Artykuł Dodaj artykuł

Czego oczekują dziś deweloperzy w kwestii standardów bezpieczeństwa?

W ostatnim czasie oferty na rynku nieruchomości są bardzo porównywalne.

W ostatnim czasie oferty na rynku nieruchomości są bardzo porównywalne. Z tego powodu deweloperzy zwracają coraz większą uwagę na dodatkowe benefity, z których zdecydowanie najważniejsze jest bezpieczeństwo. Wysokiej klasy zabezpieczenia stosowane są w głównej mierze w budynkach użytku publicznego, ale również w domach prywatnych.

 

drzwi ASSA ABLOY
drzwi ASSA ABLOY

 

Standardy bezpieczeństwa muszą być coraz wyższe, ponieważ ludzie chce się czuć bezpiecznie niezależnie od tego, gdzie przebywają. Każdy budynek, do którego wchodzimy, powinien być wyposażony w zabezpieczenia przed różnymi potencjalnymi zagrożeniami – m.in. pożarami, włamaniami czy rozszczelnieniem instalacji. Na jakie rozwiązania najczęściej decydują się deweloperzy

Czujniki dymu i gazu

Czujniki i alarmy to podstawowe zabezpieczenia, które pozwalają szybko wykryć zagrożenie. Czujnik dymu reaguje natychmiast, gdy wyczuje dym, dzięki czemu zwiększa szanse na ugaszenie ognia. Czujniki gazu i czadu zapobiegają niebezpiecznym zatruciom, które mogą prowadzić nawet do śmierci. To obowiązkowy element w obiektach użyteczności publicznej, ale również coraz popularniejszy element wyposażenia w budownictwie mieszkalnym.

Drzwi przeciwpożarowe

Pożar może wybuchnąć wszędzie, a szczególnie niebezpieczny jest w budynkach użytku publicznego, gdzie natężenie ruchu może być znaczące. Solidne drzwi przeciwpożarowe to podstawa w każdym takim obiekcie. Ich zadaniem jest podzielenie przestrzeni na strefę bezpieczną oraz tę, w której może rozprzestrzeniać się ogień. Drzwi blokują się automatycznie, gdy włączy się system antypożarowy w budynku. Ważna jest również dźwignia antypaniczna, która otwiera zablokowane drzwi i umożliwia ucieczkę ze strefy pożaru.

Drzwi antywłamaniowe

– Drzwi antywłamaniowe znajdują się w prawie każdym budynku: od banków przez szkoły po domy prywatne. Wybierając takie drzwi, należy wziąć pod uwagę przeznaczenie budynku i jego poszczególnych pomieszczeń oraz wynikający z nich poziom zagrożenia włamaniem. Najniżej na skali określającej zdolności antywłamaniowe są drzwi o klasie RC1, które chronią jedynie przed wykorzystaniem siły fizycznej przez włamywacza. Najbardziej zaawansowana jest klasa RC6, która zabezpiecza przed elektronarzędziami dużej mocy. Nie można zapomnieć również o solidnym zamku – mówi Michał Żarek, Eksport Manager firmy Donimet, należącej do struktur ASSA ABLOY.

Alarmy

Wymieniając najważniejsze zabezpieczenia, nie można zapomnieć o alarmach. Systemy alarmowe służą do wykrywania włamywaczy w nadzorowanym obiekcie. Te nowoczesne wyposażone są w opcję zdalnego powiadamiania odpowiednich służb. Systemy alarmowe mogą również reagować na zalania, pożary czy wyciek gazów. To coraz bardziej pożądany element w budynkach.

Wszyscy chcemy mieć pewność, że jesteśmy bezpieczni, dlatego zainteresowanie deweloperów nowoczesnymi systemami jest bardzo pozytywnym zjawiskiem. Dzięki temu standard budynków użyteczności publicznej i mieszkaniowych.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.