Wynik wyszukiwania

 
EVVA publikuje nowy raport o zrównoważonym rozwoju zdjęcie

EVVA publikuje nowy raport o zrównoważonym rozwoju

Przedstawiamy nowe liczby, dane i fakty na temat zrównoważonego rozwoju w firmie EVVA.

Czytaj więcej

 
W stronę zrównoważonych projektowania, budowania i produkcji. Wnioski z raportu State of Design & Make 2023 zdjęcie

W stronę zrównoważonych projektowania, budowania i produkcji. Wnioski z raportu State of Design & Make 2023

Projektowanie i tworzenie miejsc, przedmiotów i doświadczeń również powinno być zrównoważone. Taki główny wniosek wynika z przygotowanego przez Autodesk i Ipsos raportu State of Design & Make 2023.  Dodatkowo, 94 proc. respondentów spodziewa się, że ich organizacje będą w najbliższych latach wprowadzały zmiany związane ze zrównoważonym rozwojem.

Czytaj więcej

 
Raport IPCC: Zmiany klimatyczne już tu są. Ich skutki mogą odczuć miliony Polaków zdjęcie

Raport IPCC: Zmiany klimatyczne już tu są. Ich skutki mogą odczuć miliony Polaków

Zmiany klimatyczne to nie kłopoty, z którymi będą musiały poradzić sobie przyszłe pokolenia. Konsekwencje uwalniania do atmosfery nadmiernych ilości CO2 zaczynamy odczuwać już teraz. Dobitnie świadczy o tym najnowszy raport IPCC, czyli Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu. Naukowcy z całego świata wskazują w nim na największe problemy i możliwe rozwiązania. Warunek jest jeden: działać trzeba od razu, zwłaszcza że odpowiednie narzędzia mamy pod ręką.

Czytaj więcej

 
Aluprof wśród najbardziej docenianych dostawców profili aluminiowych – wyniki raportu „Opinie producentów okien o dostawcach profili aluminiowych, edycja 2022” zdjęcie

Aluprof wśród najbardziej docenianych dostawców profili aluminiowych – wyniki raportu „Opinie producentów okien o dostawcach profili aluminiowych, edycja 2022”

Centrum Analiz Branżowych już po raz 13. przeprowadziło badanie sposobu postrzegania dostawców profili aluminiowych przez producentów okien. Na podstawie uzyskanych odpowiedzi powstał raport „Opinie producentów okien o dostawcach profili aluminiowych, edycja 2022”. Wynika z niego, że jedną z najbardziej cenionych firm w tym sektorze jest Aluprof – aż 74% producentów wskazuje ją jako dostarczyciela produktów najwyższej jakości.

Czytaj więcej

 
Raport Eaton: Polska wciąż daleko za Europą w rozwijaniu OZE zdjęcie

Raport Eaton: Polska wciąż daleko za Europą w rozwijaniu OZE

Jedynie 2% nowych rejestrowanych w Polsce samochodów to elektryki. Niecałe 2,5% to odsetek domów z pompami ciepła. Pod względem wykorzystania odnawialnych źródeł energii Polska pozostaje daleko w tyle za Europą – wynika z raportu firmy Eaton. Udział OZE w rocznej produkcji energii jest u nas najniższy ze wszystkich trzynastu ankietowanych państw. Badanie wykazało, że polityczne i społeczne ambicje osiągnięcia zerowej emisji są w Polsce niewielkie. Barierą jest m.in. uzyskanie dostępu do sieci energetycznej.

Czytaj więcej

 
Co Polacy chcieliby zmienić w swoich domach?  zdjęcie

Co Polacy chcieliby zmienić w swoich domach?

Zdaniem trzech czwartych Polaków aranżacja wnętrz to trudne i czasochłonne zajęcie. Mimo to zależy nam, by mieszkać zarówno ładnie, jak i wygodnie. Czym się kierujemy, urządzając swoje cztery kąty? Jak nasze potrzeby mają się do możliwości? Odpowiedzi przynosi raport marki VOX.

Czytaj więcej

 
Raport „Polska w Decybelach” zdjęcie

Raport „Polska w Decybelach”

W których miejscach w Twoim mieście jest najgłośniej? Kto z nas narażony jest codziennie na największy hałas? Jakie działania możemy podjąć, aby chronić się przed głośnymi dźwiękami? Szczegółowe odpowiedzi na te pytania znalazły się w raporcie „Polska w Decybelach”, przygotowanym przez Stowarzyszenie „Komfort Ciszy”, we współpracy z Grupą Saint-Gobain.

Czytaj więcej

 
Wpływ hałasu na nasze samopoczucie? Mówmy o tym głośno! (Raport Polska w Decybelach) zdjęcie

Wpływ hałasu na nasze samopoczucie? Mówmy o tym głośno! (Raport Polska w Decybelach)

W czasach, gdy na każdym kroku jesteśmy wystawiani na bodźce zewnętrzne, musimy wiedzieć, jak chronić się przed ich negatywnym wpływem.

Czytaj więcej

 
Śnieżka w 13. edycji konkursu „Raporty Społeczne” zdjęcie

Śnieżka w 13. edycji konkursu „Raporty Społeczne”

Już po raz drugi raport niefinansowy FFiL Śnieżka SA, prezentujący jej działania z obszaru zrównoważonego rozwoju, walczy o wyróżnienie w konkursie „Raporty Społeczne” organizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Poza jury publikacje ocenią także internauci – głosowanie potrwa do 16 września.

Czytaj więcej

 
BIM w Polsce – Twoja opinia jest ważna zdjęcie

BIM w Polsce – Twoja opinia jest ważna

Autodesk zaprasza do udziału w badaniu.

Czytaj więcej

 
Ciche… jak szkło! O hałasie w mieście i komforcie akustycznym w naszych domach zdjęcie

Ciche… jak szkło! O hałasie w mieście i komforcie akustycznym w naszych domach

Żyjąc w czasach, kiedy każdego dnia jesteśmy otoczeni tysiącami dźwięków, ciężko znaleźć miejsce w pełni wolne od hałasu. Szybki rozwój miast i technologii sprawił, że nadmierne decybele stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Stąd hałas uznawany jest dziś za nowe zanieczyszczenie i zajmuje aż drugie miejsce (zaraz po smogu) pod kątem szkodliwości dla ludzkiego zdrowia. Jak ochronić się przed nim w naszych domach, które powinny być oazą spokoju i bezpieczną przystanią pośród zgiełku? Z pomocą przychodzą… szyby laminowane z folią akustyczną, niepozorni strażnicy nowego komfortu ciszy.

Czytaj więcej

 
Szok cenowy a decyzje przedsiębiorców, czyli raport o poszukiwaniu oszczędności zdjęcie

Szok cenowy a decyzje przedsiębiorców, czyli raport o poszukiwaniu oszczędności

Pandemia, rosnąca inflacja i globalne problem z łańcuchem dostaw - to tylko niektóre z przeciwności z jakimi codziennie muszą mierzyć się polscy przedsiębiorcy. Firma Alians OZE razem z instytutem badawczym ARC zapytała właścicieli firm z jakich powodów decydują się na OZE, w tym fotowoltaikę. Okazało się, że najważniejszy czynnikiem jest uniezależnienie się od podwyżek cen prądu.

Czytaj więcej

 
3 błędy, które mogą przesądzić o sukcesie lub porażce inwestycji budowlanej zdjęcie

3 błędy, które mogą przesądzić o sukcesie lub porażce inwestycji budowlanej

Jak wynika z najnowszego raportu The Polish Real Estate Guide 2023, opracowanego przez EY, łączny wolumen inwestycji budowlanych w Polsce w 2022 roku osiągnął 5,8 miliarda euro. Mimo ogólnego spowolnienia aktywności inwestycyjnej w Europie, nieruchomości w Polsce pozostają atrakcyjne zarówno dla lokalnych, jak i zagranicznych inwestorów. Niemniej realizacja inwestycji budowlanej wymaga szerokiej wiedzy. Składa się bowiem z szeregu działań, które muszą być starannie zaplanowane, zintegrowane i przeprowadzone, co pozwala na wyeliminowanie potencjalnych, kosztownych błędów. Przedstawiamy cenne wskazówki i narzędzia, które pomogą inwestorom uniknąć wielu pułapek już na początku inwestycji budowlanej.

Czytaj więcej

 
Wnętrza, w których możemy być sobą. Jak Polacy personalizują swoje domy? zdjęcie

Wnętrza, w których możemy być sobą. Jak Polacy personalizują swoje domy?

Ściany domu tworzą nie tylko cegły, ale i historie jego mieszkańców. Jak pokazuje nowy raport Bimago, w centrum aranżacji stawiamy przede wszystkim siebie. Aż 96% ankietowanych podczas urządzania swoich czterech kątów podąża przede wszystkim za własnym gustem, a tylko 8% uwzględnia aktualne trendy.

Czytaj więcej

 
Co myślimy o termomodernizacji? Grupa Atlas sprawdziła, jak Polacy dbają o ciepło w swoich domach zdjęcie

Co myślimy o termomodernizacji? Grupa Atlas sprawdziła, jak Polacy dbają o ciepło w swoich domach

Ponad 40 proc. Polaków w ostatnich pięciu latach przeprowadzało jakiekolwiek działania z zakresu termomodernizacji. Przeważnie ze względu na komfort cieplny oraz oszczędności. Z kolei największą przeszkodą w podjęciu decyzji o termomodernizacji jest jej zbyt wysoka cena. To wnioski płynące z najnowszego raportu Grupy Atlas pt. „Zimno, cieplej, gorąco… Co Polacy wiedzą o termomodernizacji?”.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 535