Artykuł Dodaj artykuł

Śnieżka Trade of Colours jednym z „Diamentów Forbesa”

Śnieżka Trade of Colours z Grupy Śnieżka znalazła się na 17. miejscu w tegorocznym zestawieniu „Diamentów Forbesa” z województwa mazowieckiego wśród dużych firm.

Śnieżka Trade of Colours jednym z „Diamentów Forbesa, Magnat

Śnieżka Trade of Colours z Grupy Śnieżka znalazła się na 17. miejscu w tegorocznym zestawieniu „Diamentów Forbesa” z województwa mazowieckiego wśród dużych firm. Spółka w 2021 roku przejęła w Grupie działania w obszarach m.in. sprzedaży i marketingu, koordynując je na poziomie wszystkich spółek Grupy.

Śnieżka ToC została uwzględniona wśród „Diamentów Forbesa” w kategorii firm z przychodami powyżej 250 mln zł. Bazą tegorocznego zestawienia były dane z 2021 roku, gdy spółka osiągnęła 567,4 mln zł przychodów ze sprzedaży i wypracowała zysk netto w wysokości 20,5 mln zł. Według metodologii rankingu średnia ważona wzrostu w skali roku w Śnieżce ToC wyniosła 75,07%. W tej edycji zestawienia „Diamentów” przy wycenie firm wykorzystano wyniki sprzedaży i finansowe, wartość majątku trwałego, zapasów oraz należności, a także nakładów na inwestycje.

Miejsce Śnieżki ToC w pierwszej dwudziestce dużych firm to efekt m.in. przeniesienia do tej spółki zorganizowanej części przedsiębiorstwa – pionu handlowego – ze Śnieżki SA. Nastąpiło ono 1 stycznia 2021 roku w ramach optymalizacji modelu zarządzania w Grupie Śnieżka. Od tej pory Śnieżka ToC stała się centrum kompetencji w zakresie sprzedaży i marketingu (w tym pricingu i revenue), analiz rynku oraz zarządzania wybranymi znakami towarowymi w Grupie.

Wśród tegorocznych „Diamentów” znalazła się także Śnieżka SA. Zajęła 244. miejsce na liście – również w kategorii firm z przychodami powyżej 250 mln zł z województwa mazowieckiego.

Redakcja „Forbesa” wskazała, że w województwie mazowieckim zgromadziło się najwięcej tegorocznych „Diamentów” – niemal 21%, przy czym aż jedna dziesiąta z nich to duże firmy. W 2021 roku przedsiębiorstwa obecne w zestawieniu uzyskały przychody ze sprzedaży sięgające 424 mld zł i zyski w wysokości niemal 42 mld zł.


O rankingu

„Diamenty Forbes” to zestawienie przygotowywane przez redakcję „Forbes” wraz z firmą Dun & Bradstreet, w 2023 roku ukazujące się po raz 15. Ranking gromadzi firmy o największej dynamice rozwoju, z najwyższym średnim rocznym wzrostem wartości w podziale na regiony. Brane pod uwagę są jedynie firmy (bez instytucji finansowych) z dodatnim wynikiem finansowym, niebędące w upadłości ani likwidacji oraz mające odpowiednio niski współczynnik ryzyka. Metoda wyceny uwzględnia wyniki finansowe oraz wartość aktywów na przestrzeni ostatnich lat. Firmy nagradzane są w trzech kategoriach wyłonionych na podstawie wartości przychodów ze sprzedaży.

Artykuł został dodany przez firmę

ŚNIEŻKA TRADE OF COLOURS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA jest wiodącą spółką w Grupie Kapitałowej Śnieżka i czołowym producentem farb i lakierów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.