Artykuł Dodaj artykuł

Prezeska Śnieżki ToC na podium najnowszego rankingu kobiet biznesu

Joanna Wróbel-Lipa zajęła 2. miejsce w najnowszym rankingu „100 Kobiet Biznesu”, tworzonym cyklicznie przez „Puls Biznesu”.

 

Joanna Wróbel-Lipa zajęła 2. miejsce w najnowszym rankingu „100 Kobiet Biznesu”, tworzonym cyklicznie przez „Puls Biznesu”. Prezeska spółki Śnieżka Trade of Colours stanęła na podium w kategorii przedsiębiorstw z przychodami ze sprzedaży powyżej 50 mln zł.

Kryteria oceny laureatek decydujące o pozycji w rankingu obejmują m.in. elementy związane ze zrównoważonym rozwojem oraz wynikami finansowymi zarządzanych firm. Pod uwagę wzięto również takie czynniki jak nieposzlakowana opinia przedsiębiorstwa czy jego pozytywna historia prawna.

Joanna Wróbel-Lipa, która zajęła drugie miejsce w zestawieniu, z Grupą Śnieżka związana jest od 2000 roku. Obecnie to zarówno prezeska zarządu Śnieżki ToC, zarządzającej obszarem sprzedaży, marketingu oraz pricingu w Grupie Śnieżka, jak i wiceprezeska i dyrektorka ds. handlowych w notowanej na giełdzie FFiL Śnieżka SA. Z tym obszarem jest związana od początku swojej kariery zawodowej.

Joanna Wróbel-Lipa, prezeska Śnieżki ToCJoanna Wróbel-Lipa, prezeska Śnieżki ToC

 

– To miłe wyróżnienie znaleźć się w gronie 100 menedżerek i reprezentować kobiecą stronę biznesu. W Śnieżce udział kobiet w strukturach kierownictwa jest naturalnym elementem zarządzania firmą. Chciałabym to wyróżnienie dedykować wszystkim koleżankom, które w naszej firmie pełnią funkcje zarządcze, i jednocześnie wszystkim kolegom, dzięki którym klimat równouprawnienia nie jest w Śnieżce żadnym przywilejem, a niezwykle przyjemną codziennością – mówi Joanna Wróbel-Lipa, prezeska Śnieżki ToC.

Różnorodność w biznesowej praktyce

W Grupie Śnieżka to kompetencje są głównym kryterium obsadzenia stanowisk. Obecnie w trzyosobowym zarządzie Śnieżki ToC zasiadają dwie doświadczone menedżerki. Również całą kadrę tej spółki tworzą osoby z wysokimi kompetencjami – w 2021 r. kobiety stanowiły 50% z nich.

Także pozostałe spółki wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Śnieżka cechuje praktyczne podejście do zagadnienia różnorodności. Przekłada się to na liczby – w ub.r. menedżerki zajmowały 84 spośród 242 stanowisk zarządczych ze wszystkich spółkach wchodzących w jej skład.

Istotnym elementem różnorodności jest równość wynagrodzeń pracowników na tych samych stanowiskach. Śnieżka monitoruje wynagrodzenia pod kątem luki płacowej, czyli procentowej różnicy w średnich zarobkach kobiet i mężczyzn mających tożsame obowiązki. Zagadnienie to zostanie zaprezentowane w niebawem publikowanej Strategii Zrównoważonego Rozwoju Śnieżki.

O rankingu „100 Kobiet Biznesu”

W rankingu uwzględniono jedynie menedżerki z najwyższych stanowisk zarządczych. Obowiązkowe było przynajmniej dwuletnie doświadczenie na zajmowanym stanowisku. Pod uwagę wzięto osoby zarządzające przedsiębiorstwami w dobrej kondycji, z rosnącymi przychodami (na poziomie minimum 10 mln zł) oraz przynoszące zyski. O pozycji w rankingu decydowały: dynamika wzrostu sprzedaży i zysku w latach 2020/2021 oraz wielkość sprzedaży w ub.r. Wyróżniono kategorie dla firm o przychodach poniżej i powyżej 50 mln zł.

Artykuł został dodany przez firmę

ŚNIEŻKA TRADE OF COLOURS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA jest wiodącą spółką w Grupie Kapitałowej Śnieżka i czołowym producentem farb i lakierów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.