Artykuł Dodaj artykuł

Budowa hal stalowych — najważniejsze aspekty

Nowoczesne hale stalowe doskonale odpowiadają na zmienność warunków, z jakimi muszą mierzyć się przedsiębiorstwa we współczesnych realiach gospodarczych. Konstrukcje stalowe z samego założenia zapewniają znacznie większe możliwości dopasowania oraz modyfikacji niż te wykonywane metodami tradycyjnymi.

Budowa hal stalowych — najważniejsze aspekty

Nowoczesne hale stalowe doskonale odpowiadają na zmienność warunków, z jakimi muszą mierzyć się przedsiębiorstwa we współczesnych realiach gospodarczych. Konstrukcje stalowe z samego założenia zapewniają znacznie większe możliwości dopasowania oraz modyfikacji niż te wykonywane metodami tradycyjnymi.

A to coraz częściej ma kluczowe znacznie dla dalekosiężnych planów firm produkcyjnych, przemysłowych oraz logistycznych. Przeróbka czy rozbudowa hali stalowej generuje w konsekwencji znacznie niższe koszty i pochłania mniej czasu.

Ilu wykonawców potrzebujemy?

Budowa hal stalowych to usługa, którą ma w swojej ofercie całkiem sporo firm. Jednak wybierając wykonawcę, warto dobrze zastanowić się, czego oczekujemy? Czy chcemy powierzyć wykonanie naszego obiektu kilku firmom, z których każda zajmie się częścią projektu? Czy może warto rozważyć przekazanie całości prac jednemu wykonawcy, który przeprowadzi proces od A do Z? Tak, taka opcja jest możliwa, choć oferuje ją niewiele firm. Jednym z liderów takiego podejścia jest szwedzka firma Borga, która na rynku europejskim jest obecna od ponad 40 lat.

Zalety takiego wyboru

Decydując się na współpracę z Borga, powierzamy całość działań jednemu podmiotowi: od określenia naszych potrzeb, dopasowania rozwiązań, poprzez projekt budowlany, produkcję wszystkich komponentów na montażu hali kończąc. Niezależnie czy interesuje nas hala przemysłowa, hala magazynowa, hala produkcyjna, hala rolnicza czy hala przeznaczona na obiekt sportowy. Każdą z nich Borga wykona samodzielnie bez udziału innych podmiotów.

Takie podejście gwarantuje nam, że całość projektu będzie spójna a zastosowane metody, środki oraz materiały idealnie spełnią nasze oczekiwania. Ponadto jedna firma zajmująca się wszystkim oznacza skrócenie łańcucha dostaw i ukończenie projektu w terminie czego nie można zagwarantować, będąc zależnym od wielu dostawców oraz wykonawców. Dodatkowo za tym rozwiązaniem przemawia fakt, że jedna firma do kontaktu oznacza znacznie lepszy przepływ informacji.

Budowa hal stalowych — najważniejsze aspekty

5 kroków do idealnej hali stalowej według ekspertów z firmy Borga

1. Czego potrzeba klientowi?

To etap analizy potrzeb oraz dopasowania dostępnych rozwiązań lub zaplanowanie działań niestandardowych, jeśli zaistniała taka konieczność. W tym miejscu rozmawiamy także o planach na przyszłość, które warto wziąć pod uwagę już na etapie wykonania hali.

2. Elastyczny plan

Tutaj skupiamy się na stworzeniu doskonałego projektu budowlanego i skompletowaniu dokumentów, które posłużą klientowi do uzyskania niezbędnych pozwoleń budowlanych.

3. Własna produkcja

W zakładach produkcyjnych Borga rozsianych po całej Europie produkujemy każdy z komponentów niezbędnych do wykonania konkretnej hali stalowej. Nic mniej i nic więcej niż potrzeba. Oszczędzamy dzięki temu czas i pieniądze klientów.

4. Fachowy montaż

Borga przez lata działalności opracowała własne systemy budowlane, które doskonale znają fachowcy montujący hale. A dzięki temu, że na placu budowy nic nie trzeba ciąć ani spawać praca idzie błyskawicznie.

5. Hala gotowa do pracy

Po drobiazgowej kontroli kierownika projektu oddajemy halę we władanie inwestorowi. Otrzymuje on miejsce idealnie dopasowane do jego potrzeb, które w razie potrzeby będzie mógł szybko oraz sprawnie rozbudować.

Artykuł został dodany przez firmę

Borga Sp. z o.o.

Jesteśmy producentem konstrukcji stalowych. Oferujemy najbardziej elastyczne metody produkcji hal i jednocześnie najbardziej opłacalne systemy budowlane na rynku.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.