Artykuł Dodaj artykuł

Proces budowy hali stalowej w firmie Borga

Szwedzka firma Borga powstała w 1973 roku w miasteczku o tej samej nazwie. Od tego czasu konsekwentnie rozwija swoją międzynarodową działalność w zakresie projektowania, produkcji oraz montażu nowoczesnych hal stalowych na miarę XXI wieku.  

Szwedzka firma Borga powstała w 1973 roku w miasteczku o tej samej nazwie. Od tego czasu konsekwentnie rozwija swoją międzynarodową działalność w zakresie projektowania, produkcji oraz montażu nowoczesnych hal stalowych na miarę XXI wieku.

Borga od początku swojego istnienia kwestionuje sztywne zasady panujące w branży i idzie własną jasno obraną drogą, zapewniając klientom elastyczne podejście do stosowanych rozwiązań. Wytycza nowe dotąd nieznane ścieżki i prognozuje trendy na długo przed ich właściwym nadejściem. Szukając odpowiedniego wykonawcy dla naszej hali stalowej, naprawdę warto postawić na tego szwedzkiego giganta.

Proces budowy hali stalowej w firmie Borga

Współcześnie budowa hal magazynowych, logistycznych, rolniczych, rekreacyjnych czy produkcyjnych nie mogłaby się obejść bez nowoczesnych konstrukcji stalowych. Ich szerokie przeznaczenie w połączeniu ze znacznie prostszą możliwością późniejszej rozbudowy przekonuje inwestorów. Bardzo często zadają sobie oni pytanie o to, czy powinni wybrać jednego wykonawcę wszystkich prac, czy może każdy kawałek „inwestycyjnego tortu” zlecić innej firmie, ponieważ hale systemowe wymagają przecież różnorodnych kompetencji, zasobów oraz wiedzy, które trudno znaleźć w jednym przedsiębiorstwie. No, chyba że mamy do czynienia z firmą Borga.

Proces budowy hali stalowej w firmie Borga

Jedna firma do wszystkiego

Borga dla swoich klientów zajmuje się kompletem prac związanych z budową hal stalowych. Takie podejście ma niewątpliwie wiele zalet. Kontakt z jedną firmą oszczędza czas, minimalizuje stres oraz sprawia, że nie musimy się zajmować odpowiednim zaplanowaniem każdego działania w czasie. To rozwiązanie zapewnia nam dodatkowo spokój o oddanie inwestycji w terminie. Borga wypracowała sobie przez lata unikalny system, który zamyka komplet działań w zaledwie pięciu punktach. Sprawdźmy więc, jak to działa?

Pięć kroków do hali stalowej według Borga:

1. Czego klient potrzebuje, czyli dokładna specyfikacja

To do potrzeb klienta wykonawca dopasowuje rozwiązania, nigdy nie dzieje się odwrotnie. Jeśli zaś projekt wymaga zastosowania nowatorskich rozwiązań, to często się je tworzy.

2. Plan działania to podstawa

Kiedy już wiemy czego nam potrzeba, tworzymy unikalny zgodny z obowiązującymi przepisami projekt budowlany. Także na tym etapie przygotowujemy dokumenty niezbędne do otrzymania pozwolenia na budowę hali oraz komplet rysunków.

3. Własna produkcja komponentów

Borga posiada swoje zakłady, w których produkuje komponenty niezbędne do budowy konkretnej hali stalowej. Konstrukcje stalowe hal, blachy budowlane, fundamenty prefabrykowane czy obróbki blacharskie – wszystko wykonają w swoich zakładach produkcyjnych rozsianych po całej Europie. Nic tutaj nie jest przypadkowe, każdy element idealnie pasuje do reszty. Pełna kontrola nad łańcuchem dostaw na plac budowy sprawia, że inwestycja jest bezpieczna pod względem dotrzymania terminów ukończenia prac.

4. Montaż hali

Komponenty do montażu obiektu są dostarczane na plac budowy w postaci gotowych do złożenia elementów. To sprawia, że na miejscu nic nie wymaga już cięcia czy spawania, a wszystkie prace przebiegają szybko i sprawnie. Ekipy montażowe znają każdy poszczególny element systemu budowlanego Borga i to właśnie dzięki ich doświadczeniu dostajesz gwarancję oddania hali w założonym terminie.

5. Hala jest gotowa – można się wprowadzać

Po niezwykle skrupulatnym i drobiazgowym sprawdzeniu hali przez kierownika projektu zostaje ona oddana inwestorowi do użytku. Dodatkowo klient otrzymuje komplet dokładnej dokumentacji obiektu w postaci plików komputerowych tak, aby w przyszłości mógł do nich sięgnąć, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Proces budowy hali stalowej w firmie Borga

Jak widać Borga, w jednej firmie daje klientom wszystko, czego oczekuje się od projektanta, producenta i wykonawcy hal stalowych. Takie połączenie jest gwarantem sukcesu inwestora. Dlatego, jeśli rozważasz budowę hali stalowej dowolnego przeznaczenia postaw na najlepszych, postaw na Borga!

Artykuł został dodany przez firmę

Borga Sp. z o.o.

Jesteśmy producentem konstrukcji stalowych. Oferujemy najbardziej elastyczne metody produkcji hal i jednocześnie najbardziej opłacalne systemy budowlane na rynku.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.