Coraz krótsze dni, chłodniejsze wieczory, z szaf wyciągamy ulubione ciepłe swetry – lato zdecydowanie nas opuszcza. W naszym otoczeniu zaczynają rządzić głębokie żółcienie, brązy, zielenie. Podobne zjawiska zachodzą we wnętrzach, w których mieszkami. Decydujmy się na delikatną zmianę aranżacji, adekwatną do panującej aury. Na szczęście posiadając drewnianą podłogę, nie musimy się martwić tym, czy będzie ona pasować do wprowadzanych zmian. Taka podłoga, nie dość, że jest ponadczasowa, to sprawdzi się o każdej porze roku.
Klasyczna kostka brukowa – na przykład typu Holland - odnosiła się do projektów nawierzchni przemysłowych. Klienci indywidualni korzystali z niej raczej jako „opcja ekonomiczna” zagospodarowania nawierzchni przydomowej.
Jaka kostka brukowa? Najlepiej o prostej formie. Malta – szlachetna kostka brukowa, to pięć prostokątów o różnej długości boku oraz jednym kwadracie.
Postarzane podłogi funkcjonalnością nie odbiegają od innych elementów wykonanych z naturalnego drewna, za to znacznie różnią się od nich wyglądem. Przywołują wspomnienia wakacji w starych, wiejskich domach, są odpowiednie do rewitalizowanych obiektów, a jednocześnie genialnie prezentują się w nowoczesnych aranżacjach. Przykładem na to są realizacje z udziałem dębowych, postarzanych podłóg marki Chapel Parket.
Szlachetna kostka brukowa to zachowana precyzja wymiarowa, trwałość barw i staranne wykończenie nawierzchni. Wszystko co zamyka się w zwrocie jakość kostki brukowej. Płyty tarasowe to gładka nawierzchnia o delikatnym rysunku. Korfu łączy obie możliwości.
Powierzchnia biologicznie czynna jest możliwa do ułożenia również z użyciem szlachetnej kostki brukowej. Ale nie każdej.
Powierzchnia biologicznie czynna jest od pewnego czasu zwrotem odmienianym przez wszystkie przypadki. Wszystko przez możliwość ponoszenia opłat za brak retencji wody w miejscu występowania opadów. Odpowiedzią na problem są kostki i płyty ażurowe.
Odpowiednie ocieplenie PRL-owskiego domu „kostka” może zmniejszyć jego zapotrzebowanie na energię nawet o ponad 70%, generując w skali roku oszczędności na poziomie niemal 13 tys. złotych – wynika z analizy przykładowego obiektu tego typu zrealizowanej na zlecenie marki ISOVER.
Generalnie kostka brukowa może świetnie uzupełniać się ze stopniami blokowymi. Dlatego sporo osób decyduje się na elementy z tych obu kategorii. O czym pamiętać przed zakupami? Czym cechują się kostka brukowa oraz stopnie blokowe z odpowiednio wysokiej półki?
Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego, warto sprawdzić, czy opał, którym planujemy ogrzewać dom, jest odpowiednio dobrany do naszych potrzeb. Dzięki rozwojowi technologii, producenci oferują dziś paliwa bezpieczniejsze, tańsze i wydajniejsze niż jeszcze kilka lat temu. I co równie ważne, coraz bardziej przyjazne dla środowiska. Na jakie parametry zwrócić uwagę, by niskim kosztem zadbać o ogrzewanie mieszkania?
Wydawać by się mogło, że domy – kostki, tak popularne w latach 70., nigdy już nie staną się modne. Tymczasem powracają w nowej odsłonie. Przebudowane, wyposażone w duże przeszklenia tarasowe, często bogate w rozwiązania charakterystyczne dla idei smart home, dostają drugie życie i triumfalnie podbijają rynek nieruchomości. Są odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów, którzy chcą mieszkać w domach funkcjonalnych i minimalistycznych, liczą jednak nie tylko koszty spektakularnych metamorfoz, ale także eksploatacji odnowionych budynków.
Kostka geometryczna stwarza okazje do stworzenia interesujących kompozycji w nawierzchni. Prosta forma w połączeniu z bogatą kolekcją wymiarów jest szansą na ciekawą aranżację.
Pięć prostokątów i jeden kwadrat. Rodzinę kostek brukowych Malta firmy Buszrem łatwo rozpoznać po estetyce kształtowanej prostymi liniami i geometrycznymi kształtami. Swoboda aranżacji idzie w parze z komfortem użytkowania.
Problem zanieczyszczonego powietrza coraz poważniej odbija się na stanie zdrowia mieszkańców aglomeracji miejskich i nie tylko. Obecny w smogu ozon stanowi powszechną przyczynę dolegliwości układu oddechowego. Ze względu na skalę zjawiska, niezbędne jest podejmowanie działań, także dość niekonwencjonalnych, służących ograniczeniu emisji spalin.
Układanie barwionej kostki brukowej (postarzane lub color-mix) wymaga doświadczenia w stosowaniu „zasady trzech palet”. Prawidłowy efekt to nawierzchnia tworząca estetyczną mieszankę równomiernie rozłożonych kolorowych kostek.