Artykuł Dodaj artykuł

Profesjonalne wiercenie w betonie a remont mieszkania

Beton jest jednym z najtwardszych materiałów, które powszechnie stosuje się w budownictwie.

Beton jest jednym z najtwardszych materiałów, które powszechnie stosuje się w budownictwie. Szczególnie często spotyka się go w mieszkaniach wznoszonych z tak zwanej wielkiej płyty. Żelbetowe konstrukcje są trwałe i solidne, jednak wywiercenie w nich większych otworów wymaga sporo wysiłku. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego cięcia betonu podczas remontu mieszkania w starym bloku.

Profesjonalne wiercenie w betonie a remont mieszkania

  1. Wiercenie w betonie bez naruszania konstrukcji
  2. Cięcie betonu przy użyciu profesjonalnych narzędzi

Beton jest wykorzystywany w budownictwie od wielu lat. Tworzy się z niego konstrukcje domów handlowych, parkingów, biurowców oraz bloków mieszkalnych. Niestety, choć jest to materiał trwały i solidny, wykonanie w nim otworów jest trudne. Dotyczy to nawet niewielkich przewiertów, które robi się w celu przeprowadzenia kabli lub rur o małej średnicy. Jeśli chcesz wykonać otwór  w żelbetowych ścianach, zamów usługę cięcia betonu.

Wiercenie w betonie bez naruszania konstrukcji

Jeśli chodzi o profesjonalne wiercenie w betonie cennik jest uzależniony od wielkości wykonywanego przewiertu. Im większa jest jego średnica, tym wyższy koszt usługi. Nie powinno się jednak za wszelką cenę oszczędzać i samodzielnie wiercić z żelbecie większych otworów. Takie rozwiązanie może być niebezpieczne. Korzystanie z usług profesjonalnego cięcia betonu jest istotne zwłaszcza w budynkach wielorodzinnych. Dotyczy to przede wszystkim wysokich bloków, w których niezbędne jest dbanie o trwałość konstrukcji i bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców.

Cięcie betonu przy użyciu profesjonalnych narzędzi

Cięcie betonu za pomocą specjalistycznych narzędzi umożliwia wykonanie sporych otworów nawet w ścianach nośnych z żelbetonu. Wiertła o wysokiej wytrzymałości są przystosowane do przewiercania się przez najtwardsze materiały budowlane. Dzięki wiertłom widiowym, koronowym i diamentowym możliwe jest dopasowanie rodzaju narzędzi do gęstości i twardości betonu, w którym wykonuje się otwór.

Samodzielne cięcie betonu przy użyciu wiertarek dostępnych w marketach i w popularnych sklepach z elektronarzędziami jest trudne do wykonania. Urządzenia tego typu mają zbyt niską moc, by poradzić sobie z dużym obciążeniem, a tanie wiertła szybko zużywają się pod naciskiem żelbetonu. 

Co ważne, profesjonalna firma może pomóc w wykonaniu dużych otworów, na przykład w celu wstawienia drzwi w ścianie konstrukcyjnej. Taką zmianę w mieszkaniu powinno się jednak wcześniej skonsultować z architektem lub konstruktorem budowlanym, by uniknąć ryzyka uszkodzenia konstrukcji całego budynku.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły