Minimum raz w roku należy dokonać przeglądu urządzeń przeciwpożarowych, w tym drzwi i bram w budynku.
Donimet – producent należący do grupy ASSA ABLOY wprowadza do swojej oferty zupełnie nowy produkt – drzwi przeciwwybuchowe. DC3.1 Air Blast to pierwsze tego typu rozwiązanie zaprojektowane, produkowane i certyfikowane Polsce.
Rozchwiany rynek surowcowy sprawia, że producentom trudno jest przewidywać koszty nie tylko w perspektywie lat, lecz nawet miesięcy. Tymczasem wymagania klientów rosną – zwłaszcza w kontekście bezpieczeństwa. Jak aktualnie zmienia się rynek systemów zabezpieczeń w Polsce, komentuje Artur Gaweł, dyrektor rozwoju biznesu w ASSA ABLOY, który do niedawna pełnił funkcję dyrektora sprzedaży firmy Gerda.
Drzwi przeciwpożarowe są zabezpieczeniem, które oddziela pomieszczenia przed rozprzestrzenianiem się ognia, dymu czy wysokiej temperatury.
Według Centrum Badań Opinii Społecznej od dwóch lat maleje liczba respondentów, którzy czują się bezpiecznie.
Zabezpieczenia przeciwpożarowe są już w wielu obiektach standardem. Jednak aby dobrze spełniały swoje funkcje, należy utrzymywać je w dobrym stanie technicznym.
Według raportu Państwowej Straży Pożarnej z roku 2021, aż 2236 interwencji dotyczyło budynków użyteczności publicznej.
Automatyczne ustawienia bezpiecznego lub regulowanego zamknięcia przeciwpożarowego są często tak silne, że powodują zatrzaskiwanie się drzwi.
W ostatnim czasie oferty na rynku nieruchomości są bardzo porównywalne.
Koszty produkcji windują w górę, a branża wykończeniowa stara się mimo wszystko dopasować do klientów, m.in. oferując nowe rozwiązania znacznie podnoszące poziom bezpieczeństwa.
Jaki jest przepis na poznanie potrzeb i preferencji swoich klientów? Po prostu z nimi rozmawiać.
Jesienne miesiące to okres wzmożonej ilości prac konserwacyjnych w domu i jego otoczeniu.
Drzwi przeciwpożarowe mają specjalną konstrukcję, dzięki której skutecznie stawiają opór płomieniom i są dużo szczelniejsze niż inne drzwi. Dzięki temu w przypadku pożaru są w stanie skutecznie powstrzymać ryzyko rozprzestrzeniania się ognia i jeszcze groźniejszego dymu.
Przez wieki najpopularniejszym materiałem stosowanym w budownictwie była cegła, jednak zmieniające się trendy designu w architekturze wprowadziły nowe materiały i technologie.
Izolacyjność akustyczna budynków to jeden z elementów, na które zwraca się największą uwagę przy projektowaniu obiektów budowlanych.