniotrwałe. Eksperyment pożarowy zakończony sukcesem

Charakterystyczne dla w pełni rozwiniętego pożaru, ekstremalnie wysokie temperatury przekraczające 1000°C, nie naruszyły konstrukcji budynku drewnianego – wynika z eksperymentu pożarowego przeprowadzonego przez Instytut Techniki Budowlanej oraz Państwową Straż Pożarną.

Czytaj więcej

 
Bezpieczny pożarowo szkieletowy dom drewniany. Eksperyment pożarowy w skali rzeczywistej budynku wielokondygnacyjnego zdjęcie

Bezpieczny pożarowo szkieletowy dom drewniany. Eksperyment pożarowy w skali rzeczywistej budynku wielokondygnacyjnego

Seria eksperymentów pożarowych przeprowadzona w dniach 25-27 sierpnia 2020 roku w liczącym ponad 110 m2 domu wyposażonym w takie same instalacje jakie znajdują się w zwykłym budynku mieszkalnym ma pomóc opracować nowe przepisy przeciwpożarowe dla budynków o konstrukcji drewnianej.

Czytaj więcej

 
Odkryj szorowarki dla profesjonalistów i domowych majsterkowiczów zdjęcie

Odkryj szorowarki dla profesjonalistów i domowych majsterkowiczów

W dzisiejszych czasach, gdzie czas to pieniądz, a efektywność pracy odgrywa kluczową rolę, posiadanie odpowiednich narzędzi jest niezbędne. Dotyczy to nie tylko narzędzi produkcyjnych, ale również tych, które odpowiadają za utrzymanie czystości i porządku w miejscu pracy. Szorowarki, jako zaawansowane urządzenia czyszczące, stanowią nieocenione wsparcie w wielu branżach oraz w domowych warsztatach. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego warto rozważyć ich zakup i jak mogą one przyczynić się do podniesienia standardów pracy i życia.

Czytaj więcej

 
Drewnu niestraszny ogień. Bezpieczeństwo pożarowe budynków prefabrykowanych zdjęcie

Drewnu niestraszny ogień. Bezpieczeństwo pożarowe budynków prefabrykowanych

Przeprowadzony w sierpniu 2020 roku przez Instytut Techniki Budowlanej eksperyment pożarowy w Pionkach potwierdził, że współczesne budynki o szkielecie drewnianym, mogą być bezpieczne pożarowo.

Czytaj więcej

 
Łazienka domowym SPA?  Jak urządzić prawdziwy salon kąpielowy z wanną wolnostojącą w roli głównej? zdjęcie

Łazienka domowym SPA? Jak urządzić prawdziwy salon kąpielowy z wanną wolnostojącą w roli głównej?

W aranżacji łazienki bardzo często kierujemy się głęboko zakorzenionymi schematami – wszystko ma przylegać do ścian i kątów. To rozwiązanie sprawdzi się doskonale, w przypadku gdy masz mniejszą łazienkę, która ma cechować przede wszystkim funkcjonalnością. Jeśli jesteś miłośnikiem gorących kąpieli i SPA, a na częste wyjazdy za miasto nie masz czasu, jest rozwiązanie, które sprawi, że Twoja łazienka zmieni się w prawdziwy pokój kąpielowy. Tym elementem jest wanna wolnostojąca.

Czytaj więcej

 
Profesjonalne wsparcie domowych instalacji zdjęcie

Profesjonalne wsparcie domowych instalacji

Instalacje sanitarne to swoisty krwiobieg naszego domu, na który składają się systemy centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjne, a coraz częściej także wentylacji mechanicznej i klimatyzacji.

Czytaj więcej

 
Poznaj akumulatorowy odkurzacz domowy 24 V Greenworks! zdjęcie

Poznaj akumulatorowy odkurzacz domowy 24 V Greenworks!

Pionowy odkurzacz akumulatorowy to nowy rozdział w ofercie Greenworks! Renomowana marka Greenworks jest doceniana w wielu krajach. O jakości Greenworks przekonali się już klienci obecni na najbardziej wymagających rynkach. W USA Greenworks jest liderem sprzedaży narzędzi akumulatorowych. Akumulatorowe narzędzia ogrodowe i warsztatowe zdobyły zaufanie klientów na całym świecie.

Czytaj więcej

 
Porta w Ekoeksperymentarium na Łódź Design Festival 2019 zdjęcie

Porta w Ekoeksperymentarium na Łódź Design Festival 2019

PORTA KMI POLAND zaprezentuje się podczas Łódź Design Festival w specjalnie zaprojektowanej instalacji mieszkania „Ekoeksperymentarium”. Jest to projekt edukacyjny, który z perspektywy rodziny przedstawia, jak małymi krokami wdrożyć w codzienne życie rozwiązania przyjazne dla naszej planety. Interaktywną wystawę można zwiedzać od 17 do 26 maja.

Czytaj więcej

 
Nowa stylowa Etherea ZKE z nanoe™ X Mark 3 od Panasonic zdjęcie

Nowa stylowa Etherea ZKE z nanoe™ X Mark 3 od Panasonic

Japoński Panasonic wprowadza na rynek nowy model klimatyzatora domowego serii Etherea ZKE z wbudowaną w standardzie technologią nanoe™ X Mark 3.

Czytaj więcej

 
Ekoeksperymenty ze Śnieżką zdjęcie

Ekoeksperymenty ze Śnieżką

Jak dbać o środowisko, oszczędzać czas i pieniądze, a także unikać tego, co zbędne lub niezdrowe? Tego wszystkiego mogły dowiedzieć się dzieci i ich rodzice, którzy odwiedzili interaktywną wystawę Ekoeksperymentarium. Projekt, do którego dołączyła FFiL Śnieżka SA, został przygotowany z okazji szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach.

Czytaj więcej

 
Niech wiosenna świeżość rozgości się w domowych wnętrzach zdjęcie

Niech wiosenna świeżość rozgości się w domowych wnętrzach

Wiosna coraz głośniej puka do drzwi. Dlatego jest to dobry moment, by zaprosić ją do domu i wpuścić odrobinę świeżości do wystroju. Rozmaite odcienie zieleni bezkonkurencyjnie ożywią wnętrza po zimowym letargu i sprawią, że nabiorą one radosnej lekkości i wdzięku.

Czytaj więcej

 

Magazyny energii sposobem na niezależność energetyczną i oszczędności w przydomowych instalacjach fotowoltaicznych

Nowe przepisy wchodzące w życie z dniem 01 kwietnia 2022 roku zmieniają rzeczywistość fotowoltaiczną. Do tej pory nadwyżki energii mogły być przekazywane do sieci energetycznych i odbierane bezkosztowo w momencie, kiedy produkcja fotowoltaiczna była zaburzona.  Niedługo nadwyżki będą mogły być przekazywane do sieci, natomiast odbiór energii będzie już płatny.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 337