Artykuł Dodaj artykuł

Różnice i zastosowanie hal izolowanych oraz nieizolowanych

Hale magazynowe wykonuje się współcześnie najczęściej w oparciu o nowoczesne hale stalowe. Jest to rozwiązanie jednocześnie ekonomiczne, jak i perspektywiczne. Klasyczna budowa hali nie tylko jest znacznie droższa, ale także niewspółmiernie trudniejsza w ewentualnej rozbudowie.  

Hale magazynowe wykonuje się współcześnie najczęściej w oparciu o nowoczesne hale stalowe. Jest to rozwiązanie jednocześnie ekonomiczne, jak i perspektywiczne. Klasyczna budowa hali nie tylko jest znacznie droższa, ale także niewspółmiernie trudniejsza w ewentualnej rozbudowie.

Hala stalowa daje praktycznie nieograniczone możliwości rozwoju, a jej budowa przebiega znacznie szybciej niż budynków stawianych innymi metodami. To sprawia, że inwestorzy wolą lokować środki w obiekcie, który w razie potrzeby można łatwo sprzedać lub przerobić pod inny rodzaj działalności, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Hale izolowane Borga

Zaufaj najlepszym – zaufaj Borga

W ciągu ponad czterdziestu lat działalności na rynkach całej Europy szwedzka firma Borga wzniosła wiele magazynów zarówno tych izolowanych, jak i nieizolowanych. Partnerzy biznesowi cenią sobie to, że współpraca z nami oznacza kontakt tylko z jedną firmą zarówno w zakresie projektu, produkcji, jak i montażu hali stalowej. Dzięki temu, że wszystkie elementy niezbędne do wykonania obiektu produkujemy w naszych zakładach, dostawy są szybkie a terminy dotrzymane. Klienci doceniają komfort i spokój, jaki daje takie rozwiązanie. My działamy, aby oni mogli spać spokojnie.

Hale izolowane

Hale magazynowe budowane w oparciu o hale izolowane to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które powinny zabezpieczyć przechowywane towary przed działaniem różnorodnych czynników atmosferycznych. Izolacja cieplna pozwala na zachowanie komfortu termicznego nawet w sytuacji, gdy na zewnątrz jest upał albo mróz. Jednakże izolacja może mieć szereg innych zastosowań, np. zabezpiecza blachę przed nadmiernym nagrzaniem, wynikających z operowania na jej powierzchni gorących promieni słonecznych co ma miejsce szczególnie na dachach, ale nie tylko. Wiele hal stanowi obiekt wolnostojący na otwartym terenie a w tej sytuacji jeszcze łatwiej o nagrzewanie dużych powierzchni hali. Ponadto blachy hali stalowej izolowanej są dodatkowo zabezpieczone przed korozją. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce wznieść magazyn bardzo trwały jednakże niepozbawiony możliwości rozbudowy. Należy jednak pamiętać, że hale izolowane wymagają nieco dłuższego procesu budowy, ponieważ konieczne jest uzyskanie kompletu stosownych pozwoleń.

Hale izolowane Borga

Hale nieizolowane

Najczęściej mają postać hali stalowej, której dach pokryty jest blachą. To rozwiązanie wybierają przedsiębiorstwa, którym zależy na krótkim czasie budowy hali stalowej, a jednocześnie nie mają potrzeby tak skrupulatnego zabezpieczania przechowywanych na terenie hali towarów. Nie oznacza to bynajmniej, że hale stalowe nieizolowane są nietrwałe. Nic z tych rzeczy. Są jedynie słabiej zabezpieczone np. przed nadmiernym nagrzewaniem w miesiącach letnich. Dach w przypadku takiej hali zabezpiecza się przed skraplaniem wysokiej jakości arkuszami dachowymi produkowanymi przez Borga. Hala z dachem z blachy zabezpieczona w ten sposób może funkcjonować przez wiele lat. Niewątpliwą zaletą hal stalowych nieizolowanych jest znacznie szybszy proces budowy.

Artykuł został dodany przez firmę

Borga Sp. z o.o.

Jesteśmy producentem konstrukcji stalowych. Oferujemy najbardziej elastyczne metody produkcji hal i jednocześnie najbardziej opłacalne systemy budowlane na rynku.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.