budowa

Szanowny Użytkowniku,

Zanim zaakceptujesz pliki "cookies" lub zamkniesz to okno, prosimy Cię o zapoznanie się z poniższymi informacjami. Prosimy o dobrowolne wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz udostępniamy informacje dotyczące plików "cookies" oraz przetwarzania Twoich danych osobowych. Poprzez kliknięcie przycisku "Akceptuję wszystkie" wyrażasz zgodę na przedstawione poniżej warunki. Masz również możliwość odmówienia zgody lub ograniczenia jej zakresu.

1. Wyrażenie Zgody.

Jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych Zaufanych Partnerów, które udostępniasz w historii przeglądania stron internetowych i aplikacji w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i aplikacjach w celu określenia Twoich potencjalnych zainteresowań w celu dostosowania reklamy i oferty), w tym umieszczanie znaczników internetowych (plików "cookies" itp.) na Twoich urządzeniach oraz odczytywanie takich znaczników, proszę kliknij przycisk „Akceptuję wszystkie”.

Jeśli nie chcesz wyrazić zgody lub chcesz ograniczyć jej zakres, proszę kliknij „Zarządzaj zgodami”.

Wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Możesz zmieniać zakres zgody, w tym również wycofać ją w pełni, poprzez kliknięcie przycisku „Zarządzaj zgodami”.




Wynik wyszukiwania

 
Fundacja Śnieżka ukończyła renowację dwóch skrzydeł Oddziału Kliniki Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży warszawskiego IPiN zdjęcie

Fundacja Śnieżka ukończyła renowację dwóch skrzydeł Oddziału Kliniki Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży warszawskiego IPiN

Fundacja Śnieżka odnowiła Oddział Kliniki Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Na otwarciu 8 listopada zaprezentowano dwa skrzydła mieszczące wyremontowane sale dla pacjentów oraz gabinety lekarskie. Przestrzeń Oddziału została również urozmaicona barwnymi ilustracjami z warszawskimi motywami. To kolejna placówka medyczna dla dzieci i młodzieży odnowiona przez Fundację.

Czytaj więcej

 
Fundacja Śnieżka odnawia kolejne oddziały dębickiego szpitala zdjęcie

Fundacja Śnieżka odnawia kolejne oddziały dębickiego szpitala

Fundacja Śnieżka wykonała renowację Oddziału Chorób Wewnętrznych i Kardiologii dębickiego szpitala. To już trzeci oddział Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy, który udało się odnowić przy wsparciu Śnieżki, a także 33. w ramach projektu renowacji oddziałów szpitalnych w skali całego kraju. Podczas spotkania przedstawiciele Fundacji zapowiedzieli też kontynuację działań w dębickim ZOZ.

Czytaj więcej

 
Fundacja Śnieżka wiosennie odnowiła dębicki oddział ginekologiczno-położniczy zdjęcie

Fundacja Śnieżka wiosennie odnowiła dębicki oddział ginekologiczno-położniczy

Fundacja Śnieżka wykonała renowację dębickiego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Ginekologii Onkologicznej, realizując tym samym swoją misję w zakresie działalności lokalnej.

Czytaj więcej

 
Kolejne zmiany w decyzjach środowiskowych  zdjęcie

Kolejne zmiany w decyzjach środowiskowych

Projekt nowelizacji ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (UD224) przewiduje szereg zmian w procedurze uzyskiwania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU). Dotyczy to między innymi ułatwień w przenoszeniu decyzji na nowych inwestorów, doprecyzowania pojęcia strony postępowania i przeniesienia kompetencji do wydawania DŚU z gmin do powiatów, które w założeniu mają usprawnić proces inwestycyjny.

Czytaj więcej

 
Fundacja Śnieżka odnowiła oddziały psychiatrii dla młodzieży w Łańcucie  zdjęcie

Fundacja Śnieżka odnowiła oddziały psychiatrii dla młodzieży w Łańcucie

Fundacja Śnieżka przeprowadziła renowację dwóch oddziałów psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży w Centrum Medycznym w Łańcucie. W misję wspierania ośrodków zdrowia psychicznego Fundacja włączyła wątek edukacyjny. Malunki przedstawiają słynne postaci oraz ciekawostki historyczne związane z miastem. 14 grudnia oficjalnie otwarto oddział po remoncie.

Czytaj więcej

 
Fundacja Śnieżka odnowiła Kardiologię w dębickim ZOZ zdjęcie

Fundacja Śnieżka odnowiła Kardiologię w dębickim ZOZ

Fundacja Śnieżka ukończyła renowację Oddziału Kardiologii w dębickim szpitalu w ramach programu „Świat w kolorach”. Jest to już 35. oddział odnowiony w ramach akcji, z czego aż cztery znajdują się właśnie w lokalnym Zespole Opieki Zdrowotnej. Oficjalne otwarcie z udziałem dyrekcji szpitala oraz przedstawicieli Fundacji odbyło się 15 grudnia br.

Czytaj więcej

 
Pilkington IGP rozpoczął produkcję w Sandomierzu zdjęcie

Pilkington IGP rozpoczął produkcję w Sandomierzu

W Sandomierzu otwarto nowy oddział zajmujący się przetwórstwem szkła. Dzięki niemu firma NSG Group będzie mogła odpowiedzieć na rosnący popyt na szkło oraz szyby zespolone. Otwarcie odbyło się 19. września i oficjalnie wyznaczyło moment rozpoczęcia produkcji. Szyby zespolone z Sandomierza trafią do kluczowych klientów firmy z Polski południowej, ale też do projektów międzynarodowych.

Czytaj więcej

 
Oddział Dziecięcy makowskiego szpitala pełen barw! zdjęcie

Oddział Dziecięcy makowskiego szpitala pełen barw!

Dzięki autorskiemu programowi społecznemu FFiL Śnieżka SA „Dziecięcy świat w kolorach”, Oddział Dziecięcy szpitala w Makowie Mazowieckim zyskał nowe oblicze. Jego sale i korytarz ozdobiły kolorowe malunki, wśród których znajdziemy m.in. motywy barwnej łąki z akcentem czerwonych maków, nawiązujących do nazwy miasta. Uroczyste otwarcie odmalowanej placówki odbyło się 16 października 2018 roku.  

Czytaj więcej

 
BERGER Bau wyremontuje most nad rzeką Strzegomką w ciągu DK 34 koło Dobromierza zdjęcie

BERGER Bau wyremontuje most nad rzeką Strzegomką w ciągu DK 34 koło Dobromierza

22 września 2025 roku firma BERGER Bau podpisała umowę na realizację kompleksowego remontu mostu nad rzeką Strzegomką. Obiekt zlokalizowany jest w ciągu drogi krajowej nr 34 w sąsiedztwie miejscowości Dobromierz w województwie dolnośląskim. Inwestorem jest wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rozpoczęcie prac zaplanowano na połowę października 2025 roku. Termin zakończenia robót przewidziano na koniec września 2026 roku – co oznacza, że modernizacja potrwa około dwanaście miesięcy. Wartość kontraktu opiewa na kwotę 3 967 050,44 zł brutto.

Czytaj więcej

 
Stacja wodociągowa w Sokołowie Podlaskim zostanie przebudowana - kluczowe korzyści dla mieszkańców i lokalnego przemysłu zdjęcie

Stacja wodociągowa w Sokołowie Podlaskim zostanie przebudowana - kluczowe korzyści dla mieszkańców i lokalnego przemysłu

To pierwsza tak zaawansowana modernizacja w tej stacji uzdatniania wody od 1972 roku. W I kwartale 2023 roku Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Usług Inżynieryjno-Komunalnych Sp. z o.o. z siedzibą w Sokołowie Podlaskim podpisał kontrakt na pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru przy inwestycji „Przebudowa stacji wodociągowej w Sokołowie Podlaskim”. Zakład zostanie zmodernizowany, co przełoży się na jakość wody oraz zrównoważone zarządzanie tym najważniejszym zasobem.

Czytaj więcej

 
Prawie pół miliarda złotych i 11 km nowej drogi - Budimex rozbuduje S16 w warmińsko-mazurskim zdjęcie

Prawie pół miliarda złotych i 11 km nowej drogi - Budimex rozbuduje S16 w warmińsko-mazurskim

27 września 2024 roku została zawarta umowa pomiędzy Generalną ‎Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie a Budimex SA na budowę trasy pomiędzy Olsztynem a Barczewem. Wykonawca zrealizuje 11,4 km odcinka S16-ki. Inwestycja usprawni komunikację lokalnej społeczności jak również ułatwi podróżowanie turystom odwiedzającym Krainę Wielkich Jezior. Kierowcy nową trasą ekspresową z Olsztyna pojadą w 2028 r. Wartość umowy opiewa na kwotę 412 530 636 zł netto.‎

Czytaj więcej

 
Zmiana w prawie budowlanym: węższa definicja „obszaru oddziaływania obiektu” zdjęcie

Zmiana w prawie budowlanym: węższa definicja „obszaru oddziaływania obiektu”

Akt nowelizujący Prawo budowlane wejdzie w życie 19 września 2020 r. i ograniczy krąg podmiotów, które jako strona będą mogły uczestniczyć w postępowaniu w sprawie pozwolenia na budowę. Wynika to ze zmiany pojęcia „obszaru oddziaływania obiektu”.

Czytaj więcej

 
Nie ma wakacji od BHP – sezon urlopowy wymaga wzmożonej czujności zdjęcie

Nie ma wakacji od BHP – sezon urlopowy wymaga wzmożonej czujności

Jeżeli chodzi o miejsce pracy, budowy i projekty inżynieryjne – nie ma mowy o wakacjach od BHP. Bezpieczeństwo i Higiena w miejscu Pracy to zbiór żelaznych zasad. Przypominamy niektóre z nich; od ich respektowania i przestrzegania zależy życie i zdrowie. Skoncentrujemy się na przeciwdziałaniu szkodliwym skutkom upałów, których fala zalała w czasie tegorocznych wakacji całą Polskę, zaś kolejne już są prognozowane. Warto się do nich solidnie przygotować, by „schłodzić” pogodowy temperament podwyższeniem czujności w czasie pracy i czasie wolnym.

Czytaj więcej

 
Ekologia to również powrót do korzeni. Drewno i nowoczesne technologie – dobra fuzja w zrównoważonym budownictwie? zdjęcie

Ekologia to również powrót do korzeni. Drewno i nowoczesne technologie – dobra fuzja w zrównoważonym budownictwie?

Budynek drewniany czy murowany? W roku 2019 eksperci przewidywali boom budownictwa drewnianego z uwagi na jego korzyści związane z energooszczędnością oraz niekwestionowaną ulgą dla środowiska w porównaniu z budownictwem „tradycyjnym” (murowanym). Niestety ceny drewna bardzo wzrosły w czasie pandemii COVID-19. Nie zmienia to podstawowego faktu – budownictwo drewniane jest ekologiczne, ponieważ drewno jest surowcem odnawialnym. Poniżej wskazujemy więcej korzyści z inwestowania w nowoczesne konstrukcje szkieletowe wspomagane technologiami i procesami sprzyjającymi środowisku.

Czytaj więcej

 
Srebro dla zakładu Saint-Gobain Glass w Dąbrowie Górniczej! zdjęcie

Srebro dla zakładu Saint-Gobain Glass w Dąbrowie Górniczej!

Zakład Saint-Gobain Glass w Dąbrowie Górniczej przeszedł pomyślnie audyt Saint-Gobain WCM SILVER Award. Tym samym polski oddział globalnej marki stał się drugim zakładem Glass ze statusem SILVER w Europie i siódmym na świecie.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 486