Wynik wyszukiwania

 
Grupa Yawal w drodze do zrównoważonego rozwoju staję się częścią Global Compact zdjęcie

Grupa Yawal w drodze do zrównoważonego rozwoju staję się częścią Global Compact

Zrównoważony rozwój jest obowiązkiem świadomych przedsiębiorstw, ponieważ jako organizacje tworzące wartość ekonomiczną mają wpływ na rozwój społeczny i środowisko naturalne. Koncepcja ta zakłada dbanie zarówno o wzrost gospodarczy, jak i środowisko oraz jakość życia. Mówi również o tym, że niezwykle ważna jest sprawiedliwość społeczna i kładzie duży nacisk na odpowiedzialność przedsiębiorstw względem otoczenia.

Czytaj więcej

 
Targi KOMPOZYT-EXPO®: niższe ceny stoisk kończą się w maju zdjęcie

Targi KOMPOZYT-EXPO®: niższe ceny stoisk kończą się w maju

Branża materiałów kompozytowych dynamicznie się rozwija, a kompozyty wykorzystywane są z powodzeniem niemal w każdej dziedzinie przemysłu, od motoryzacji i budownictwo po sport i branżę kosmiczną.

Czytaj więcej

 
Branża szklarska stawia na zrównowazony rozwoj zdjęcie

Branża szklarska stawia na zrównowazony rozwoj

Branża szklarska stanowi potężną gałąź światowej gospodarki. Zatrudnia wielu pracowników, ma ogromną produkcję i równie wielki wpływ na środowisko naturalne. Jak każda inna branża stawia na rozwój, ale nie taki, którego celem jest jedynie zwiększenie przychodu, lecz rozwój zrównoważony. Jeden z największych producentów szkła na świecie, NSG Group, właściciel spółki Pilkington Polska, podjął już pierwsze działania wyznaczając trend, nie tylko dla swojego sektora.

Czytaj więcej

 
Zielony Yawal - Wspólnie ku zrównoważonemu rozwojowi zdjęcie

Zielony Yawal - Wspólnie ku zrównoważonemu rozwojowi

Konferencja "Zielony Yawal" zapoczątkowała nową erę dla Grupy Yawal. Podczas tego wydarzenia, firma nie tylko oficjalnie zadeklarowała swoje zaangażowanie w ramach United Nations Global Compact, ale również zaprezentowała innowacyjne pomysły i rozwiązania zgodne z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Ta inicjatywa, podkreślająca znaczenie ekologicznych praktyk, stanowiła jednocześnie celebrowanie członkostwa firmy w prestiżowej globalnej sieci.

Czytaj więcej

 
KOMPOZYT-EXPO® 2023: relacje budowane na żywo, innowacyjne rozwiązania  i dyskusje o zielonej przyszłości zdjęcie

KOMPOZYT-EXPO® 2023: relacje budowane na żywo, innowacyjne rozwiązania i dyskusje o zielonej przyszłości

Wysokie koszty energii, inflacja czy zmiany na rynku dostaw skłaniają do podejmowania intensywnych dyskusji m.in. na temat gospodarki o obiegu zamkniętym. Dla całej branży materiałów kompozytowych najważniejszym miejscem na debatę o wyzwaniach dla przemysłu będą Targi KOMPOZYT-EXPO®. Tegoroczna 12. edycja odbędzie się 4 i 5 października w EXPO Kraków.

Czytaj więcej

 
Jak abas ERP, nowoczesny system ERP dla produkcji, przekształca wyzwania branży stalowej w sukcesy zdjęcie

Jak abas ERP, nowoczesny system ERP dla produkcji, przekształca wyzwania branży stalowej w sukcesy

Dzisiejsza branża stalowa to sektor pełen wyzwań. Producenci stalowi muszą radzić sobie z problemami takimi jak zmienne ceny surowców, presja na zwiększanie efektywności, rosnące wymagania zrównoważonego rozwoju i oczekiwania klientów. W tych trudnych warunkach, nowoczesne i sprawdzone systemy zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP, Enterprise Resource Planning) dla produkcji, takie jak abas ERP, stają się niezastąpione.

Czytaj więcej

 
Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym - najświeższe informacje i zmiany zdjęcie

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym - najświeższe informacje i zmiany

Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym jest jednym z najważniejszych aktów prawnych dotyczących planowania przestrzennego w Polsce. Jest to kluczowa regulacja prawna, która określa zasady i procedury dotyczące kształtowania przestrzeni oraz jej zagospodarowania. Ustawa ta reguluje także kwestie związane z ustaleniem lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz decyzją o warunkach zabudowy. Aktualnie jesteśmy świadkami nowelizacji tej ustawy, która wprowadza szereg istotnych zmian.

Czytaj więcej

 
Yawal rozszerza swoją obecność na rynku o nowe biuro dla Klientów w Gdańsku zdjęcie

Yawal rozszerza swoją obecność na rynku o nowe biuro dla Klientów w Gdańsku

Yawal SA, producent innowacyjnych rozwiązań architektonicznych, z dumą ogłasza otwarcie swojego nowego biura dla klientów w prestiżowym budynku Wave w Gdańsku. Ten strategiczny krok jest dowodem na dynamiczny rozwój i zaangażowanie w obsługę klientów na najwyższym poziomie.

Czytaj więcej

 
Webinary Bostik Academy to najlepszy sposób na poszerzenie kompetencji zawodowych! zdjęcie

Webinary Bostik Academy to najlepszy sposób na poszerzenie kompetencji zawodowych!

Czy w samym środku wakacji można myśleć o edukacji? Jak najbardziej! Zwłaszcza że wielkimi krokami zbliża się powrót do szkoły …lub pracy.

Czytaj więcej

 
Grupa Śnieżka przystąpiła do Polskiego Stowarzyszenia ESG zdjęcie

Grupa Śnieżka przystąpiła do Polskiego Stowarzyszenia ESG

Grupa Śnieżka dołączyła do grona członków Polskiego Stowarzyszenia ESG – platformy, która łączy organizacje, samorządy, korporacje i mniejsze biznesy wokół idei ESG, stwarzając pole do kooperacji, wymiany myśli i wspólnego rozwoju. Działania podejmowane w ramach Stowarzyszenia będą wspierać realizację celów Spółki, wyznaczonych w ramach Strategii Zrównoważonego Rozwoju Śnieżki 2023+.

Czytaj więcej

 
Ecophon z odświeżoną identyfikacją graficzną zdjęcie

Ecophon z odświeżoną identyfikacją graficzną

Sufity i ściany są elementem każdego pomieszczenia i mimo zmieniających się trendów, to one stanowią jedne z największych powierzchni, kształtujących akustykę wnętrz. Jednak w niewłaściwie wyciszonych pomieszczeniach to właśnie od ścian odbija się hałas, nieprzyjemnie dzwoniący nam w uszach. Dźwięk jednak może wnieść do naszego życia zmianę i poprawić samopoczucie, niezależnie od miejsca, rodzaju aktywności i potrzeb. Właśnie do tych cech nawiązuje odświeżony logotyp firmy Ecophon, wiodącego dostawcy rozwiązań akustycznych, które przyczyniają się do poprawy komfortu akustycznego ludzi.

Czytaj więcej

 
Zostań Dealerem marki Greenworks! zdjęcie

Zostań Dealerem marki Greenworks!

Prowadzisz sprzedaż narzędzi i elektronarzędzi ogrodowych? Szukasz renomowanej marki, która oferuje niezawodne sprzęty wysokiej jakości? Myślisz o dodaniu do w swojej oferty kompletnego systemu akumulatorowego obejmującego 24 V, 40 V i 60 V z szerokim wyborem elektronarzędzi?

Czytaj więcej

 
Grupa Antczak generalnym wykonawcą rozbudowy Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości zdjęcie

Grupa Antczak generalnym wykonawcą rozbudowy Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości

Grupa Antczak będzie odpowiadać za rozbudowę kampusu mundurowego Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości. Przy ul. Wrocławskiej w Kaliszu powstaną dwa nowe akademiki i budynek sali audytoryjnej. Realizacja inwestycji pozwoli na dynamiczny rozwój uczelni.

Czytaj więcej

 
Innowacyjne… jak szkło, czyli przeszklenia w dobie rewolucji technologicznej zdjęcie

Innowacyjne… jak szkło, czyli przeszklenia w dobie rewolucji technologicznej

Postęp technologiczny widoczny jest dziś niemal na każdym kroku. Szeroko omawiany rozwój sztucznej inteligencji, zaawansowane algorytmy czy futurystyczne urządzenia zmieniają nasze spojrzenie na świat, a przede wszystkim robią wszystko, by uczynić nasze życie łatwiejszym i bardziej komfortowym. Podobną optykę obserwujemy także w branży architektonicznej, a doskonałym przykładem są innowacyjne przeszklenia oraz nowoczesne metody ich produkcji.

Czytaj więcej

 
Osiedle Między Mostami wyróżnione w konkursie European Property Awards zdjęcie

Osiedle Między Mostami wyróżnione w konkursie European Property Awards

Osiedle Między Mostami, zrealizowane w Kaliszu przez Grupę Antczak, zdobyło prestiżowe wyróżnienie w międzynarodowym konkursie European Property Awards. Nagrodę odebrał w Londynie Tomasz Borowiak z pracowni MODO Architektura.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 1979