Artykuł Dodaj artykuł

Dlaczego należy robić serwis drzwi przeciwpożarowych raz do roku?

Według raportu Państwowej Straży Pożarnej z roku 2021, aż 2236 interwencji dotyczyło budynków użyteczności publicznej.

Dlaczego należy robić serwis drzwi przeciwpożarowych raz do roku?

Według raportu Państwowej Straży Pożarnej z roku 2021, aż 2236 interwencji dotyczyło budynków użyteczności publicznej. Dlatego też ustawodawca wymaga od administratorów i zarządców nieruchomości szeregu czynności określonych w prawie budowlanym – między innymi obowiązkowych przeglądów przeciwpożarowych. Kontrole te obejmują nie tylko systemy gaśnicze, lecz także instrukcje BHP i drzwi przeciwpożarowe.

Skuteczność drzwi specjalistycznych w walce z ewentualnym pożarem gwarantują regularne przeglądy techniczne. Ich zalecana częstotliwość określona jest w instrukcji obsługi i dokumentacji ruchowo-technicznej wyrobu.

– Każdy zarządca nieruchomości, niezależnie czy mówimy tutaj o szkole, centrum handlowym czy hotelu, powinien pamiętać, że to on odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo osób przebywających na terenie, którym się opiekuje. Przeglądy prowadzone regularnie przez wykwalifikowaną ekipę gwarantują niezawodność zastosowanych produktów, a co za tym idzie – bezpieczeństwo ich użytkowników – tłumaczy Łukasz Wiąckiewicz, Manager Serwisu ASSA ABLOY.

Przegląd powinnien być wykonany min raz do roku. W przypadku urządzeń narażonych na dużą eksploatację eksperci zalecają częstsze przeglądy. Firmy wytwarzające urządzenia specjalistyczne zalecają konkretną częstotliwość w instrukcjach dołączonych do produktu.

Regularne przeglądy drzwi przeciwpożarowych to gwarancja spokoju podczas kontroli przeprowadzonej przez pracowników straży pożarnej. W przypadku zaprószenia ognia właściwie działający system bezpieczeństwa ograniczy straty do minimum, a przede wszystkim ochroni życie i zdrowie użytkowników budynku.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.